Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar Kaunas eis rajono pėdomis ir kompensuos tėvams dalį išlaidų privatiems darželiams?

Vaikų darželis
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Vaikų darželis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno taryboje ketvirtadienį bus svarstoma, ar nuo sausio ieškoti miesto biudžete lėšų tėvams, kurie savo atžalas leidžia į privačias ugdymo įstaigas. Siūloma kas mėnesį už vaiką skirti 75 eurus (285 litus).

Sprendimo projektą pateikęs Kauno tarybos Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Simonas Kairys įsitikinęs, kad parama iš miesto biudžeto padėtų sumažinti vietų savivaldybės darželiuose trūkumą. Į juos dabar nepatenka net 697 kauniečių vaikai.

Pigiau nei statyti naujus darželius

S.Kairys mano, kad racionaliau paremti tėvus, kad jiems būtų mažesnė finansinė našta leisti vaikus į privačius darželius nei statyti naujus: „Vienas vaikas savivaldybei jos pačios darželyje per mėnesį kainuoja 700-800 litų, todėl daug pigiau skirti 258 litus leidžiantiems atžalas į privačius darželius nei ieškoti būdų savivaldybei didinti jų skaičių.“

Šiuo metu Kaune privačius darželius lanko 300 vaikų.

Taip pat, jo nuomone, šiuo metu dabar yra pats didžiausias norinčių leisti į darželius vaikus tėvų skaičius, nes tai lėmė anksčiau galiojusi palanki šeimoms išmokų ir motinystės atostogų tvarka.

„Vėliau darželių poreikis mažės. Ką savivaldybė veiks su neužpildytais pastatais, priestatais po kokių 5 metų? Privatūs darželiai veikia rinkos sąlygomis, reaguodami į paklausą ir pasiūlą“, – mano S.Kairys.

Verslininkai pritaria

Šiuo metu Kaune privačius darželius lanko 300 vaikų. „Toks savivaldybės sprendimas būtų naudingas, nes manome, kad darželius galėtų lankyti daugiau vaikų. Leisti vaikus į ikimokyklinio ugdymo įstaigas yra daug naudingiau vaikų lavinimui nei palikti juos auklėms ar giminačiams“, – įsitikinusi darželio „7 nykštukai“ direktorė Žana Vasiukevič.

Šiame darželyje per mėnesį už vaiką, paliekant jį visai dienai, reikia mokėti 620 litų, dar 14 litų dienai kainuoja maitinimas.

Kauno rajono savivaldybė pirmoji nusprendė skirti paramą privačių darželių klientams. 

S.Kairys įsitikinęs, kad privatūs ir savivaldybės darželiai nebus konkurentai. „Jų kainos gerokai skiriasi, todėl taupantiems tėvams tikrai neapsimokės specialiai palikti savivaldybei priklausantį darželį. O jei taip ir atsitiktų, vieta neliktų tuščia“, – įsitikinęs S.Kairys.

Kauno rajone parama jau skiriama

Kauno rajono savivaldybė pirmoji nusprendė skirti paramą privačių darželių klientams. Čia jiems už vaiką skiriama 250 litų.

„Kompensacijos bus pradėtos mokėti lapkritį“, – teigė Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė.

Kauno rajone privačius darželius lanko apie 70 vaikų. Rajone šiuo metu ikimokyklinėse įstaigose trūksta apie 1000 vietų. 

Kituose šalies miestuose kompensacijų klausimas leidžiantiems vaikus į privačius darželius nesvarstomas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min