Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 2d. 13:55

Arkivyskupas G.Grušas: ligonių, vargšų, kalinių lankymas padeda pajusti tikrąją šventę

Gintaras Grušas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gintaras Grušas

Ligonių, vargšų ir kalinių lankymas padeda pajusti tikrąją šventę Kalėdų laikotarpiu, „Žinių radijui“ sakė Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Nebūtina būti vyskupu ar arkivyskupu, kad lankytum kitus ligoninėje ar kalėjimuose – G. Grušas pataria aplankyti ir savo kaimynus, artimuosius, pažįstamus, kurie stokoja ir vargsta.

„Tęsiu kardinolo Bačkio (Audriaus Juozo Bačkio – red.) ir daugelio vyskupų tradicijas.

Tai yra kalėdiniu laikotarpiu, ypač po Kalėdų, aplankyti ligonines, švento Stepono dieną Kalėdas švenčiame su Betanijos vargšais, kuriuos valgydiname.

Aplankau ir kalėjimus – Kalėdų šventimas su jais padeda pajusti tikrą Kalėdų šventę“, – laidoje „Prie pietų stalo“ sakė G. Grušas.

Pasak jo, žmonės labai pasimeta, pasineria į tą materialų dovanų pasaulį ir nemato tikro džiaugsmo.

Arkivyskupo teigimu, nebūtina būti vyskupu ar arkivyskupu, kad lankytum kitus ligoninėje ar kalėjimuose – G. Grušas pataria aplankyti ir savo kaimynus, artimuosius, pažįstamus, kurie stokoja ir vargsta, ir matyti tą tikrą džiaugsmą žmonėse.

„Iš vienos pusės tai tarnystė, iš kitos – prisilietimas prie to džiaugsmo. Po visų švenčių, pavydžiui, šiais metais, pasijuto tokia ramybė, dėl ko esu be galo dėkingas. Tie momentai, kada nutyli ir pabūni su Viešpačiu, atgaivina ir suteikia ramybę”, – sakė jis.

Visą laidos „Prie pietų stalo“ įrašą klausykite čia

 

Žinių radijas
Temos: 1 Gintaras Grušas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

02:54
00:57
26:35

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min