Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 10d. 11:54

Aptvertas Seimas pradėjo pavasario sesiją

Arūnas Valinskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Arūnas Valinskas perspėjo, kad reikia rinktis, ką siųsti „velniop“.

Studentų mitingo laukiančiame, policijos pareigūnų saugomame ir metalinėmis tvoromis aptvertame Seime 11 val. prasidėjo pavasario sesija. Pirmasis posėdis buvo pradėtas Lietuvos Respublikos himnu ir Seimo pirmininko Arūno Valinsko kalba.

Prieš sakydamas kalbą, A.Valinskas pasveikino vasarį ir kovo pradžioje gimtadienius atšventusius parlamentarus. Jis pastebėjo, kad visi sveikintieji šventė „apvalius“ arba „pusiau apvalius“ gimtadienius – metų skaičius baigėsi „0“ arba „5“.

Kai kas nors pasiunčia žmogų velniop, tai nėra taip blogai, kaip tada, kai velniop pasiunčiami žmonių pinigai, – pareiškė Arūnas Valinskas.A.Valinskas pabrėžė, kad per šią sesiją Seimas didžiausią dėmesį turės skirti finansų sistemos stabilizavimui, energetikos problemų sprendimui, šalies ekonomikos gaivinimui bei aukštojo mokslo ir studijų reformai.

Per pavasario sesiją Seimas ketina tikslinti 2009 metų Biudžeto įstatymą ir dar labiau apriboti išlaidas, ieškoti galimybių mažinti šilumos, elektros bei dujų kainas arba sudaryti galimybes jas perskaičiuoti dažniau, priimti įstatymus, kuriais būtų siekiama sulėtinti ekonomikos smukimą.

Kadangi Konstitucinis Teismas anksčiau kovą nusprendė, kad LEO LT įkūrimas prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui, ketinama keisti Atominės elektrinės įstatymą, kad būtų panaikintas šis prieštaravimas. „Neabejoju, kad šis klausimas sulauks daugiausia ginčų“, – pastebėjo A.Valinskas.

Seimo pirmininkas pabrėžė, kad „svarbiausia – ne priimti kuo daugiau įstatymų, o kad jie veiktų ir kad veiktų ne taip, kaip surašyta popieriuje, o taip, kaip turi veikti“.

Baigdamas kalbą jis neužmiršo ir pastarųjų dienų įvykių – kandžiai priminė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui Kęstučiui Glaveckui „prilaikyti liežuvį“ kalbant apie jautrias temas. „Kai kas nors pasiunčia žmogų velniop, tai nėra taip blogai, kaip tada, kai velniop pasiunčiami žmonių pinigai“, – iš tribūnos pareiškė A.Valinskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min