Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 20d. 11:00

Arkivyskupas G.Grušas tikinčiuosius pakvietė melstis už gražų orą popiežiaus vizito metu

Gintaras Grušas ir Lionginas Virbalas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gintaras Grušas ir Lionginas Virbalas

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas tikinčiuosius ragina melstis, kad popiežiaus vizito metu būtų gražus oras, tačiau taip pat kviečia nebijoti ir lietaus.

„Linkiu vilties neprarasti ir tikėjimo. Melstis už gražų orą, bet nepabijoti jo, net jei ir su skėčiu ateitumėte. Kaip popiežius Jonas Paulius II paminėjo, kai lijo ant jaunimo prieš 25 metus, tai yra malonių lietus“, – ketvirtadienį ryte spaudos konferencijos apie pasirengimą popiežiaus vizitui Lietuvoje sakė G.Grušas.

„Iš kitos pusės, kartais tie orai, kaip praeitais metais, jei prisimenate palaimintojo Matulionio iškilmes, mus drausmina mūsų tikėjime. Kaip ir Fatimoje buvo, kad Marija apsireiškė, bet pirmiausia stebuklą Dievas davė tiems, kurie iškentėjo po lietumi keletą valandų. Kaip pasirodė saulė, buvo ir stebuklas, ir sausuma“, – sakė arkivyskupas.

Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas savo ruožtu sakė tikintis, kad sekmadienį Kaune „ne tik dvi upės plauks į Santaką, bet dar ir žmonių upės“.

„Iš Žemaitijos, iš Sūduvos, iš kitur, ir bus miela visus sutikti. Tikrai stiprus laikas, stiprus metas Kaune, maldos metas. Tai ir Šventosios mišios, ir Viešpaties angelo malda, kuri kiekvieną sekmadienį yra transliuojama iš Šv. Petro aikštės, šį kartą bus iš Lietuvos“, – sakė L.Virbalas.

Pasak L.Virbalo, sekmadienio pamaldos Lietuvos bažnyčiose vyks arba sekmadienį vakare, arba šeštadienį vakare, nes į mišias su popiežiumi kviečiami visi Lietuvos kunigai.

„Šeštadienį kunigai daugiausia bus parapijose. Tie, kurie su jaunimo grupėmis galės, jie tikrai atvažiuos čia į Vilnių, susitikimą su popiežiumi. O sekmadienį kviečiame visus į šventąsias mišias su Šventuoju Tėvu. Sekmadienio pamaldos – arba šeštadienį vakare, arba sekmadienį vakare. Dienos metu visi kviečiami dalyvauti ten, kur melsis Šventasis Tėvas“, – sakė L.Virbalas.

Jis sakė norintis, kad lietuviai vizito metu parodytų gražų aktyvumą, būtų dinamiški, veržlūs.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintaras Grušas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintaras Grušas

G.Grušo teigimu, keliaudamas popiežius dažniausiai šventovėse ar vyskupijose įteikia dovanas. Bet kokios tai dovanos, jis sakė iš anksto nežinantis.

„O iš mūsų pusės, žinau, kad nunciatūroje jau pildosi sandėliai žmonių privežtomis dovanomis popiežiui“, – pridūrė jis.

Dovanos popiežiui nuo Lietuvos vyskupų G.Grušas neišdavė. „Gal leiskit įteikti popiežiui“, – sakė jis.

Paklaustas, ar Lietuvoje popiežius susitiks su seksualinės prievartos aukomis, G.Grušas sakė, kad jam apie tokį susitikimą nežinoma.

„Popiežius iš tikrųjų žino, pas mus palyginti su Airija ar Amerika, ar Čile, kur jis susitinka, yra tik keletas atvejų ištirti. Šventasis Tėvas apie juos žino. Apie kažkokį susitikimą, tie susitikimai yra privatūs, mes neturime žinių, kad toks būtų“, – sakė Vilniaus arkivyskupas.

Į klausimą, kokia yra pagrindinė popiežiaus vizito mintis ir idėja, L.Virbalas atsakė, kad ją išreiškia pasiruošimo šūkis „Jėzus Kristus – mūsų viltis“.

„Vilties, kurios reikia kiekvienu metu, ir dabar, besikeičiančioje situacijoje Lietuvoje, kurioje daug žmonių išvyksta, neberasdami vilties. Vilties žmonėms, kurių šeimos atitolusios viena nuo kitų, vilties žvelgiant į ateitį ir mūsų netolimą ateitį. (...) Visuomet popiežius kaip tikėjimo žmogus, vyriausias Bažnyčios ganytojas atvyksta sustiprinti tikėjimo. Jis kalbės apie tikėjimą“, – sakė L.Virbalas.

Išvysti popiežiaus, pasak vizito organizatorių Lietuvoje, atvyks ir piligrimų iš Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos. Pasak jų, iš šių šalių turėtų atvykti maždaug nuo šimto iki tūkstančio žmonių. Tarp jų ir seminaristai mažiausiai iš keturių kunigų seminarijų, esančių Baltarusijoje ir Lenkijoje.

Visus lietuvius, vykstančius į susitikimą, G.Grušas ragino, viena, parodyti lietuvišką svetingumą, ir, antra vertus, įsiklausyti į popiežiaus žodžius.

Popiežius Pranciškus Lietuvoje lankysis rugsėjo 22–23 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min