Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar valdžia užtikrins vilniečiams pigesnę šilumą?

Elektrinė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Elektrinė
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniaus miesto vadovai sunerimo: kaip įgyvendinti naujas Europos Sąjungos (ES) direktyvas dėl šilumos tinklų, neinvestuoti į sistemos sutvarkymą milijardų ir užtikrinti miestiečių interesą už šilumą mokėti pigiau.

Vilniaus miesto vicemeras Romas Adomavičius antradienį gavo konsultantais pasamdytų dviejų advokatų kontorų – „Verslo raktas“ ir „Bernotas ir Dominas Glimstedt“ – pateiktas išvadas, kad norėdama atitikti nuo 2016-ųjų įsigaliosiančias ES direktyvas dėl šilumos tinklų į atmosferą išmetamų kenksmingų medžiagų kiekio sumažinimo trigubai, Vilniaus miesto savivaldybė turi investuoti į naujų filtrų įrengimą 1 mlrd. 176 mln. Lt.

Vilnius privalo laikytis naujų ES direktyvų ir įsigyti naujus filtrus antrajai ir trečiajai Vilniaus termofikacinėms elektrinėms, kitaip savivaldybė bus nubausta milžiniškomis baudomis. Bėda ta, kad investicijos į filtrus nėra atsiperkančios, o dėl jų šilumos kaina vartotojams išaugtų 14 proc. Pereiti prie biokuro, anot R.Adomavičiaus, būtų kur kas naudingiau: „Tai atsiperkanti investicija – vartotojams šiluma atpigtų 2–3 centus už kilovatvalandę. Be to, maždaug po 310 mln. litų, kurie šiuo metu išleidžiami pirkti dujoms iš užsienio, liktų Lietuvoje, tose įmonėse, kurios parduotų Vilniui biokurą“, – įsitikinęs R.Adomavičius.

Savivaldybė investicijoms reikalingų lėšų neturi ir nežino, iš kur paimti, todėl pasamdyti konsultantai pasiūlė ir kitą variantą – investuoti į biokuro deginimą. Preliminariais skaičiavimais, tam užtektų 670 mln. Lt. Norint tai padaryti, reikėtų peržiūrėti arba nutraukti sutartį su šiuo metu Vilniaus šilumos tinklus eksploatuojančia bendrove „Dalkia“, mat sutartis su bendrove pasirašyta iki 2017-ųjų, o pagal sutarties sąlygas nenumatytos šiuo metu reikalingos investicijos. „Investicijoms iki sutarties galo liko 1,5 mln. Lt“, – sakė R.Adomavičius.

Savivaldybė, neturinti pinigų naujoms investicijoms, žada bandyti derėtis su „Dalkia“, kad įmonė savo iniciatyva investuotų į Vilniaus šilumos tinklus. Tačiau, anot R.Adomavičiaus, kyla klausimas, ko „Dalkia“ už tokį gerą gestą paprašytų mainais.

Vicemero tvirtinimu, galutinė savivaldybės pozicija dėl šilumos tinklų sutvarkymo turėtų paaiškėti per artimiausias 2–3 savaites. „Per savaitę konsultantai turi pateikti aiškesnes išvadas ir rimtesnius argumentus. Dar per savaitę savo išvadas turi padaryti speciali darbo grupė. Galutinį sprendimą priims Vilniaus miesto taryba“, – teigė R.Adomavičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min