Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 20d. 07:47

Aritmetika pagal Degučius: trys namai su vienu leidimu

I.Degutienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / I.Degutienė

Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Irena Degutienė tūžta. Ji nesupranta, kodėl domimasi statybos afera Valakampiuose, kai vietoj vieno namo buvo pastatyti trys ir tik tada iš dalies sutvarkyti statybos dokumentai.

„Man labai įdomu, kas šitą užsakymą jums tokį niekšingą, negražų užsakė, bet Dievas visiems atlygins. Viso gero!“ – tepasakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų(TS–LKD) krikščioniškai demokratiškos frakcijos lyderė.

Tik Dievas čia – niekuo dėtas. Greičiau jau šėtonas, pažadinęs godumą ir nei krikščionišką, nei demokratišką polinkį taisykles palikti kitiems, o pačių materialią gerovę tvarkytis pagal poreikius. Tuo gali įsitikinti kiekvienas, nuvykęs į Valakampius, sostinės aukštuomenės rojaus vartus, kur prasideda mūsų turtinio elito geras gyvenimas. Prabangūs namai brenda tiesiai į Nerį ten, kur anksčiau driekėsi visuomeniniai pliažai, o pušynas eina šaknimis į viršų prieš statybų buldozerius.

Kaip tik čia, Lakštingalų gatvėje, vyksta matematiniai stebuklai. Ten stovi trys namai, pažymėti vienu 22 numeriu. Viename iš tų namų gyvena Irenos Degutienės sūnus su šeima. Kituose – Seimo vicepirmininkės marčios artimi giminaičiai. Namai pastatyti neturint leidimo, t. y. turint leidimą statyti vieną namą. Kai jau namai stovėjo, Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino detalųjį planą, kuriame trys namai įvardijami kaip vienas, padalytas į tris erdves. Savivaldybei, kaip žinoma, vadovauja Abonento ir TS-LKD koalicija.

Politika plius pinigai?

Kaimynai teigia, esą visos tos statybos sumanytojas profesorius K.Vitkus, I.Degutienės sūnaus uošvis. Šis prieštaringai vertinamas mikrochirurgas pagarsėjo, kai po I.Degutienės vyro Gedimino Degučio vadovaujamos valdiškos ligoninės stogu nupjovė krūtis psichikos negalią turinčiai jaunutei merginai.

Manoma, kad žalojant pacientę buvo siekiama Lietuvoje sukurti precedentą ir priversti valstybę įteisinti vadinamąsias lyties keitimo operacijas. Tos operacijos lyties nepakeičia, tik negrįžtamai sužaloja žmogų, turintį psichologinių problemų. K.Vitkus teigia, kad naujausiais jo duomenimis, lyties keitimas JAV kainuoja apie 300 tūkst. JAV dolerių. K.Vitkus yra I.Degutienės marčios tėtis ir darbdavys. Jaunoji Degutienė vadovauja privačiai „Vitkus clinic“, kur uždarbiauja K.Vitkus, nepaliekantis ir valdiško darbo G.Degučio vadovaujamoje ligoninėje. Anot K.Vitkaus, jis duoda užsidirbti ir I.Degutienės sūnui. Jis esąs Seimo vicepirmininkės sūnaus verslo partneris – užsakovas, nors G.Degučio jaunesniojo bendrovė tai neigia.

„Ateikit, parodysiu, kaip Vitkus pastatė viename sklype tris namus ir įsiteisino. Norit pamatyt? Na, tai va čia afera prasukta“, – taip mus pasitiko vienas senųjų Valakampių gyventojų, kuriam buvo keista ir pikta matyti tai, kas kitu atveju būtų pavadinta nelegaliomis statybomis.

I.Degutienės ir K.Vitkaus artimieji įsikūrę keli šimtai metrų nuo „Vitkus clinic“, iškart už skandalingojo Vadimo Kastujevo – gyvenimo būdo žurnalų išpopinto neaiškios kilmės milijonų savininko – tvoros. Tačiau kaimynai jo artumu jau nebegali mėgautis visus metus. Pernai vasarą V.Kastujevas buvo patupdytas į Maskvos kalėjimą „Matroskaja tišina“. Už reketą. Jo turtą – išskirtinę automobilių kolekciją (turi net ferarį) – dabar glosto tik apsaugos filmavimo kamerų žvilgsniai.

Trys – realiai, o vienas – popieriuje

O štai kitoje V.Kastujevo valdų pusėje – kitoks stebuklas. „Tai čia visiems taip galima statyti ar tik Seimo narių giminaičiams?“ – tai klausimas Gintarui Kuodžiui, architektui, Vilniaus savivaldybės Plėtros departamento Šiaurinės teritorijos poskyrio vedėjui. Šio pokalbio išvakarėse G.Kuodis su visa skandalingosios statybos byla dingo iš savivaldybės nežinoma kryptimi. Kolegos sakė, kad „į vietą“, bet ten jam pavymui nulėkusi filmavimo grupė nieko nerado. Taigi atsakykite į klausimą, pone! „Visiems“, – nukabinęs galvą sako G.Kuodis, po kurio alkūne – šūsnis popierių. Gal tarp jų yra ir „visų“ sąrašas? Juokai.

I.Degutienė teigia nieko nežinanti apie trijų namų įteisinimo kaip vieno peripetijas. Tačiau ji žino datą: 2008-ųjų gruodžio 12-oji. Mes irgi tą datą žinome. Ji – ant detalaus plano, kuris visiems kitiems statytojams yra pati statybų biurokratinio kelio pradžia. Privatus architektas, rengęs detalųjį planą, tvirtina, kad iki jis padėjo tašką, niekas statyti negalėjo, nes paskui dar tenka rengti ir derinti projektą, gauti statybos leidimą ir tik tada statyti. Čia viskas buvo priešingai. Namai jau stovėjo, net augaliukai panamiais jau buvo susodinti, kai savivaldybėje buvo tvirtinamas detalusis planas.

„Klauskit savininkų. Aš nieko nežinau. Žinau tik tai, kad viskas gražu, legalu“, – sako I.Degutienė. Tačiau ir ji ima painiotis, kai paklausiame, kada tuomet prasidėjo statybos, jei „legalu“. „Kažkada, praėjusią žiemą“, – taip statybų pradžią nurodo Seimo vicepirmininkė. Tikriausiai net V.Kastujevas savo klestėjimo laikais būtų pavydėjęs tokio statybos tempo. Detalusis – žiemą, įkurtuvės – pavasariop.

Kaimynai patvirtina greitį, bet ne datą. „Namai kaip grybai po lietaus augo. Prieš porą metų pradėjo, per metus tuos tris „pavarė“, labai greitai“, – pasakoja statybų liudininkai.

Savivaldybės nuolatinės statybų komisijos protokolas liudija, kad niekas nenorėjo prisiimti atsakomybės už tą Degučių ir Vitkų „klano“ veiklą. Dokumentas apipaišytas šauktukais, pastabomis, jame trūksta parašų.

Savivaldybės kompiuteriuose taip pat nėra žymių, kad Degučių ir Vitkų kompanija būtų gavusi leidimą statytis tris namus viename sklype. „Čia yra dvibutis gyvenamasis namas ir viskas. Vienas leidimas vienam namui. Tikrovėje, sakot, stovi trys? Gal savavališkai pasistatė tuo pačiu adresu?“ – taip iš dokumentų visumos spėja kitas savivaldybės specialistas.

Jo kolega G.Kuodis, atrodo, toje istorijoje turi misiją atsiimti visus niuksus. Mėgaujamės: „Kiek namų ir kiek leidimų statyti?“ „Va, yra leidimas.“ – „Šitas – dvibučiam gyvenamajam namui, o stovi trys.“ – „Matot, kaip yra. Namas, reiškia, nebūtinai turi būti vieno tūrio. Gali būti iš kelių atskirų tūrių.“ – „Jūs norite pasakyti, kad čia yra vienas namas?“ – „Taip gali būti, reiškia, tokiais atvejais“, – sako G.Kuodis.

Tą patį savo laiškuose LNK „Paskutinei instancijai“ tvirtina ir I.Degutienės marti. Dar ji teigia, kad visi tie statiniai buvo pastatyti už paskolas, ir dar labiau suvelia reikalą. Trims namams statyti paskolos ar paskola buvo gauta turint leidimą vienam namui. Kas apgaudinėjo bankus?

Tolesnis pokalbis su G.Kuodžiu panašus į kankinimą. „Kada namai pastatyti?“ – „Gavus leidimą.“ – „Tai kada?“ – „2007 metais jie gavo leidimą.“ – „Visiems trims?“ – „Taip.“ – „Pagal šitą leidimą (statyti vieną dvibutį namą)“ – „Taip. Tiesiog buvo trys atskiri tūriai, nesujungti. Dabar čia buvo koreguojamas (projektas), sunku pasakyti.“ – „Ir dabar yra iš atskirų tūrių?“ – „Taip, bet pagal projektą yra numatytos jungtys. Reiškia, jos bus ir padarytos.“

Tiems, kurie nesuprato, tai ponas G.Kuodis norėjo pasakyti, kad, nelegaliai pasistačius tris namus vietoj vieno ir patyrus išskirtinę savivaldybės biurokratų malonę, „tokiais atvejais“ galima nelegalią statybą legalizuoti ant projekto užpaišius tris namus jungiančias galerijas ar tunelius. Tik mes spėjame, kad realiai niekas tų galerijų nestatys. Želdynai labai nukentėtų.

„Lietuvos žinios“
Temos: 1 Irena Degutienė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Griaunama atominė elektrinė užsimojo statyti naujas patalpas, nes kitos „morališkai pasenusios“

Vardai

15min studijoje – atvira ir jautri diskusija: apie valgymo sutrikimus kitokiu kampu

Aktualu

VTEK narys Virginijus Kanapinskas: politikai įtakos nedarė, tik liepė patiems išspręsti

24sek

Vėl sužvėrėjęs B.Daviesas – apie 2 milijonų nuotykį, K.Malone'ą ir Kauną

Verslas

Ramūno Karbauskio užantyje – išorinis ekouostas

Aktualu

Linas Kontrimas: O ko norime mes?

„Eurolygos diena“: „Žalgirio“ pergalės atgarsiai rūbinėje ir aikštėje – kokie pokyčiai buvo svarbiausi (3/5)

Sportas

Priversti keisti pavadinimą: parolimpinis komitetas virto paralimpiniu

Mokslas.IT

Galvą kelia naujas technologinis monstras: kol kas slepiasi ir ruošiasi smogti

Aktualu

Kęstutis Navickas: kertant Labanoro girią šiurkščių pažeidimų nebuvo

Aktualu

Panevėžį sudrebinęs sprogimas sugriovė šešis garažus, po nuolaužomis rastas vyro kūnas

Aktualu

Penktadienį 15min studijoje – kandidatas į prezidentus Petras Auštrevičius

Vardai

Supermodelis Karlie Kloss įsiliejo į Trumpų šeimą: ištekėjo už multimilijonieriaus Joshua Kushnerio

Maistas

Savaitgalio valgiaraštis: pradedame sotesnių patiekalų sezoną

Gazas

„Tesla Model 3“ testas: kaip atrodo pavarų dėžė, nuvažiavus 1,6 mln. kilometrų

Aktualu

Neįprastas šeimos pagausėjimas: Kauno klinikose gimė ketvertukas

Pasaulis kišenėje

Požeminė Ukraina: legendomis apipinta didžiausia katakombų sistema pasaulyje

Maistas

Deivydas Praspaliauskas bandys trečią kartą tapti geriausiu

Aktualu

Alytaus pataisos namuose bus permontuota mobiliojo ryšio blokavimo įranga

Vardai

Leonas Somovas naujame klipe tapo kunigu: įvertinkite jo dainą su Justinu Jaručiu ir KAIA

Naujienos

Verslas

Griaunama atominė elektrinė užsimojo statyti naujas patalpas, nes kitos „morališkai pasenusios“

Vardai

15min studijoje – atvira ir jautri diskusija: apie valgymo sutrikimus kitokiu kampu

Aktualu

VTEK narys Virginijus Kanapinskas: politikai įtakos nedarė, tik liepė patiems išspręsti

24sek

Vėl sužvėrėjęs B.Daviesas – apie 2 milijonų nuotykį, K.Malone'ą ir Kauną

Verslas

Ramūno Karbauskio užantyje – išorinis ekouostas

Aktualu

Linas Kontrimas: O ko norime mes?

„Eurolygos diena“: „Žalgirio“ pergalės atgarsiai rūbinėje ir aikštėje – kokie pokyčiai buvo svarbiausi (3/5)

Sportas

Priversti keisti pavadinimą: parolimpinis komitetas virto paralimpiniu

Mokslas.IT

Galvą kelia naujas technologinis monstras: kol kas slepiasi ir ruošiasi smogti

Aktualu

Kęstutis Navickas: kertant Labanoro girią šiurkščių pažeidimų nebuvo

Aktualu

Panevėžį sudrebinęs sprogimas sugriovė šešis garažus, po nuolaužomis rastas vyro kūnas

Aktualu

Penktadienį 15min studijoje – kandidatas į prezidentus Petras Auštrevičius

Vardai

Supermodelis Karlie Kloss įsiliejo į Trumpų šeimą: ištekėjo už multimilijonieriaus Joshua Kushnerio

Maistas

Savaitgalio valgiaraštis: pradedame sotesnių patiekalų sezoną

Gazas

„Tesla Model 3“ testas: kaip atrodo pavarų dėžė, nuvažiavus 1,6 mln. kilometrų

Aktualu

Neįprastas šeimos pagausėjimas: Kauno klinikose gimė ketvertukas

Pasaulis kišenėje

Požeminė Ukraina: legendomis apipinta didžiausia katakombų sistema pasaulyje

Maistas

Deivydas Praspaliauskas bandys trečią kartą tapti geriausiu

Aktualu

Alytaus pataisos namuose bus permontuota mobiliojo ryšio blokavimo įranga

Vardai

Leonas Somovas naujame klipe tapo kunigu: įvertinkite jo dainą su Justinu Jaručiu ir KAIA

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min