Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artėjančios žiemos šventės brangina kurortų paslaugas

Palangos verslininkai, švenčių laikotarpiu ketinantys branginti tik apgyvendinimo paslaugas, bet ne maitinimą, tikisi sulaukti gausių svečių. Tiesa, per šių metų Kalėdas ar Naujuosius ant tilto į jūra nepavyks pasivaikščioti – jis uždarytas remontui.
A.Kubaičio/BFL nuotr. / Palangos verslininkai, švenčių laikotarpiu ketinantys branginti tik apgyvendinimo paslaugas, bet ne maitinimą, tikisi sulaukti gausių svečių. Tiesa, per šių metų Kalėdas ar Naujuosius ant tilto į jūra nepavyks pasivaikščioti – jis uždarytas remontui.
Šaltinis: 15min
0
A A

Norintieji atšvęsti Kalėdas ar Naujuosius metus Lietuvos pajūryje bus priversti plačiau nei per nešventines dienas atverti pinigines. Kelionių organizatoriai švenčių periodu brangiau skraidins ir į užsienio kurortus.

Dalyje Palangos bei Neringos viešbučių švenčių laikotarpiu kainos grįš į vasaros sezono lygį. Išimtis – Klaipėdos viešbučiai, kurių atstovai teigė, kad kainos nekis.

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ specialistės Neringos Matačiūnaitės teigimu, kainos švenčių laikotarpiu šiame kurorte labai įvairuos. Vieni ketina kelioms dienoms grąžinti vasaros sezono kainyną, kiti taikys specialias kalėdines ar naujametes kainas.

Anot N.Matačiūnaitės, švenčių laikotarpiu Nidos viešbučiuose dvivietis kambarys vidutiniškai atsieis 100–300 Lt už parą. Poilsio ir svečių namuose kaina už parą svyruos nuo 110 iki 240 Lt. Preliminariai skaičiuojama, kad Naujųjų metų laikotarpiu kainos, palyginti su kainomis ne sezono metu, vidutiniškai pakils 30–50 proc.

Tiesa, jau aišku, kad privačiame sektoriuje kainos nekis. Dvivietis kambarys su patogumais atsieis 100–200 Lt. Dviejų kambarių butas, kuriame gali apsigyventi iki keturių asmenų, per parą vidutiniškai atsieis 200–250 Lt, o apartamentai – 300–360 Lt. Už trijų kambarių butą, kuriame gali apsistoti iki 8 asmenų, per parą teks mokėti apie 400 Lt.

Geidžiami svečiai šventiniu laikotarpiu – tiek pasilepinti nutarusios poros, tiek įmonės, norinčios pamaloninti darbuotojus. Tarkime, viename iš viešbučių dviem asmenims pateikiamas toks pasiūlymas: nakvynė ir šventinė vakarienė su koncertine programa, visa tai atsieitų vidutiniškai 490 Lt už parą. Apsistojus antrą dieną žadama nuolaida.

Pasak N.Matačiūnaitės, nemažai skambučių sulaukiama iš įmonių – teiraujamasi apie galimybes sutikti Naujuosius metus Neringoje ir padovanoti gražių akimirkų darbuotojams. Tokiems interesantams taip pat turima ką pasiūlyti. Pavyzdžiui, įmonė (iki 25 žmonių) gali praleisti viešbutyje dvi paras su šventine, muzikine programa, maitinimu, pasinaudoti pirtimi. Pasiūlymo kaina – apie 11 tūkst. Lt.

Apgyvendinimas brangs, maitinimas – ne

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas teigė, kad žiemos švenčių laikotarpiu ir šiame kurorte apgyvendinimo kainos bus didesnės nei, tarkime, lapkritį. „Kiekvienas viešbutis elgiasi pagal savo rinkodaros planą. Vienai dienai taikoma viena kaina, apsistojant kelioms dienoms – kitokia kaina. Per švenčių periodą kainos gali pakilti 10–15 proc.“, – skaičiavo G.Sičiūnas.

Tačiau oficialiose viešbučių interneto svetainėse, žvelgiant į kainas, taikomas švenčių laikotarpiui, galima matyti didesnį pokytį. Pavyzdžiui, viename viešbutyje dvivietis kambarys rugsėjo–gegužės mėnesiais kainuoja 150 Lt už parą, o per Naujuosius metus – jau 250 Lt – tiek pat, kaip ir šiltojo sezono metu. Pasak G.Sičiūno, maitinimo kainos Palangoje žiemą nesikeičia. Jos padidėja vasarą.

Nenori gąsdinti klientų

Klaipėdoje apgyvendinimo kainos per žiemos šventes išlieka panašios, kaip ir įprastomis dienomis. Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė teigė, kad paprastai uostamiestyje per šventes kainos nėra keliamos. „Kaip tik taikomos įvairios akcijos nakvynei, šventinei vakarienei, pramogoms. Klaipėdos viešbučiai normaliai reaguoja į šventes, labiau siekia, kad būtų apgyvendinta daugiau žmonių, o ne nori juos išgąsdinti didesnėmis kainomis“, – sakė R.Savickienė.

Kalbinami uostamiesčio pramogų sektoriaus atstovai taip pat teigė, kad per Kalėdas ar Naujuosius neketina didinti kainų. „Manome, kad taikysime tas pačias kainas, kokios pas mus yra savaitgaliais. Šventė nėra priežastis kelti kainas. Nustebinti kainomis – ne mūsų politika“, – sakė naktinio klubo „Dr.Who“ renginių vadovas Irmantas Karpis. Panašiai šnekėjo ir sales pokyliams nuomojantys verslininkai: tvirtino nežadantys per šventes pateikti kitokio kainyno nei įprastas.

Šventinės kelionės atsieis daugiau


Norintys žiemos šventes praleisti ne Lietuvoje, o užsienyje, taip pat susidurs su didesniais įkainiais. Anot kelionių organizatoriaus „Neoturas“ Klaipėdos skyriaus vadovės Linos Zokienės, šiuo periodu visada jaučiamas pabrangimas. Pavyzdžiui, prisideda šventinės vakarienės, kurios yra privalomos daugelyje šalių, kaina. „Pavyzdžiui, Egipte geresniame viešbutyje šventinė vakarienė kainuoja apie 500 Lt, – sakė L.Zokienė. – Paprastai kelionės per šventes tikrai yra 10–15 proc. brangesnės. Didesnė paklausa, todėl ir kainos aukštesnės.“

Pašnekovė pateikė pavyzdį: gruodžio 28 dienos specialus pasiūlymas savaitės kelionei į Egipto kurortą Hurgadą su apgyvendinimu dviviečiame kambaryje atsieis 6 tūkst. Lt. Tuo tarpu tas pats kelionės paketas sausio 6 dieną atsieina pigiau – 4 600 Lt.

Kelionės į šiltuosius kraštus švenčių periodu, anot L.Zokienės, jau beveik išpirktos.

Nenorintiems dangintis už jūrų marių pasiūlymų turi kaimynų kurortai, pavyzdžiui, Latvijos kurorte Jūrmaloje kelionės paketas, kurį sudaro dvi nakvynės, pusryčiai, kai kurios kūno procedūros vienam žmogui kainuoja 250 Lt, o per Naujųjų sutikimą – 340 Lt. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min