Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar pritariate Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos siūlymui įteisinti prievolę patiems primokėti už gaunamas sveikatos priežiūros paslaugas?

Vytenis Povilas Andriukaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vytenis Povilas Andriukaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis kviečia visuomenę Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje atsakyti į klausimą: Ar pritariate Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos siūlymui įteisinti prievolę patiems primokėti už gaunamas sveikatos priežiūros paslaugas?

Ar galime kuris nors iš mūsų ranką prie širdies pridėjęs pasakyti, kad Lietuvos sveikatos apsaugos sistema tobula ir nieko joje keisti nereikia? Aš tikrai negaliu to padaryti, o būtent to iš manęs reikalauja Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba. Jos kreipimesi į Sveikatos apsaugos ministeriją, Valstybinę ligonių kasą, politines partijas ir visą visuomenę reikalaujama palikti dabartinį chaosą: kai jau kartą per įmokas į Privalomojo sveikatos draudimo fondą sumokėję piliečiai verčiami dar kartą iš savo kišenės papildomai mokėti ligoninei, gydytojui ar kiekvienam kitam, siekiančiam pasipelnyti iš žmogaus nelaimės.

Ar tikrai visuomenė to nori? Paklauskite savęs ir, atsivertę Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę, atsakykite į šį klausimą apklausos langelyje.

Savo ruožtu noriu pabrėžti ir patikinti, kad Sveikatos apsaugos ministerija siekia permainų sveikatos apsaugos sistemoje, ieško sprendimų, kurie būtų teisingesni ir racionalesni, nei Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos „politikierių“ siūlymas leisti gyventojams patiems primokėti už jų gaunamas sveikatos priežiūros paslaugas.

Esu įsitikinęs, kad kiekvienas privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudęs žmogus turi gauti geriausią gydymą ir priežiūrą, nepriklausomai nuo jo piniginės storio. Ligoninė daugiau pinigų turintiems žmonėms gali pasiūlyti tik geresnę palatą, už kurią reikia susimokėti pačiam. Tačiau prieš ligą visi yra ir turi būti lygūs. Todėl manau, kad reikalaudama leisti priemokas už gydymo paslaugas Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba reikalauja prasčiau gydyti tuos, kurie turi mažiau pinigų. Su tuo negaliu sutikti nei kaip gydytojas, nei kaip socialdemokratas, nei kaip sveikatos apsaugos ministras.

Norėdami balsuoti atsiverskite Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę www.sam.lt Į klausimą galite atsakyti dešinėje pusėje esančiame apklausos langelyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min