Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos areną drebina skandalai

Vos pradėjusi veikti Klaipėdos arena tapo miesto valdžios ir statytojų ginčų įkaite.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Vos pradėjusi veikti Klaipėdos arena tapo miesto valdžios ir statytojų ginčų įkaite.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vos prieš kelis mėnesius duris atvėrusios Klaipėdos „Švyturio“ arenos veikla pakibo ant plauko. Prieš savaitę statytojo subrangovo atstovai išsivežė dalį jau sumontuotos įrangos. Baiminamasi, kad taip pasielgti gali ir kitos apmokėjimo už darbus nesulaukiančios įmonės.

Areną stačiusios įmonės „Vėtrūna“ partnerė bendrovė „RGG“ išmontavo ir išvežė švieslentę, informacinį kubą valdantį procesorių bei dalį ekranų. Komplekso valdytojai kreipėsi į policiją dėl vagystės.

Kalta savivaldybė

Bendrovės „RGG“ direktorius Gytis Mikelinskas tikino, jog taip pasielgta dėl to, kad iš savivaldybės pinigų negaunantis rangovas nevykdo įsipareigojimų partneriams ir neatsiskaito už atliktus darbus. Įmonė dėl to turinti didelių rūpesčių, nes negali sumokėti tiekėjams.

„Nieko neteisėto mes nepadarėme ir nieko ne savo neišsinešėme. Kalčiausia čia savivaldybė, o kentėti tenka visiems. Mes niekam nenorime pakenkti, bet patys esame spaudžiami“, – paaiškino G.Mikelinskas.

Sukilti gali ir kiti

Tačiau sporto ir pramogų arenos darbas pastaruoju metu sutrikęs. Dėl šio incidento šeimininkams teko skubiai ieškoti sprendimų, kaip įjungti švieslentes, nes jau šeštadienio vakarą vyko krepšinio rungtynės.

„Tai trikdo mūsų darbą ir mes dėl to kenčiame labiausiai, nors mums ir nenorima kenkti. Tokius ginčus derėtų spręsti teisinėmis priemonėmis, o ne šitaip“, – sakė komplekso valdytojos „Klaipėdos arenos“ direktorė Jolita Krickė. Ji teigė, jog yra požymių, kad tai gali būti pirmasis, bet ne vienintelis bandymas panašiu būdu išsireikalauti skolos, nes nepasitenkinimą rodo ir kitos darbus atlikusios, bet pinigų negavusios įmonės.

Ims paskolą

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė įsitikinusi, jog tai, kas įvyko, buvo galima numatyti.
„Taip, mes nesame sumokėję, bet pati „Vėtrūna“ nuolat vėlavo atlikti darbus, pateikti mums aktus. Visa tai lėmė ir gerokai vėlesnę statybų pabaigą. Todėl suprantama, kad subrangovai nepatenkinti, tačiau išsivežti įrangą – neteisingas žingsnis, nes po to, kai arena pripažinta tinkama naudoti, visas jos turtas atiteko savivaldybei, todėl už tokį poelgį jau gresia baudžiamoji atsakomybė“, – aiškino J.Simonavičiūtė.

Savivaldybė arenos statytojams dar liko skolinga 17 mln. Lt. Neseniai „Vėtrūna“ pateikė paskutinius darbų, kurių vertė apie 9 mln. Lt, atlikimo aktus. Patikrinusi juos savivaldybė perdavė Lietuvos verslo paramos agentūrai apmokėti. Šie pinigai Klaipėdą turėtų pasiekti po beveik mėnesio.

Likusiai skolai grąžinti savivaldybės administracija prašys miesto tarybos pritarimo paimti ilgalaikę 7 mln. Lt paskolą iš banko.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min