Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar Žydrūnas Plytnikas supainiojo interesus, liko neaišku

Žydrūnas Plytnikas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Žydrūnas Plytnikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nesugebėjo priimti sprendimo dėl galimo Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo Žydrūno Plytniko viešųjų ir privačių interesų supainiojimo, todėl bylą nutraukė. Sprendimo priimti komisija negalėjo dėl to, kad nuo balsavimo nusišalino du jos nariai, Ž.Plytniko viešumoje patys apkaltinti interesų supainiojimu.

Antradienį sprendžiant dėl Ž.Plytniko veiklos etiškumo, du komisijos nariai balsavo, kad Ž. Plytnikas supainiojo interesus, vienas komisijos narys šiam vertinimui nepritarė.

VTEK įstatyme nustatyta, kad sprendimui priimti būtinas trijų narių pritarimas.

Du Komisijos nariai, Elena Vaitiekienė ir Rytis Juozapavičius, nuo šio asmens vertinimo nusišalino. R.Juozapavičius nusišalino teigdamas, kad Ž.Plytnikas siekia apie jį visuomenėje suformuoti prastą nuomonę.

Antradienį VTEK jau trečią kartą svarstė pernai spalį savaitraštyje „Valstiečių laikraštis“ paskelbtą informaciją, jog Ž.Plytnikas dėstytojauja M.Romerio universitete, neturėdamas Ūkio ministerijos leidimo, ir kartu svarsto šios aukštosios mokyklos prašymus keisti viešųjų pirkimų sutarčių sąlygas ar pirkti paslaugas.

Ūkio ministras Rimantas Žylius gruodį pranešė dar spalį leidęs Ž.Plytnikui dėstytojauti M.Romerio universitete ne darbo metu, tačiau leidimas suteiktas jau po to, kai Ž.Plytnikas paprašė universiteto atleisti jį iš antraeilių lektoriaus pareigų.

Įvertinti Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo elgesį spalio pabaigoje etikos sargų paprašė Seimo Antikorupcijos komisija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min