2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2015 11 20

„Aro“ vadas Viktoras Grabauskas apie feisbuko akciją: „Tai – tikras solidarumas“

Penktadienį socialiniame tinkle „Facebook“ buvo sukurta nauja grupė „Susimetam „Arui“ ant liemenės“. „Tai – ne trolinimas. Tai – noras parodyti, kad galime ir turime prisidėti prie savo pačių saugumo, kai valstybė to negali iki galo užtikrinti“, – rašome grupės profilyje.
Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas Viktoras Grabauskas
Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas Viktoras Grabauskas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Iniciatyvą paskatino šią savaitę paaiškėję faktai, kad Lietuvos ir jos žmonių saugumą turinčios užtikrinti tarnybos yra smarkiai nugyventos: turima technika – pasenusi, trūksta ginklų, šaudmenų, net saugumo priemonių.

„Neperšaunamas liemenes turim, tačiau yra tik 25 liemenės, kurioms dar galioja garantija ir kurias tikrai dar galime dėvėti. Visų kitų terminai jau seniai pasibaigę“, – šią savaitę konstatavo Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas Viktoras Grabauskas.

Vien juokais neapsiginsime

„Vakar juokėmės, o šiandien padarykime, kad rytojus būtų saugesnis!

Juokas nors ir labai geras ginklas, tačiau kilus grėsmei – jo neužtenka. Mūsų policijos ir „Aro” vyrai stovės prieš pavojų neapsaugoti ir tai reiškia – negalintys apsaugoti mūsų.

Juokas nors ir labai geras ginklas, tačiau kilus grėsmei – jo neužtenka.

Mes, kaip bendruomenė, suprasdami situaciją, kad mūsų saugotojams trūksta net neperšaunamų liemenių, sakom – mes padėsime, kad jie padėtų mums!

Taip, nesame turtinga šalis. 
Taip, ne visada efektyviai valdome biudžetą. 
Bet mes suprantame, kad jei situacija yra prasta – mūsų, kaip bendruomenės, reikalas yra padėti ją spręsti. 

Nupirkime „Aro” vyrams neperšaunamų liemenių. Dabar. Nes jų reikia dabar“, – rašoma „Facebook“ „Susimetam „Arui“ ant liemenės“ paskyroje.

Vidmanto Balkūno/15min.lt nuotr./„Aras“ ir pasieniečiai parodė kaip šturmuojamas laivas
Vidmanto Balkūno/15min.lt nuotr./„Aras“ ir pasieniečiai parodė, kaip šturmuojamas laivas

Rekvizitai – tikri

V.Grabauskas penktadienį 15min.lt patvirtino gavęs akcijos „Susimetam „Arui“ ant liemenės“ organizatorių užklausą dėl rinktinės „Aras“ sąskaitos numerio tikrumo.

Būtų galima nusipirkti gerų batų, kurie tinka būtent mūsų darbo specifikai – ne standartiniai, kuriuos avime.

„Patvirtinau, kad interneto svetainėje nurodyti rekvizitai yra tikri ir teisingi. Iniciatyvos organizatoriai gali jaustis saugūs, o visuomenė užtikrinta, kad nėra klaidinama“, – sakė V.Grabauskas.

Iniciatyvą „Aras“ vadas traktuoja kaip žmonių pilietiškumą, moralinę paramą ir išreikštą solidarumą: „Nes saugumas yra mūsų visų bendras reikalas.“

Tikrins, ar nėra privačių interesų

Ar „Aras“ iš esmės gali priimti visuomenės paramą?  „Yra tam tikra komisija visoje policijoje, kuri žiūri, iš kur ta labdara ateina, ir tada sprendžiama, ar ji priimama, ar ne. Galėsime ją panaudoti, jei bus nuspręsta, kad tai nesusiję su jokiais privačiais interesais. Jei tai tikrai piliečių, kurie nori mums iš širdies padėti, parama, tai tuos pinigus mūsų įstaiga galės panaudoti“, – užtikrino V.Grabauskas.

Latvijos policijos nuotr./ATLAS pratybos
Latvijos policijos nuotr./ATLAS pratybos

Jis patvirtino, kad liemenė, priklausomai nuo gamintojo, kainuoja apie 2 tūkst. eurų.

„Tačiau mes tikimės, kad jų kitais metais bus nupirkta iš valstybės lėšų, jei iš tikrųjų bus skirta papildomų asignavimų, kaip šią savaitę buvo žadama“, – svarstė V.Grabauskas.

Geriau būtų pirkti batus

V.Grabauskas neslėpė: dvi ar trys liemenės, nupirktos už žmonių suaukotus pinigus, „Aro“ neišgelbėtų.

„Tačiau yra smulkesnių priemonių, kurios mums labai svarbios. Pavyzdžiui, kai kurie aprangos dalykai, tarkime, būtų galima nusipirkti gerų batų, kurie tinka būtent mūsų darbo specifikai – ne standartiniai, kuriuos avime. Gal kažkokios aprangos detalės, kas aktualu mūsų snaiperiams. Šiomis priemonėmis galėtume daugiau pareigūnų aprūpinti“, – kalbėjo V.Grabauskas.

Nesvarbu, kuo baigsis feisbuke gimusi iniciatyva, „Aro“ vadas džiaugiasi išreikštu solidarumu.

„Džiugu, kad žmonės supranta, kad mes esame tie patys žmonės ir dirbame dėl mūsų visų bendro saugumo. Mes dirbame dėl jų saugumo, o jie mums padeda. Tai yra sinergija, toks dabar populiarus žodis“, – šyptelėjo V.Grabauskas.

Norintiems prisidėti prie akcijos:

GAVĖJAS „RINKTINĖ ARAS“
a.s. LT627044060007988581

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min