Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arklidžių pardavimą sustabdė teismas

 Anot V.Griniaus, išbraukti arklides Pūčkorių gatvėje iš privatizuojamų objektų sąrašo nebuvo pagrindo.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Anot V.Griniaus, išbraukti arklides Pūčkorių gatvėje iš privatizuojamų objektų sąrašo nebuvo pagrindo.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas prieš pat aukciono pradžią sustabdė Pūčkorių gatvėje esančių senų arklidžių pardavimą.

Tokį sprendimą nulėmė šalia esančios Pūčkorių palivarko sodybos valdytojo Aleksandro Patapo pateiktas skundas, kuriuo prašoma įpareigoti Vilniaus savivaldybės administraciją parengti šalia arklidžių esančio sklypo detalųjį planą, kuriame būtų nurodyta, kokią veiklą šiose patalpose ir sklype galima plėtoti.

A.Patapas į teismą kreipėsi siekdamas, kad sprendimas privatizuoti arklides bus atšauktas arba bent sustabdytas. Vilnietis įsitikinęs, kad, pardavus arklides ir išnuomojus šalia suformuotą 21 aro žemės sklypą be savivaldybės parengto detaliojo plano, atsiras galimybių pakeisti pastato ir teritorijos naudojimo paskirtį. O tai pažeistų Pūčkorių palivarko sodybos vientisumą ir kompleksiškumą.

Sustabdyti arklidžių pardavimą siekė ir Kultūros paveldo departamentas (KPD). Anot KPD direktorės Dianos Varnaitės, šis statinys turėtų būti išbrauktas iš privatizuojamų objektų sąrašo, nes arklides pardavus, o žemės sklypą išnuomojus valstybės saugomo Pūčkorių palivarko sodybos teritorijoje „galutinai įsitvirtins darkantis kultūros paveldo objektą svetimkūnis naujadaras ir bus sudarytos prielaidos jo plėtrai“. Todėl menkavertį pastatą geriausia būtų tiesiog nugriauti.

Nerado motyvo sustabdyti procesą

Tačiau Vilniaus miesto savivaldybės Privatizavimo komisija arklidžių iš parduodamų patalpų sąrašo išbraukti nesutiko. Anot savivaldybės Turto valdymo ir verslo paslaugų departamento direktoriaus Vytauto Griniaus, komisija nerado motyvų, kodėl privatizavimą reikėtų stabdyti. „Juk tie, kurie arklides įsigis, o sklypą išsinuomos, norėdami čia plėtoti kokią nors veiklą privalės projektus derinti su daugybe instancijų, tad jokių lengvatinių sąlygų užvaldyti valstybinės žemės sklypą ir vietoj arklidžių pastatyti kažkokį statinį, netinkantį šiai vietai, nesudaroma“, – sakė V.Grinius.

Statinio privatizavimo procesas sustabdytas, kol teismas nuspręs, ar savivaldybei būtina parengti sklypo detalųjį planą. Savivaldybė tikėjosi pardavusi arklides ir išnuomojusi žemės sklypą miesto biudžetą papildyti ne mažiau negu 900 tūkst. Lt – tokia buvo pradinė šio objekto kaina.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min