Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 27d. 10:24 , atnaujinta: 2011 spalio 27d. 13:47

Andrius Kupčinskas išrinktas Kauno meru

Antrą kartą meru išrinktas Andrius Kupčinskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Andrius Kupčinskas

Kaunas turi naują merą. Ketvirtadienį vykusio tarybos posėdžio metu miesto politikai savo balsus atidavė naujai suburtos koalicijos „Vardan Kauno“ iškeltam kandidatui Andriui Kupčinskui.

Praėjusį ketvirtadienį iš mero posto išvertus pusę metų šias pareigas ėjusį Rimantą Mikaitį, Kaunui pastarąją savaitę vadovavo laikinuoju meru paskirtas socialdemokratas Kęstutis Kriščiūnas. Šį ketvirtadienį buvo sušauktas neeilinis tarybos posėdis.

Jo pradžioje politikai buvo pakviesti slaptu balsavimu atstatydinti Rimanto Mikaičio pavaduotoju dirbusį „Vieningo Kauno“ atstovą Povilą Mačiulį. 24 metų politikas į šį postą buvo paskirtas iškart po šį pavasarį įvykusių savivaldos rinkimų.

„Visuomenės akyse politikai yra laikomi melagiais, vagimis, išsišokėliais. Aš norėčiau savo

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Povilas Mačiulis
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Povilas Mačiulis

pavyzdžiu pakreipti viską į kitą pusę. Tikiu, kad savo darbu per šį pusmetį aš judėjau ta linkme, kad politikas po truputį taptų diplomatu, kultūros nešėju ir rinkėjų atstovu. Labai tikiu, kad visi šia linkme judėsime ir toliau“, – tarybos nariams kalbėjo P.Mačiulis.

Už tai, kad „Vieningo Kauno“ atstovas būtų atstatydintas iš vicemero pareigų, balsavo 25 iš 35 tarybos narių. Devyni balsavo prieš, o vienas biuletenis buvo sugadintas.

Siūlė ir A.Garbaravičių

Atstatydinus P.Mačiulį, Kauno taryboje veikiančioms frakcijoms buvo pasiūlyta kelti savo kandidatus į mero postą. Verslininko Visvaldo Matijošaičio žmona Irena daug kam netikėtai pasiūlė didžiausia A.Kupčinsko konkurente konservatorių gretose laikomos Editos Gudišauskienės kandidatūrą.

R.Mikaičio bendražygė Ona Balžekienė pasiūlė balsuoti už Arvydą Garbaravičių, Kauno mero pareigas ėjusį nuo 2003 iki 2007 m.

„Aš esu dėkinga už išsakytas mintis mano atžvilgiu ir labai vertinu jūsų pasitikėjimą, bet aš elgsiuosi kiek kitaip. Mūsų frakcija pasisakė, kad kandidatu į merus būtų A.Kupčinskas, tad aš savo kandidatūrą atsiimu“, – tvirtino praėjusios kadencijos pabaigoje Kauno savivaldybės administracijai vadovavusi E.Gudišauskienė.

„Kadangi mūsų frakcija nereikalavo politinių postų, aš atsisakau politinio posto“, – kandidatuoti į mero postą atsisakė ir A.Garbaravičius.

Pastariesiems kandidatams atsiėmus savo kandidatūras, vieninteliu pretendentu į mero postą liko konservatorių frakcijos iškeltas A.Kupčinskas.

Papildyta. Už A.Kupčinsko paskyrimą miesto meru balsavo 26 tarybos nariai. Būtent tiek politikų priklauso praėjusį trečiadienį sudarytai koalicijai „Vardan Kauno“. Devyni miesto tarybos nariai balsavo prieš, o vienas balsavimo biuletenis buvo sugadintas.

„Noriu padėkoti už visą palaikymą, už būsimą bendradarbiavimą ir sutelktumą. Tikiuosi, kad visi kartu dirbsime dėl Kauno, o ne dėl asmeninių interesų“, – po balsavimo priėjęs prie tribūnos kalbėjo naujasis miesto meras.

A.Kupčinsko pavaduotojais turėtų tapti R.Mikaičio komandoje dirbęs socialdemokratas K.Kriščiūnas ir jaunalietuvis Stanislovas Buškevičius. Trečiąjį vicemerą deleguos partija „Tvarka ir teisingumas“. Manoma, kad į šias pareigas bus pasiūlytas 69 metų Vytautas Vasilenko. Kas taps mero pavaduotojais, paaiškės po tarybos posėdžio pertraukos.

Papildyta. Kauno vicemeru išrinktas partijos „Tvarka ir Teisingumas“ atstovas V.Vasilenko. Pagal išsilavinimą jis yra inžinierius statybininkas, susijęs su sporto organizacijomis. V.Vasilenko yra Lietuvos regbio federacijos vykdomojo komiteto narys.

A.Kupčinsko pavaduotojais dirbs R.Mikaičio komandoje dirbę Kęstutis Kriščiūnas ir S.Buškevičius.

Papildyta. Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriumi pasiūlytas socialdemokratas, buvęs Kauno apskrities Mokesčių inspekcijos viršininkas, 56 metų Antanas Nesteckis. Vyriausybės atstovė Kaune Rasa Noreikienė priminbė, jog prieš išrenkant asmenį į šias pareigas reikia gauti STT pažymą apie kandidatą ir siūlė svarstymą atidėti. Tačiau Kauno miesto tarybos dauguma R.Noreikienės siūlymą atmetė.

A.Nesteckis išrinktas Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriumi. Iš 30 balsavusiųjų už balsavo 24 tarybos nariai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min