Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artėjantis Europos čempionatas sotesnio gyvenimo norinčiam Kaunui taps lemiamu egzaminu

Aptriušę pastatai ar aptrupėjusios gatvės nėra silpniausia turistų laukiančio Kauno vieta. Svarbu, kad turistus čia pasitiktų šypsenos ir malonus aptarnavimas.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Aptriušę pastatai ar aptrupėjusios gatvės nėra silpniausia turistų laukiančio Kauno vieta. Svarbu, kad turistus čia pasitiktų šypsenos ir malonus aptarnavimas.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Po septynių mėnesių Europos krepšinio sostine kelioms dienoms tapsiantis Kaunas laikys itin svarbų įvaizdžio egzaminą. Nuo pažymio, kurį antram pagal dydį šalies miestui parašys dešimtys tūkstančių krepšinio sirgalių, priklausys, ar Kaunas galės mėgautis sočiu, sėkmingu rytojumi, ar liks prie skilusios geldos.

Rugsėjo 14 dieną į Kauną persikelsiantis Europos krepšinio čempionatas sutrauks dešimtis tūkstančių svečių iš užsienio. Įspūdžiai, kuriuos turistai išsiveš iš Kauno, taps lakmuso popierėliu, parodysiančiu, ar laikinoji sostinė yra vieta, į kurią norisi grįžti.

„Antro šanso padaryti blogą įspūdį galime ir neturėti. Jeigu turistas grįžta namo su blogais įspūdžiais, jis tai papasakoja 10–15 žmonių. O jei viskas būna gerai, tuomet apie tai išgirsta tik 2–3 artimiausi žmonės“, – tvirtino Kauno turizmo informacijos centro direktorius Sigitas Sidaravičius.

Mums teks gyventi, užpildyti viešbučius bei kavines ir po čempionato. Negalime turistų išgąsdinti aukštomis kainomis arba akivaizdžiu lupikavimu, - sakė S.Sidaravičius

Tad kokį Kauną pamatys turistai? Aptriušusį, nugyventą ir pilką? O gal priešingai – kupiną žalumos, gyvybingą bei draugišką? Pasak Kauno valstybinio dramos teatro direktoriaus Egidijaus Stanciko, visų aptrupėjusių pastatų sienų ar įskilusių grindinio plytelių nepaslėpsi.

„Gyvenu senamiestyje ir esu įsitikinęs, kad ten esantys keli apleisti pastatai kaip tik suteikia gražaus romantiškumo. Specialiai tokių ydų slėpti nereikia. Tai yra mūsų tikro gyvenimo atspindys. Šioje vietoje reikėtų pasistengti sudaryti kultūringos, atviros ir bičiuliškai nusiteikusios visuomenės  įvaizdį“, – sėkmės receptą bandė nupasakoti E.Stancikas.

„Nereikia jaustis išskirtiniams, kad mes vieninteliai tokie purvini ir negražūs. Daugybėje šalių, tokių kaip Graikija ar Turkija, jau prie oro uostų prasideda tikrai ne itin švarios ir tvarkingos vietos. Kai mes kas rytą važiuojame į darbą ir kiekvieną kartą matome tas pačias duobes, tai yra viena. Tuo tarpu turistai to taip smarkiai nepastebi, – tikino S.Sidaravičius. – Kauno svečias nepastebės duobės, bet prisimins lietuvišką šypseną. Arba kaunietišką nešypseną.“

Kokia silpniausia Kauno vieta?

Tiek S.Sidaravičius, tiek E.Stancikas išskyrė vieną sritį, kurioje Kaunui būtina stipriai pasitempti, o čempionato metu – gal net pranokti save. Pasak pašnekovų, tiek viešbučių, tiek parduotuvių, tiek restoranų bei barų lankytojų aptarnavimas šiuo metu yra silpniausia Kauno vieta.

„Mūsų ir užsienio šalių aptarnavimo kokybė yra du skirtingi dalykai. Verslininkai prieš čempionatą gal net turėtų savo darbuotojams surengti specialius kursus“, – siūlė dramos teatro vadovas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kauno TIC vadovas Sigitas Sidaravičius
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kauno TIC vadovas Sigitas Sidaravičius

„Svečias gali neprisiminti, kad viešbučio lova buvo kietesnė ar minkštesnė. Bet jei jį aptarnavo susiraukusi barmenė arba bandė apmauti taksistas, tą žmogus prisimins tikrai. Verslininkai turi suvokti, kad mes gyvensime ne tik tą savaitę. Mums teks gyventi, užpildyti viešbučius bei kavines ir po čempionato. Negalime turistų išgąsdinti aukštomis kainomis arba akivaizdžiu lupikavimu“, – malšinti greito uždarbio godulį verslininkus ragino Turizmo informacijos centro direktorius.

Kainų šuolio išvengti nepavyks

Kauno lengvųjų automobilių taksi asociacijos prezidentas Zenonas Šleinius pripažino manantis, kad ta savaitė rugsėjo viduryje taksi vairuotojams bus tikras darbymetis. Pašnekovas neabejojo, jog dalis taksi įmonių prieš Europos čempionatą staigiai pakels savo teikiamų paslaugų įkainius.

„Deja, yra žmonių, kurie gyvena vieną dieną, – Z.Šleinius neslėpė, kad to neišvengsi. – Tikrai visų įmonių vadovai bus įspėti, su visais bus pasišnekėta. Bet juk mes negalime reguliuoti įkainių ar jų padaryti vienodų.“

Svarbiausia – būti savimi

Kadaise į Kauną turisto akimis žvelgęs, o dabar šiame mieste įsikūręs danas Stanley Klemmensenas, bandydamas įvardyti aptarnavimo Vakarų šalyse ir Lietuvoje lygį skiriančios prarajos priežastį, tvirtino: „Į aptarnavimą ten žvelgiama visai kitokiu žvilgsniu. Vakarų Europoje yra tokia didžiulė konkurencija, kad jei tu negali pasiūlyti pačios aukščiausios klasės, tu tiesiog lieki be nieko. Tuo tarpu čia į viską žiūrima kitaip – žmogus tiesiog atidaro savo vietą ir laukia, kol pas jį ateis klientai. O kai jie ateina, tačiau negauna tokio aptarnavimo, kokio tikisi, vis tiek iš jų reikalaujama už viską mokėti. Užsienyje tai būtų sunkiai suvokiama.“

Prieš porą metų restoraną senamiestyje atidaręs ir iki šiol sėkme nesiskundžiantis S.Klemmensenas, paklaustas, ar Kaunui verta po Europos krepšinio čempionato tikėtis tikro turizmo proveržio, atsakė netikėtai.

„Kaunas niekada netaps turistiniu miestu. Tokiu kaip Vilnius, Klaipėda ar Palanga. Kodėl? O ką mes turime parodyti turistams? – klausimu į klausimą atsakė danas. – Pirmiausiai labai svarbu dėti visas pastangas, kad Kaunas taptų gera vieta čia gyvenantiems žmonėms. O jeigu kalbame apie čia atvažiuosiančius turistus, Kaunui reikia būti savimi. Tada vienaip ar kitaip jį lydės sėkmė.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min