Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar kariškiams leidžiama ministerijoje išgerti po taurę šampano? (nuotraukos)

Oficialaus renginio akimirka
Alfredo Pliadžio / KAM nuotr. / Oficialaus renginio, po kurio įvyko furšetas, akimirka.
Šaltinis: 15min
0
A A

Karių teisių gynimo centro generalinis direktorius Laimonas Jakas įsitikinęs, kad kariškiai penktadienio furšete šiurkščiai pažeidė drausmę. Tuo tarpu krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė jokių pažeidimų neįžvelgia.

Viešosios įstaigos Karių teisių gynimo centro generalinis direktorius L.Jakas 15min.lt pasakojo, kad penktadienio popietę darbo reikalais apsilankė Krašto apsaugos ministerijos (KAM) rūmuose ir buvo nemaloniai nustebintas.

„Teisme ginu karius, kurie Afganistane buvo apšmeižti ir išmesti iš tarnybos už alkoholio vartojimą. O ministerijoje pamačiau šleivuojančius pulkininkus ir generolus. Vienas pulkininkas, kurio pavardės neminėsiu, tikrai buvo su kvapeliu“, – piktinosi L.Jakas.

Jis sakė, kad ministerijos vaišėse dalyvavo tie patys aukšti kariškiai, kurie pasirūpino Čagčarane tarnavusių karių išmetimu iš tarnybos.

Penktadienio popietę KAM būstinėje sostinėje buvo švenčiama, nes balandžio 25 dieną sukanka dvidešimt metų, kai buvo įkurtas Krašto apsaugos departamentas, vėliau tapęs Krašto apsaugos ministerija ir atskirais kariniais daliniais.

Šia proga šiandien ministerijoje įvyko minėjimas, kuriame buvo pagerbti nuo pat Krašto apsaugos departamento įkūrimo iki šių dienų Lietuvos krašto apsaugos sistemoje tarnaujantys ir dirbantys kariai ir tarnautojai – iš viso 39 asmenys, rašoma KAM pranešime.

Šiuo metu galiojančio Alkoholio kontrolės įstatymo 22 straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatyta, kad draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus valstybės valdžios ir valdymo institucijose, tačiau išskyrus oficialius priėmimus ir kitus protokolinius renginius.L.Jakas įsitikinęs, jog kariškiai privalo vadovautis Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymu, kuriame teigiama, kad jei karys tarnybos metu buvo neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar toksinių medžiagų – jis šalinamas iš tarnybos.

Tuo tarpu L.Jakas įsitikinęs, jog kariškiai privalo vadovautis Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymu, kuriame teigiama, kad jei karys tarnybos metu buvo neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar toksinių medžiagų – jis šalinamas iš tarnybos. Vadovaujantis būtent šia nuostata, buvo griežtai nubausti trys Čagčarane tarnavę lietuviai.

„Skambinau Karo policijos budėtojui, jis žadėjo, kad atvyks patikrinti. Bet abejoju, ar kas nors tikrino, nes Karo policijos viršininkas irgi dalyvavo furšete“, – pasakojo Karių teisių gynimo centro vadovas L.Jakas.

R.Juknevičienė: „Tik po vieną šampano taurę!“

Ministerijoje surengtų iškilmių ir furšeto šeimininkė R.Juknevičienė 15min.lt sakė, kad nieko blogo šiandien tikrai neįvyko. „Tik po vieną šampano taurę dvidešimtmečio proga!“, – pabrėžė krašto apsaugos ministrė. Ji dar pridūrė: „Ir nieko daugiau – tik vaisiai ir po taurę šampano visiems ta proga.“

Paklausta, ar visi jos pavaldiniai kariškiai turi galvas ant pečių, t.y. sugeba oficialių furšetų metu nepadauginti, ministrė nusijuokė: „Ne, ne, tikrai ne! Tokiomis progomis tai tikrai ne. Net ir neturi galimybių tą padaryti!“

R.Juknevičienė nepraleido progos pasakyti, kad jai atėjus vadovauti ministerijai pradėta žymiai griežčiau vertinti alkoholio vartojimą: „Visi, kurie pakliūna išgėrę, yra atleidžiami iš tarnybos!“

Beje, ministrė prasitarė asmeniškai žinanti karių gynėją L.Jaką. „Jis skundus rašo į visas institucijas, jo toks darbas yra. Visi užversti jo popieriais“, – atsiduso R.Juknevičienė.

Ministrė nusilenkė gynėjams

Kaip pasakojama KAM pranešime, nuo pat Krašto apsaugos departamento (KAD) įsikūrimo pradžios tarnaujančius asmenis šiandien pasveikino krašto apsaugos ministrė R.Juknevičienė, bet ir kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, atminimui jiems bus įteikti proginiai ženkleliai, pagaminti pagal skiriamąjį ženklą, kurį segėjo KAD darbuotojai.

„Prieš dvidešimt metų buvau liudininkė Lietuvos kariuomenės atgimimo, tačiau negalėjau net susapnuoti, kad kada nors būsiu viena iš krašto apsaugos ministrų, – prisimindama KAD kūrimą ir sveikindama karius minėjimo išvakarėse sakė ministrė R.Juknevičienė. – Labai didžiuojuosi Lietuvos kariais, kurie šiandien tarnauja ir mūsų krašte, ir užsienyje. Jie yra gerbiami ir vertinami už profesionalumą ir atsakingą užduočių vykdymą. Nuoširdžiai dėkoju visiems civiliams darbuotojams ir valstybės tarnautojams, kurie kiekvieną dieną ieško vis naujų galimybių, kaip stiprinti ir plėtoti mūsų šalies gynybinius pajėgumus. Šiandien išgyvename ne pačius geriausius laikus dėl ekonominio sunkmečio pasekmių, bet tie, kurie šioje sistemoje dirba nuo pirmųjų dienų žino, kad praeityje buvo daug blogiau, tačiau tai praėjo. Linkiu, kad pasidžiaugtume visų pastangomis pasiektais gerais dalykais ir kurtume naujus planus ateinančiam dvidešimtmečiui.“

Iškilmes apkartina gyvos žaizdos

Šiandieną Krašto apsaugos departamentas yra išaugęs į įvairiapusę krašto apsaugos sistemą, kurioje tarnauja ir dirba beveik 15 tūkstančių profesinės karo tarnybos karių, karių savanorių, civilių. Šiuo metu dirba šeštasis krašto apsaugos ministras ir tarnauja ketvirtasis kariuomenės vadas.

Anot karių teisių gynėjo L.Jako, iškilmes apkartina krašto apsaugos sistemai garbės nedarantys incidentai.

„Vadas sufabrikavo bylą dėl savo ambicijų“, – karių atleidimo Afganistane istorijos nepamiršta L.Jakas.

Jis tikino, kad alkoholio kvapas atsirado dėl karių naudoto burnos skalavimo skysčio, tačiau į šiuos paaiškinimus niekas neatsižvelgė. L.Jaką pribloškė tai, kad lietuvišką protokolą apie tarnybos metu užfiksuotą drausmės pažeidimą pasirašė... ukrainietis. Šiais argumentais ir viliamasi laimėti teisme.

15min.lt iliustracija/Renginio programa su ministrės kvietimu pakelti putojančio vyno taurę.
15min.lt iliustracija/Renginio programa su ministrės kvietimu pakelti putojančio vyno taurę.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min