TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Arenos kaimynystėje – „robinzonų“ buveinė

„Kaimas mieste“ - taip savo „sodybą“ apibūdina Nemuno saloje 9 metus gyvenanti Laima.
Eriko Ovčarenkos/ dienraščio „15 minučių“ nuotr. / „Kaimas mieste“ - taip savo „sodybą“ apibūdina Nemuno saloje 9 metus gyvenanti Laima.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kaune, Nemuno saloje, sparčiai dygstančios pramogų ir sporto arenos pašonėje aptriušusiose valčių pašiūrėse gerą dešimtmetį gyvena žmonės. Ši žinia buvo nemenka staigmena naujajam statiniui ypatingą dėmesį skiriančiai miesto valdžiai.

Retas kaunietis, važiuodamas Nemuno pakrante iš Aleksoto pusės, atkreipia dėmesį į vidury upės stūksančioje saloje besirikiuojančias pašiūres ir šalia jų vaikštinėjančius žmones. „15min“ nutarė pasidomėti, kas gyvena saloje, kuri įteisinta kaip Nemuno salos parkas.

Paskambinus į Centro seniūniją seniūnas Vytautas Pauliukaitis patvirtino, kad jo žiniomis, ten saloje jau ne pirmus metus gyvena benamis, kuris neva saugo ten laikomas valtis.

Nors kiemas buvo pilnas žmonių, jau 9 metus čia gyvenanti 48-erių Laima pasakojo, kad Nemuno saloje ji gyvenanti tik su vyru.

„Toje salos dalyje jau nuo neatmenamų laikų stūkso keli pastatai, kur anksčiau buvo saugomos valtys. Ten gyvendavo tų valčių sargas. Tačiau jau keletą metų jokia veikla ten nevyksta. Šiltuoju metų laiku tą vietą itin mėgsta benamiai“, – pripažino seniūnas.

„15min“ žurnalistei susiruošus apžiūrėti nuo miesto centro pusės nepastebimo salos krašto, seniūnas įpareigojo du savo darbuotojus tapti palydovais. Kartu su Centro seniūnijos vyr. specialistais Raimundu Danilevičiumi ir Jonu Kugeliu patraukę į salos gilumą, pasijutome tarsi būtume atvykę į kaimą: teritorija aptverta sukrypusia tvora, už jos – vargani trobesiai, kažkada tarnavę kaip valčių pašiūrės, o dabar atstojantys namus. Kieme, už tvoros, amsėjo du grandinėmis pririšti sarginiai šunys. Nors kiemas buvo pilnas žmonių, jau 9 metus čia gyvenanti 48-erių Laima pasakojo, kad Nemuno saloje ji gyvenanti tik su vyru. O dar bent penki aplinkui zuję ir šiukšles rinkę vyrai – tik pavasarinio švarinimosi talkininkai.

„Jau devintus metus palaikau kompaniją čia gyvenančiam vyrui, kuris saugo valtis ir statinius. Apie mus žinantys žmonės šią vietą vadina kaimu mieste“, – kuopdama aplink namą susikaupusias šiukšles pasakojo Laima. Pašnekovės teigimu, geresnės vietos gyventi nesurasi, nors komunalinių patogumų čia nė su žiburiu nerasi. Tualetas – lauke, vanduo – iš šulinio, vietoj elektros – žvakių šviesa. „Tačiau uogos čia švarios – skiname avietes, gervuoges. Rudenį grybų randame. Oras taip pat pasakiškas, neužterštas, nėra dulkių, triukšmo. Vasarą net atostogaut niekur nereikia važiuoti. Čia vietoje deginamės, maudomės Nemune“, – gyvenimo saloje privalumus bėrė Laima.

Nors valtys, kurias neva Laima su vyru saugo jau ne pirmus metus, nelabai panašios į naudojamas, moteris teigė, kad jos priklauso jūrų skautams ir keliems privatiems asmenims. Tačiau „15min“ kalbintas vienas iš Kauno jūrų skautų vadovų patikino, kad jie Nemuno saloje nevykdo jokios veiklos ir išvis suabejojo, ar ten gali stovėti kažkokie statiniai, nes šiuo metu vyksta arenos statybos.

Eriko Ovčarenkos/ dienraščio „15 minučių“ nuotr./ Šulinys, iš kamino besiveržiantys dūmai, kieme amsintys šunys – tokia idilė pasitinka kylančios pramogų ir sporto arenos kaimynystėje.Turėtų nugriauti

„15min“ su Nemuno salos gyventojais supažindinę Centro seniūnijos darbuotojai aiškino, kad jie nėra nė karto matę jokių nuosavybės dokumentų, bylojančių apie „gyvenvietės“ Nemuno saloje legalumą. „Tai yra Nemuno salos parkas, kuriame negali būti jokių statinių. Tie pastatai turėtų būti nušluoti nuo žemės paviršiaus, tačiau, mūsų duomenimis, tam nėra lėšų“, - sakė R.Danilevičius.

Tuo tarpu miesto merui Andriui Kupčinskui pasakojimas apie saloje esančius pastatus ir jų gyventojus buvo didelė staigmena. „Matyt, jie ten salos gilumoj gyvena ir todėl niekam neužkliuvo. Faktas, kad jų buvimas ten yra nesuderintas ir nepagrįstas. Tuo reikės pasidomėti atitinkamoms tarnyboms. Tie „robinzonai“ užsiima saviveikla“, – šyptelėjo A.Kupčinskas.

Miesto vadovas paaiškino, kad visa Nemuno salos žemė, Vyriausybės nutarimu, dar rengiantis pramogų ir sporto arenos statybai, buvo atiduota savivaldybės nuosavybėn. „Sala šiuo metu skiriama į dvi dalis: viena komercinė, kurioje statoma pramogų ir sporto arena, kita – rekreacinė, skirta parkui. Greičiausiai savivaldybei teks kreiptis į teismą dėl pašiūrių pastatų nugriovimo“, – sakė A.Kupčinskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min