Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 20d. 07:47

Aritmetika pagal Degučius: trys namai su vienu leidimu

I.Degutienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / I.Degutienė

Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Irena Degutienė tūžta. Ji nesupranta, kodėl domimasi statybos afera Valakampiuose, kai vietoj vieno namo buvo pastatyti trys ir tik tada iš dalies sutvarkyti statybos dokumentai.

„Man labai įdomu, kas šitą užsakymą jums tokį niekšingą, negražų užsakė, bet Dievas visiems atlygins. Viso gero!“ – tepasakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų(TS–LKD) krikščioniškai demokratiškos frakcijos lyderė.

Tik Dievas čia – niekuo dėtas. Greičiau jau šėtonas, pažadinęs godumą ir nei krikščionišką, nei demokratišką polinkį taisykles palikti kitiems, o pačių materialią gerovę tvarkytis pagal poreikius. Tuo gali įsitikinti kiekvienas, nuvykęs į Valakampius, sostinės aukštuomenės rojaus vartus, kur prasideda mūsų turtinio elito geras gyvenimas. Prabangūs namai brenda tiesiai į Nerį ten, kur anksčiau driekėsi visuomeniniai pliažai, o pušynas eina šaknimis į viršų prieš statybų buldozerius.

Kaip tik čia, Lakštingalų gatvėje, vyksta matematiniai stebuklai. Ten stovi trys namai, pažymėti vienu 22 numeriu. Viename iš tų namų gyvena Irenos Degutienės sūnus su šeima. Kituose – Seimo vicepirmininkės marčios artimi giminaičiai. Namai pastatyti neturint leidimo, t. y. turint leidimą statyti vieną namą. Kai jau namai stovėjo, Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino detalųjį planą, kuriame trys namai įvardijami kaip vienas, padalytas į tris erdves. Savivaldybei, kaip žinoma, vadovauja Abonento ir TS-LKD koalicija.

Politika plius pinigai?

Kaimynai teigia, esą visos tos statybos sumanytojas profesorius K.Vitkus, I.Degutienės sūnaus uošvis. Šis prieštaringai vertinamas mikrochirurgas pagarsėjo, kai po I.Degutienės vyro Gedimino Degučio vadovaujamos valdiškos ligoninės stogu nupjovė krūtis psichikos negalią turinčiai jaunutei merginai.

Manoma, kad žalojant pacientę buvo siekiama Lietuvoje sukurti precedentą ir priversti valstybę įteisinti vadinamąsias lyties keitimo operacijas. Tos operacijos lyties nepakeičia, tik negrįžtamai sužaloja žmogų, turintį psichologinių problemų. K.Vitkus teigia, kad naujausiais jo duomenimis, lyties keitimas JAV kainuoja apie 300 tūkst. JAV dolerių. K.Vitkus yra I.Degutienės marčios tėtis ir darbdavys. Jaunoji Degutienė vadovauja privačiai „Vitkus clinic“, kur uždarbiauja K.Vitkus, nepaliekantis ir valdiško darbo G.Degučio vadovaujamoje ligoninėje. Anot K.Vitkaus, jis duoda užsidirbti ir I.Degutienės sūnui. Jis esąs Seimo vicepirmininkės sūnaus verslo partneris – užsakovas, nors G.Degučio jaunesniojo bendrovė tai neigia.

„Ateikit, parodysiu, kaip Vitkus pastatė viename sklype tris namus ir įsiteisino. Norit pamatyt? Na, tai va čia afera prasukta“, – taip mus pasitiko vienas senųjų Valakampių gyventojų, kuriam buvo keista ir pikta matyti tai, kas kitu atveju būtų pavadinta nelegaliomis statybomis.

I.Degutienės ir K.Vitkaus artimieji įsikūrę keli šimtai metrų nuo „Vitkus clinic“, iškart už skandalingojo Vadimo Kastujevo – gyvenimo būdo žurnalų išpopinto neaiškios kilmės milijonų savininko – tvoros. Tačiau kaimynai jo artumu jau nebegali mėgautis visus metus. Pernai vasarą V.Kastujevas buvo patupdytas į Maskvos kalėjimą „Matroskaja tišina“. Už reketą. Jo turtą – išskirtinę automobilių kolekciją (turi net ferarį) – dabar glosto tik apsaugos filmavimo kamerų žvilgsniai.

Trys – realiai, o vienas – popieriuje

O štai kitoje V.Kastujevo valdų pusėje – kitoks stebuklas. „Tai čia visiems taip galima statyti ar tik Seimo narių giminaičiams?“ – tai klausimas Gintarui Kuodžiui, architektui, Vilniaus savivaldybės Plėtros departamento Šiaurinės teritorijos poskyrio vedėjui. Šio pokalbio išvakarėse G.Kuodis su visa skandalingosios statybos byla dingo iš savivaldybės nežinoma kryptimi. Kolegos sakė, kad „į vietą“, bet ten jam pavymui nulėkusi filmavimo grupė nieko nerado. Taigi atsakykite į klausimą, pone! „Visiems“, – nukabinęs galvą sako G.Kuodis, po kurio alkūne – šūsnis popierių. Gal tarp jų yra ir „visų“ sąrašas? Juokai.

I.Degutienė teigia nieko nežinanti apie trijų namų įteisinimo kaip vieno peripetijas. Tačiau ji žino datą: 2008-ųjų gruodžio 12-oji. Mes irgi tą datą žinome. Ji – ant detalaus plano, kuris visiems kitiems statytojams yra pati statybų biurokratinio kelio pradžia. Privatus architektas, rengęs detalųjį planą, tvirtina, kad iki jis padėjo tašką, niekas statyti negalėjo, nes paskui dar tenka rengti ir derinti projektą, gauti statybos leidimą ir tik tada statyti. Čia viskas buvo priešingai. Namai jau stovėjo, net augaliukai panamiais jau buvo susodinti, kai savivaldybėje buvo tvirtinamas detalusis planas.

„Klauskit savininkų. Aš nieko nežinau. Žinau tik tai, kad viskas gražu, legalu“, – sako I.Degutienė. Tačiau ir ji ima painiotis, kai paklausiame, kada tuomet prasidėjo statybos, jei „legalu“. „Kažkada, praėjusią žiemą“, – taip statybų pradžią nurodo Seimo vicepirmininkė. Tikriausiai net V.Kastujevas savo klestėjimo laikais būtų pavydėjęs tokio statybos tempo. Detalusis – žiemą, įkurtuvės – pavasariop.

Kaimynai patvirtina greitį, bet ne datą. „Namai kaip grybai po lietaus augo. Prieš porą metų pradėjo, per metus tuos tris „pavarė“, labai greitai“, – pasakoja statybų liudininkai.

Savivaldybės nuolatinės statybų komisijos protokolas liudija, kad niekas nenorėjo prisiimti atsakomybės už tą Degučių ir Vitkų „klano“ veiklą. Dokumentas apipaišytas šauktukais, pastabomis, jame trūksta parašų.

Savivaldybės kompiuteriuose taip pat nėra žymių, kad Degučių ir Vitkų kompanija būtų gavusi leidimą statytis tris namus viename sklype. „Čia yra dvibutis gyvenamasis namas ir viskas. Vienas leidimas vienam namui. Tikrovėje, sakot, stovi trys? Gal savavališkai pasistatė tuo pačiu adresu?“ – taip iš dokumentų visumos spėja kitas savivaldybės specialistas.

Jo kolega G.Kuodis, atrodo, toje istorijoje turi misiją atsiimti visus niuksus. Mėgaujamės: „Kiek namų ir kiek leidimų statyti?“ „Va, yra leidimas.“ – „Šitas – dvibučiam gyvenamajam namui, o stovi trys.“ – „Matot, kaip yra. Namas, reiškia, nebūtinai turi būti vieno tūrio. Gali būti iš kelių atskirų tūrių.“ – „Jūs norite pasakyti, kad čia yra vienas namas?“ – „Taip gali būti, reiškia, tokiais atvejais“, – sako G.Kuodis.

Tą patį savo laiškuose LNK „Paskutinei instancijai“ tvirtina ir I.Degutienės marti. Dar ji teigia, kad visi tie statiniai buvo pastatyti už paskolas, ir dar labiau suvelia reikalą. Trims namams statyti paskolos ar paskola buvo gauta turint leidimą vienam namui. Kas apgaudinėjo bankus?

Tolesnis pokalbis su G.Kuodžiu panašus į kankinimą. „Kada namai pastatyti?“ – „Gavus leidimą.“ – „Tai kada?“ – „2007 metais jie gavo leidimą.“ – „Visiems trims?“ – „Taip.“ – „Pagal šitą leidimą (statyti vieną dvibutį namą)“ – „Taip. Tiesiog buvo trys atskiri tūriai, nesujungti. Dabar čia buvo koreguojamas (projektas), sunku pasakyti.“ – „Ir dabar yra iš atskirų tūrių?“ – „Taip, bet pagal projektą yra numatytos jungtys. Reiškia, jos bus ir padarytos.“

Tiems, kurie nesuprato, tai ponas G.Kuodis norėjo pasakyti, kad, nelegaliai pasistačius tris namus vietoj vieno ir patyrus išskirtinę savivaldybės biurokratų malonę, „tokiais atvejais“ galima nelegalią statybą legalizuoti ant projekto užpaišius tris namus jungiančias galerijas ar tunelius. Tik mes spėjame, kad realiai niekas tų galerijų nestatys. Želdynai labai nukentėtų.

„Lietuvos žinios“
Temos: 1 Irena Degutienė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Afganistano dilema: ką daryti su vaikais savižudžiais sprogdintojais?

15min tyrimas: slaptąjį premjero patarėją lydi milijoninė sėkmė

Aktualu

Psichiatras L.Slušnys apie kirčiavimo mokytoją: „Vaikai dar bando suktis, o aš prisysiočiau į kelnes“

Aktualu

Ketvirtadienio vandentiekio avarijos Vilniuje padariniai pašalinti: atnaujinamas eismas

15min iš Dakaro Gazas

Dakaro dienoraštis Nr. 12. Ar galima priaugti svorio valgant bivake

Gyvenimas

Vika apie asmenines patirtis: „Mes visi labai orientuoti į save. Gal dėl to ir sergame depresijomis“

Vardai

Nesklandumai „X Faktoriuje“: vienai balsingiausių šou dalyvių pasirodymo metu sugedo mikrofonas

Gyvenimas

Gydūnas Rimantas „praregėjo“ netekęs akies: prieš kokį 1000 metų mane būtų sudeginę ant laužo

Aktualu

Nepalo tradicija, žudanti moteris

Vitaminai sielai. Viktorija Macijauskienė apie motinystę, moteriškumą ir santykius su vyru

24sek

Š.Jasikevičius: „Kai kurie žalgiriečiai šiandien nebūtų verti net už dublerius žaisti“

Verslas

Sekmadienį Lietuvoje sutriko „Revolut“ veikla

Neišsiųsti CV Kultūra

Gytis Ambrazevičius: apie dainų pavadinimus, kūrybą ir amoniaką

Vardai

Vitalijus Cololo šoko į ledinę eketę: 22 kg numetęs humoristas parodė ir naujas kūno formas

Aktualu

S.Skvernelis sutinka – paskelbimas apie konservatorių sąsajas su Kremliumi galėjo būti klaida

Aktualu

Šakočių kepėja iš Kaišiadorių rajono neatsigina kvietimų demonstruoti savo sugebėjimus

Sportas

L.Messi pratęsė įvarčių, „Barcelona“ – pergalių seriją

Aktualu

Žiežmarių gimnazijos mokytojos tonas kirčiavimo pamokoje verčia gūžtis: mokyklos vadovybė ėmėsi veiksmų

24sek

Per plauką nuo sensacijos: „Nevėžio“ tritaškiai vos nepaskandino „Žalgirio“

Mokslas.IT

Dangaus stebėtojai laukia „kruvinojo mėnulio“ pasirodymo

Vardai

Ineta ir Ąžuolas Žvaguliai iš prieglaudos pasiėmė šuniuką: „Kiekvieni namai turi turėti gyvūną“

Vardai

Darjušas ir Edita Lavrinovičiai – apie staiga įsiplieskusią meilę, piršlybas ir didesnės šeimos norą

Gazas

Reidas Kaune: įkliuvo „Žalgirio“ pergalę kelias dienas šventęs „Taxify“ vairuotojas

Sportas

„Napoli“ penktą kartą iš eilės įveikė „Lazio“ klubą

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2019 m. sausio 14-20 d.)

Naujienos

Aktualu

Afganistano dilema: ką daryti su vaikais savižudžiais sprogdintojais?

15min tyrimas: slaptąjį premjero patarėją lydi milijoninė sėkmė

Aktualu

Psichiatras L.Slušnys apie kirčiavimo mokytoją: „Vaikai dar bando suktis, o aš prisysiočiau į kelnes“

Aktualu

Ketvirtadienio vandentiekio avarijos Vilniuje padariniai pašalinti: atnaujinamas eismas

15min iš Dakaro Gazas

Dakaro dienoraštis Nr. 12. Ar galima priaugti svorio valgant bivake

Gyvenimas

Vika apie asmenines patirtis: „Mes visi labai orientuoti į save. Gal dėl to ir sergame depresijomis“

Vardai

Nesklandumai „X Faktoriuje“: vienai balsingiausių šou dalyvių pasirodymo metu sugedo mikrofonas

Gyvenimas

Gydūnas Rimantas „praregėjo“ netekęs akies: prieš kokį 1000 metų mane būtų sudeginę ant laužo

Aktualu

Nepalo tradicija, žudanti moteris

Vitaminai sielai. Viktorija Macijauskienė apie motinystę, moteriškumą ir santykius su vyru

24sek

Š.Jasikevičius: „Kai kurie žalgiriečiai šiandien nebūtų verti net už dublerius žaisti“

Verslas

Sekmadienį Lietuvoje sutriko „Revolut“ veikla

Neišsiųsti CV Kultūra

Gytis Ambrazevičius: apie dainų pavadinimus, kūrybą ir amoniaką

Vardai

Vitalijus Cololo šoko į ledinę eketę: 22 kg numetęs humoristas parodė ir naujas kūno formas

Aktualu

S.Skvernelis sutinka – paskelbimas apie konservatorių sąsajas su Kremliumi galėjo būti klaida

Aktualu

Šakočių kepėja iš Kaišiadorių rajono neatsigina kvietimų demonstruoti savo sugebėjimus

Sportas

L.Messi pratęsė įvarčių, „Barcelona“ – pergalių seriją

Aktualu

Žiežmarių gimnazijos mokytojos tonas kirčiavimo pamokoje verčia gūžtis: mokyklos vadovybė ėmėsi veiksmų

24sek

Per plauką nuo sensacijos: „Nevėžio“ tritaškiai vos nepaskandino „Žalgirio“

Mokslas.IT

Dangaus stebėtojai laukia „kruvinojo mėnulio“ pasirodymo

Vardai

Ineta ir Ąžuolas Žvaguliai iš prieglaudos pasiėmė šuniuką: „Kiekvieni namai turi turėti gyvūną“

Vardai

Darjušas ir Edita Lavrinovičiai – apie staiga įsiplieskusią meilę, piršlybas ir didesnės šeimos norą

Gazas

Reidas Kaune: įkliuvo „Žalgirio“ pergalę kelias dienas šventęs „Taxify“ vairuotojas

Sportas

„Napoli“ penktą kartą iš eilės įveikė „Lazio“ klubą

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2019 m. sausio 14-20 d.)

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

10:56
04:13
03:15

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min