Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 10d. 17:09

Apžvalgininkas: pabaigti „Brexit“ atrodo neįmanoma, bet sustabdyti – dar sunkiau

„Brexit“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Brexit“

Po mėnesio, gruodžio 12-ąją, Didžiojoje Britanijoje įvyks pirmalaikiai parlamento rinkimai, kurių rezultatai gali būti labai netikėti. Tačiau svarbiausias klausimas išlieka tas pats: ar „Brexit“ vis dar vyksta? Apie tai rašo CNN apžvalgininkas Luke'as McGee.

Šią savaitę „Brexit“ ateities klausimas tapo dar aktualesnis, kai trys mažesnės Junginės Karalystės partijos, – liberalai demokratai, žalieji ir Velso socialdemokratai, – pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią įsipareigojo viena kitai netrukdyti ir siekti geresnių rezultatų parlamento rinkimuose.

Šių partijų grupė, kuri oficialiai įvardinama kaip judėjimas „Kartu už pasilikimą“, mano, jog sutvirtinusi savo pozicijas per rinkimus gali atimti dalį mandatų iš didesnių partijų, kurios nėra tvirtai pasižadėjusios likti Europos Sąjungoje.

„Brexit“ šalininkų pusėje vyksta priešingas procesas. „Brexit“ palaikančių rinkėjų balsai gali pasiskirstyti tarp konservatorių ir Nigelo Farage'o vadovaujamos „Brexit“ partijos. N.Farage'o dabar yra kritikuojamas, esą skaldo „Brexit“ šalininkų balsus. O tai gali nulemti, kad pasilikimo Europos Sąjungoje šalininkai sustiprins savo pozicijas parlamente.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Borisas Johnsonas Bendruomenių rūmuose
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Borisas Johnsonas Bendruomenių rūmuose

Visgi, pasilikimo šalininkai turėtų šampaną laikyti užkimštą. Nepaisant pagerėjusio veiksmų koordinavimo, pagal nuomonių apklausas galima matyti, kad už pasilikimą kovojančios politinės jėgos toli gražu neturi tokio palaikymo, kurio reikia, kad 50-asis straipsnis būtų panaikintas, o „Brexit“ – sustabdytas.

Nors iki „Brexit“ pabaigos liko mylių mylios, tačiau pasilikimo šalininkų kelionė būtų dar ilgesnė.

Labiausiai tikėtina, kad britų parlamento rinkimus laimės leiboristai ir jie grąžins sprendimą visuomenei. Tai reikštų naują referendumą.

Ir čia kyla naujų problemaų. Net jeigu toks referendumas įvyktų, tai klausimas vis tiek būtų grąžintas į pralementą ir politikai privalėtų priimti sprendimus.

Ar dar galima sustabdyti „Brexit“? Taip. Bet tai bus daug sunkesnis kelias, nei įvykdyti atsiskyrimą nuo Europos Sąjungos.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min