Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arbitražo teismas Paryžiuje atmetė Rusijos ieškinį prieš Lietuvą

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis
Šaltinis: 15min
0
A A

Arbitražo teismas Paryžiuje visiškai atmetė Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Vyriausybės ieškinį, kuriuo buvo prašoma priteisti žalą iš Lietuvos Respublikos. Tokį sprendimą teismas priėmė sausio 28 dieną, bet oficialus pranešimas Lietuvos Respublikai buvo atsiųstas tik praėjusią savaitę.

Kaip teigiama išplatintame pranešime, inicijuodama bylą Kaliningrado srities Vyriausybė, teigė, kad prieš keletą metų Lietuvos Respublikos teismai, pripažindami ir leisdami vykdyti Londono tarptautinio arbitražo teismo sprendimą parduoti iš varžytinių Kaliningrado Vyriausybei priklausantį pastatą Vilniuje bei jame esantį kilnojamą turtą, nusavino Kaliningrado sričiai priklausantį pastatą, taip pažeisdami Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Rusijos Federacijos Vyriausybės sutartį dėl investicijų skatinimo ir abipusės apsaugos.

Tačiau Arbitražo teismas Paryžiuje savo sprendime pažymėjo, kad pagal Niujorko konvenciją Lietuvos teismams suteikta teisė spręsti dėl Londono tarptautinio arbitražo teismo priimto sprendimo pripažinimo ir vykdymo Lietuvoje. Tokios kompetencijos neturi nė viena kita institucija ar teismas.

„Arbitražo teismas dar kartą patvirtino, kad Lietuva elgėsi taip, kaip įprasta visame pasaulyje, vykdant tarptautinio arbitražo priimtus sprendimus“, – sakė advokatas Kęstutis Švirinas šiame teisme atstovavęs Lietuvai.

Kaliningrado srities Vyriausybei priklausantis pastatas Vilniuje buvo parduotas vykdant prieš keletą metų priimtą Londono Arbitražo teismo sprendimą dėl skolos. Ši daugiau kaip 70 mln. litų siekianti skola susidarė po to, kai 1998 metų pavasarį Kaliningrado sritis gavo daugiau kaip 10 mln. JAV dolerių vertės kreditą iš Vokietijos banko „Dresdner Bank AG“ paukštienos fabrikui „Baltpticeprom“ modernizuoti. Deja, Kaliningrado srities administracija nevykdė įsipareigojimų – per penkerius metus vos kartą bankui buvo pervesta nedidelė suma.

Po nesėkmingų bandymų atgauti savo pinigus, „Dresdner Bank AG“ kreipėsi į skolų išieškojimo bendrovę „Duke Investment Limited“, kuri perėmė kreditoriaus teises iš banko. Netrukus bendrovė kreipėsi į Londono arbitražinį teismą ir procesą laimėjo. Vėliau šis sprendimas buvo įteisintas Lietuvoje, šiuo metu toks pats procesas prasidėjo Lenkijoje, kur taip pat bus ieškoma Kaliningrado sričiai priklausančio turto, kuris bus parduodamas iš varžytinių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min