Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 19d. 12:46

Kaišiadorių A.Brazausko gimnaziją papuošė T.Matulionio neofreska

Palaimintojo Teofiliaus Matulionio neofreska
news_5b28c5ec2ebe1e2e118a.jpg

Ar gali įkvėpti straipsnis? Gali. Ir įkvėpė. Prieš metus perskaičius 15min straipsnį „Palaimintasis Teofilius Matulionis: žmogiškas šventasis, mėgęs braškes ir greitį“ kilo galybė idėjų ir minčių. Pirma mintis – palaimintąjį Teofilių „padaryti matomą“ kuo didesnei auditorijai.

Architektas ir dailininkas Tadas Vincaitis Plūgas, atvykęs į Kaišiadoris, apžiūrėjo visus miesto centre esančius pastatus ir pasiūlė ant pastatų fasadų tapyti freskas. Klausimas – ką tapyti ar galima piešiniu atskleisti žmogiškąsias savybes ir taip sudominti žiūrovą giliau pasidomėti istorine asmenybe?

Gal reikia piešti vieškeliu lekiantį moskvičių, nes Teofilius mėgo greitį? O gal braškes ar riebų storą katiną? Visi piešiniai ant sienų atkreiptų dėmesį ir leistų pasakoti istoriją, leistų atskleisti palaimintojo Teofiliaus Matulionio asmenybės spalvas.

Neofreskos kontūrai buvo piešiami dvi naktis
Neofreskos kontūrai buvo piešiami dvi naktis

Klausimų ir ieškojimų būta daug, tačiau kelią pasufleravo Teofiliaus Matulionio bylos postulatorius dr. Mindaugas Sabonis ir jo siūlymas kiekvienam ieškoti asmeninio ryšio su palaimintuoju. Tokiu būdu, dailininko Tado Vincaičio eskizuose atsirado santūrus Teofiliaus portretas. Portretas lyg spaudos nuotrauka, lyg pagauta laiko akimirka, kurioje pal. Teofilius yra paprastas romus žmogus, laisvas kalinys, kurio kankinio veidas išnyra daugiasluoksnėje neofreskoje.

Dailininkas Tadas Vincaitis su pagalbininkėmis Justina Sendravičiūte bei Lauryna Stankūnaite suteikė paveikslui spalvinę išraišką
Dailininkas Tadas Vincaitis su pagalbininkėmis Justina Sendravičiūte bei Lauryna Stankūnaite suteikė paveikslui spalvinę išraišką

Pritarus Kaišiadorių A.Brazausko gimnazijos bendruomenei ir Kaišiadorių rajono savivaldybei skyrus finansavimą, prieš keletą dienų gimnazijos galinė siena pasipuošė įspūdingo dydžio palaimintojo Teofiliaus Matulionio portretu. Neofreskos kontūrai buvo piešiami dvi naktis, o dienomis dailininkas T.Vincaitis su pagalbininkėmis Justina Sendravičiūte bei Lauryna Stankūnaite suteikė paveikslui spalvinę išraišką.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:21
06:02
33:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min