Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Aras“ mini savo veiklos dvidešimtmetį

„Aras“ pristato savo ginklus ir įgūdžius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Aras“ pristato savo ginklus ir įgūdžius
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio pradžioje Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“ mini savo veiklos dvidešimtmetį. Įsakymas dėl rinktinės įkūrimo buvo pasirašytas 1991 m. balandžio 4 d.

Šiandien tarp pagrindinių rinktinės „Aras“ uždavinių ir funkcijų minimos įkaitų išlaisvinimo operacijos (ypatingais atvejais – net už Lietuvos ribų), ginkluotų ir pavojingų nusikaltėlių sulaikymo operacijos, antiteroristinės operacijos, „Aro“ išminuotojai kviečiami neutralizuoti sprogmenų.

Kaip rašoma „Aro“ tinklalapyje, rinktinė yra aprūpinta šiuolaikine ginkluote bei įranga. Tarp jų yra modernių ginklų su specialiais taikikliais, naktinio matymo prietaisais, kurie leidžia atlikti pavestą užduotį bet kuriuo paros metu, termovizoriai, sprogmenų paieškos prietaisai, šiuolaikinė narų įranga, specialios šarvuotos liemenės, skydai bei šalmai.

„Tačiau bet kokie ginklai yra beverčiai be profesionaliai parengtų žmonių. Šiuo metu rinktinės branduolį sudaro aukštos kvalifikacijos kovotojai, specialiai parengti dirbti ekstremaliomis sąlygomis, įgiję fizinį bei psichologinį pasirengimą“, – rašoma „Aro“ tinklalapyje.

Rinktinės „Aras“ pareigūnų profesionalumas ne kartą buvo patikrintas realiose operacijose. Kaip vieną iš sudėtingesnių išbandymų galima paminėti įkaitų išlaisvinimo operaciją 2001 m. spalio mėnesį Panevėžyje, kai nusikaltėlis Virginijus Savickis įkaitais paėmė pagyvenusią moterį ir trylikametį jaunuolį. Po ilgų derybų, kai nebeliko kitos išeities, pastatas buvo šturmuotas, banditas nukautas, įkaitai išlaisvinti.

Rinktinės pareigūnų sugebėjimai pripažįstami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Rinktinės vadas Viktoras Grabauskas baigė Federalinių tyrimų biuro nacionalinę akademiją Quantico (JAV), po kurios baigimo buvo pakviestas į Jungtines Valstijas apmokyti Tenesio valstijos specialiųjų operacijų padalinio pareigūnų. Tarptautinė civilinės aviacijos organizacija ICAO, atlikusi auditą tarptautiniame Vilniaus oro uoste, puikiai įvertino rinktinės „Aras“ (viena iš rinktinės funkcijų – užgrobtų lėktuvų vadavimas) organizuotą darbą, pareigūnų kompetenciją, mokymą ir kt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Policija ARAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min