Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugsėjo 10d. 16:57

Ar miesto viešasis transportas iš tiesų yra „draugiškas“ visiems?

Ar miesto viešasis transportas „draugiškas“ visiems: žmonėms su negalia, tėvams su mažais vaikais? Oficialiai skelbiama, jog autobusai, troleibusai bei maršrutiniai autobusiukai pritaikyti visiems. Tačiau realybė nuo oficialių kalbų kartais stipriai skiriasi. Todėl nusprendėme įsitikinti patys – Kauno viešuoju transportu pasivažinėjome su kūdikio vežimėliu ir atlikome nedidelį eksperimentą. Kviečiame jį žiūrėti.

Kokias išvadas galima daryti po eksperimento? Vaikiškas vežimėlis nėra kliūtis patogiai keliauti po miestą viešuoju transportu. Įlipti ir išlipti iš autobusų ir troleibusų nesudėtinga, keleiviai – paslaugūs, dažnai patys pasiūlo pagalbą „mamai“. Jų paslaugų iš tiesų reikia, nes viešojo transporto vairuotojai neretai sustoja per toli nuo kelkraščio, tad įvažiuoti į autobusą ar troleibusą su vežimėliu nėra lengva, kartais belieka jį įsikelti.

Atskiras pastebėjimas dėl remontų, vykstančių mieste. Tai, kad miestas gražėja – puiku. Tačiau miesto vadovams reikėtų atkreipti dėmesį, jog tvarkant gatves ir šaligatvius gana dažnai nukenčia specialių poreikių turintys miestiečiai: žmonės su negalia, tėvai su vaikiškais vežimėliais ir pėstieji. Kartais, norint pasiekti, viešojo transporto stotelę jiems tenka eiti „bekele“ arba rizikuoti ir lįsti į gatvę, šalia riedant automobiliams ir kitam motoriniam transportui.


2014–2020 m. finansiniu laikotarpiu Lietuvos transporto sektoriuje numatoma investuoti apie 1,1 mlrd. eurų Europos Sąjungos fondų lėšų. Daugiau kaip 86 mln. eurų skiriama darnaus judumo projektams finansuoti. Šios investicijos padės šalyje skatinti darnų įvairių rūšių judumą ir plėtoti aplinkai draugišką transportą, siekiant sumažinti anglies dioksido išmetimus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min