Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar saugu sporto klubuose?

Klaipėdos visuomenės sveikatos specialistai perspėja atidžiai rinktis sporto klubą.
E.Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Klaipėdos visuomenės sveikatos specialistai perspėja atidžiai rinktis sporto klubą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sporto klubai – tai puiki vieta laisvalaikio praleidimui bei aktyviam poilsiui, tačiau pasitaiko atvejų, kai sporto klubuose lankytojams teikiamos nesaugios paslaugos, teigia visuomenės sveikatos specialistai.

Praėjusiais 2010-aisiais metais Klaipėdos visuomenės sveikatos centro specialistai įvertino 17 sporto klubų atitiktį higienos normos reikalavimams. Buvo atlikti 24 patikrinimai, 11 patikrinimų metu nustatyti higienos normos reikalavimų pažeidimai. 

15 patikrinimų metu nuo sporto klubų dušų paviršių bei nuo paslaugų vartotojams teikiamos avalynės buvo paimti ploviniai mikrobiologiniam ištyrimui. Atlikus tyrimus, trijuose sporto klubuose nustatyta mikrobinė tarša. Nustatyta ir kitų pažeidimų: asmenys, teikiantys sporto paslaugas, neturėjo leidimų-higienos pasų šiai veiklai, sporto įranga ir inventorius neatitiko teisės aktų reikalavimų, darbuotojai neturėjo privalomojo higienos mokymo ir pirmosios medicinos pagalbos mokymo žinių atestavimo pažymėjimų, dirbo nepasitikrinę sveikatos, klubuose nebuvo pirmosios pagalbos rinkinių.

Už higienos normos pažeidimus 10 atsakingų darbuotojų buvo taikytos administracinio poveikio priemonės.

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro darbuotojai atkreipia dėmesį į tai, kad lankytojams būtina atsakingai rinktis sporto klubą. Prieš įsigyjant abonementą reikėtų pasidomėti, ar pasirinktas sporto klubas teisės aktų nustatyta tvarka užregistravęs veiklą, ar turi leidimą – higienos pasą.

Ne mažiau svarbi sporto paslaugas teikiančių asmenų kvalifikacija. Tokie asmenys turi turėti specialųjį kūno kultūros ir sporto išsilavinimą arba atitinkamą licenciją (leidimą). Darbuotojai privalo stebėti kliento užsiėmimus ir užtikrinti jo saugumą.

Tam, kad būtų išvengta įvairių odos ligų susirgimų, sporto klubo lankytojams rekomenduojama sportuojant dėvėti specialias pirštines, naudojantis treniruokliais – pasitiesti savo rankšluosčius ar vienkartinius patiesalus, persirengimo kambariuose ir dušinėse avėti asmeninėmis šlepetėmis. 

Pastebėjus, kad sporto klube teikiamos nesaugios paslaugos, sporto įranga ar inventorius yra techniškai netvarkingi, netinkamai valomos ar nevėdinamos patalpos bei nesilaikoma kitų higienos normos reikalavimų, prašoma raštu apie tai informuoti Klaipėdos visuomenės sveikatos centrą (Klaipėda, Liepų g. 17, faksas (846) 410225, el. paštas info@klaipeda.vvspt.lt.

 

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min