Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar centrinė valdžia neleidžia savivaldybėms užsidirbti?

Pinigai
Šarūno Bulotos / 15min nuotr. / Pinigai
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Valdžia savivaldybėms iškelia pagrindinį tikslą – skatinti tolygią ir tvarią regiono ekonominę plėtrą, siekiant sumažinti socialinius ir ekonominius netolygumus šalies viduje, skatinti investicijas ir naujų verslų bei paslaugų kūrimą, skatinti bendras atskirų regionų iniciatyvas bei didinti konkurencingumą, ir tuo pačiu gerinti gyvenimo kokybę probleminėse savivaldybėse.

„Savivaldybės dabar suka galva, kaip pakelti minimalų atlyginimą 35 litais kiekvienam darbuotojui. Akivaizdu, kad savivalda šitoje vietoje yra kaip socialinių paslaugų subjektas. Tai yra mes neformuluojame, kaip savivaldai uždirbti, bet iš kur gauti savivaldai pinigų? Neturi taip būti, kad valstybė turi rūpintis minimalaus uždarbio padidinimu ir taip spręsti už savivaldą iš kur jiems gauti pinigų“, – kalbėjo Verslo darbadavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas.

Tiesa, ekonominiam savivaldos savarankiškumui, anot D.Arlausko, trukdo tai, jog dalis į savivaldybę suplaukusių pinigų iškeliauja į bendrą valstybės biudžetą.

„Tose valstybėse, kur sukuriama pridėtinė vertė, ar tai gyventojų pajamų mokestis, ar sukuriama apyvarta, eina tiesiogiai savivaldai. Tuo metu pas mus netgi jeigu savivalda surenka daugiau gyventojų pajamų mokesčių, tai turi sugrąžinti vis tiek į valstybės biudžetą. Tai ta didelė politika to nenori išleisti iš savo rankų. Valdžios keičiasi – ateina vieni, ateina kiti, duoda saviems. Sukasi toks mechanizamas – aš tau, tu man ir bijo paleisti tą galimybę manipuliuoti, o ne pririšti prie ekonominio mąstymo“, – problematiką laidoje „Verslo bitės“ gvildeno Verslo darbdavių konfederacijos prezidentas D.Arlauskas.

Žinių radijas
Temos Savivaldybė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min