Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artėjant Jūros šventei viešbučiai jau trina rankas

Šventė prasidėjo!
Tomo Pikturnos/15min.lt nuotr. / Paprastai Jūros šventės metu miestą užplūsta atvykėliai iš kitų Lietuvos vietovių, o ne turistai iš užsienio.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lygiai po mėnesio, liepos 30-ąją Klaipėda vėl įsisuks į tradicinės Jūros šventės sūkurį. Šventiniam savaitgaliui svečiai jau rezervuoja kambarius viešbučiuose ir daugelyje jų vietų likę nedaug.

Dalies viešbučių atstovai net neslepia, kad šventinį savaitgalį už viešnagę nepaisant sunkmečio teks pakloti daugiau nei įprastai.

Pakėlė kainas

„Šiek tiek vietų dar turime, tačiau ne per daugiausia. Kaina Jūros šventės savaitgaliui yra koreguojama. Standartinis vienvietis kambarys kainuoja 330 Lt, dvivietis – 390 Lt. Paprastai tokį pat kambarį galima užsisakyti atitinkamai už 200 Lt ir už 240 Lt. Daug norinčių, dėl to kambariai ir brangsta“, – sakė viešbučio „Vecekrug“ administratorė Enrika. Šiuo metu viešbutyje Jūros šventės dienoms dar likę septyni laisvi kambariai iš 23.

Viešbučio „Europa Royal“ vadovas Justinas Šaranas teigė, kad šventinį savaitgalį, šeštadienį, visi kambariai jau užimti, keletas laisvų kambarių yra nebent penktadieniui ir sekmadieniui. J.Šaranas taip pat neslėpė, kad kainos Jūros šventės metu pas juos ūgteli apie 20–30 proc. Paprastai dvivietis kambarys čia kainuoja apie šimtą eurų.

Viešbučių „Old Port“ ir „Navalio“ pardavimo vadovė Simona Kėkštaitė pasakojo, kad šiuose  viešbučiuose kainos nebuvo keliamos. „Gyventojams stinga pinigų, o pailsėti visi nori, todėl mes solidarizuojamės ir kainų nekeliame“, – sakė ji. Šiuo metu patrauklioje vietoje, prie piliavietės esančiame „Old Port“ viešbutyje šventiniam savaitgaliui jau užpildyta pusė kambarių.

Užsienio svečiai nesiveržia

Daugelio lietuvių laukiama šurmulinga Jūros švente užsienio turistai ne itin domisi. Pasak Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorės Romenos Savickienės, kad uostamiestis turi tokią, visada stengiamasi pabrėžti ir pakviesti turistus dalyvaujant turizmo parodose.

20–30 proc. – tiek gali kilstelėti dalies viešbučių kainos Jūros šventės metu.
„Tačiau, kad specialiai žmonės važiuotų, sakyčiau, kad taip nėra. Jei planuoja kelionę, tuomet kažkiek prisiderina. Pernai turėjome tokių atvejų, tačiau tada buvo regata „Tall ships Races“, – sakė R.Savickienė. Anot jos, dauguma žmonių žino, kad grandiozinių renginių metu išauga viešbučių kainos, sudėtingesnis susisiekimas, senamiestyje lankant objektus lydi papildomas triukšmas. „Dažniausiai grupės stengiasi net išvengti tokių miestų, kuriuose vyksta didžiulės šventės. Kita vertus, mūsų Jūros šventė yra tokia pati, kaip ir daugumos kitų Baltijos jūros uostų, kiekvienas turi savą šventę“, – sakė R.Savickienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min