Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 16d. 13:35

Apskričių reforma: mažinti valstybės valdymo išlaidas ir biurokratizmą

Kubilius
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Kubilius

Penktadienį Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius surengė pasitarimą dėl apskričių reformos.

Kaip sakė Premjeras, šio pasitarimo tikslas - aptarti, kaip bus realizuojama Vyriausybės programa, įgyvendinant apskričių pertvarką. 15 – toji Vyriausybė yra įsipareigojusi per kelerius metus įvykdyti apskričių reformą. Tai leistų sumažinti valstybės valdymo išlaidas ir biurokratizmą.

Pasak Andriaus Kubiliaus, kai kurios apskričių viršininkų vykdomos funkcijos dubliuojasi su kitų valstybės ir savivaldybių institucijų vykdomomis funkcijomis, todėl jos turėtų būti perskirstytos arba panaikintos, teigiama Vyriausybės pranešime spaudai.

Šios dienos pasitarime Vidaus reikalų ministerijai pavesta per dvi savaites parengti pasiūlymus, kurios apskričių priežiūros funkcijos galėtų būti perduotos savivaldybėms ar kitoms valstybės institucijoms ir įstaigoms, o kurios mažinant biurokratizmą gyventojams – panaikintos. Finansų ministerija parengs informaciją, kaip pasikeitus apskričių (regionų) teritorinei struktūrai, būtų tinkamai panaudojama Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama. Tinkamai perskirsčius funkcijas ir parengus preliminarius apskričių reformos planus, bus diskutuojama su apskričių viršininkais, savivaldybėmis, kaip įgyvendinti pagrindinius reformos tikslus, kaip mažinti socialinius, ekonominius skirtumus tarp regionų ir jų viduje. Apskričių reforma bus vykdoma kelerius metus. Pagal dabartinį teritorinį administracinį suskirstymą Lietuvoje apskričių, kurios prilyginamos regionams. Po apskričių reformos turėtų likti 2 – 4 regionai.

Temos: 1 Reforma
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min