TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Architektai sunerimę dėl naujos Palangos universaliosios salės projekto

Plyta
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Statybos
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos architektų sąjunga Aplinkos ministerijai, Kultūros ministerijai, Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) ir Palangos miesto savivaldybei pareiškė susirūpinimą, jog visuomenei svarbaus ir kurorto kaitai didelę reikšmę turėsiančio pastato – naujos Palangos universaliosios arenos – projektavimo procesas stokoja viešumo.

Prieš kelias dienas pasirodžius informacijai, jog jau yra parengtas universaliosios 2000 vietų arenos Palangoje techninis projektas, gautas leidimas objekto statybai, netgi svarstoma valstybinės paramos galimybė.

Lietuvos architektų sąjunga su nerimu seka arenos, kuri planuojama Palangos centrinio stadiono teritorijoje, projektavimo eigą. Prieš pusmetį LAS savo susirūpinimą raštu pareiškė toms pačioms aukščiau išvardintoms institucijoms, teigdama, jog statinys turės svarbią įtaką Palangos miestovaizdžio, urbanistinės struktūros, socialinio ir ekonominio konteksto kaitai, todėl jo architektūrinių, urbanistinių sprendinių kokybei privaloma skirti ypatingą dėmesį.

Tuomet LAS siūlė nutraukti paskelbtą viešųjų pirkimų konkursą, kurio vertinimo vienas svarbiausių kriterijų – projekto kaina, o ne kokybė, ir skelbti architektūrinį-urbanistinį konkursą, siūlė pagalbą jį organizuojant.

Anot architektų, atsakymo nebuvo sulaukta. Dar daugiau: konkursas įvykdytas, projektas parengtas ir suderintas be realaus viešumo. Juridiškai korektiškas procesas (privaloma, tačiau labai ribota ir neišsami informacija pateikta Viešųjų pirkimų tarnybos, Palangos savivaldybės tinklalapyje) nesuteikė galimybės nei profesionalams, nei plačiajai visuomenei, kuri bus tikrasis pastato vartotojas, susipažinti ir pareikšti nuomonę apie konkursą laimėjusios UAB „Simper“ parengtą projektą.

Rašte, išsiųstame Aplinkos, Kultūros ministerijoms, VPT ir Palangos merui, LAS ragina inicijuoti arenos projekto viešą pristatymą profesionaliajai bendruomenei, o kartu ir plačiajai visuomenei. Architektų sąjungos nuomone, viešumas, kad ir pavėluotas, yra būtinas siekiant aukščiausios architektūrinės, urbanistinės kokybės statant naujus pastatus vertingu gamtiniu ir urbanistiniu kontekstu pasižyminčioje Palangoje, o taip pat užtikrinant viešą Lietuvos piliečių interesą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min