Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artūrą Zuoką aplankė kovo 11-ąją žygiuosiantys nacionalistai

Eisena
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Eisena
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus merą Artūrą Zuoką aplankė Lietuvių tautinio centro ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos atstovai, kurie rengia kovo 11 dienos eitynes „Tėvynei“, skirtas paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui.

Savivaldybės pranešime rašoma, kad susitikimo metu buvo kalbama apie tai, kokiomis priemonėmis eitynių organizatoriai užtikrins viešąją tvarką, taip pat jie žadėjo, kad bus išvengta nesklandumų.

Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka teigė, jog sąjungos nariai nori kuo prasmingiau paminėti Lietuvos nepriklausomybės šventę.

„Džiaugiuosi, kad organizatoriai supranta savo atsakomybę ir žadėjo užtikrinti viešąją tvarką. Palinkėjau, kad eitynių metu garsiausiai skambėtų jų pagrindinis šūkis „Didžiuojuosi, kad esu lietuvis“, – sakė Vilniaus meras A.Zuokas.

Iki šiol vykusių eitynių metu itin dažnai skambėdavo ir kitas šūkis – „Lietuva lietuviams“.

Trečiadienį Vilniaus meras A.Zuokas sakė, kad neišduoti leidimo eitynių organizatoriams savivaldybė neturėjo jokio pagrindo. „Vilniaus savivaldybė išduoda leidimus visiems, kurie nenusižengia įstatymams. Svarbiausia, kad būtų užtikrinta viešoji tvarka“, – teigė meras.

Neonacių eitynės A.Zuokui neatrodo netinkamos Vilniui – ideologijos jis vertinti nesiėmė. „Ideologiniai dalykai nėra mūsų reikalas. Jeigu jūs norite piketuoti prieš savo darbdavius, ateikite ir mes išduosime jums leidimą“, – tvirtino Vilniaus miesto vadovas.

Eitynių dalyviai žygiuos nuo Katedros aikštės, Gedimino prospektu iki Lukiškių aikštės, kur bus sakomos kalbos ir bus giedamas Lietuvos himnas. Eitynėse gali dalyvauti ne daugiau nei 2000 žmonių.

Eitynių organizatorių teigimu, dalyvaus ir svečiai iš Italijos, Prancūzijos, Latvijos, Švedijos, Baltarusijos, Ukrainos.

Kovo 11-ąją centrine Vilniaus gatve – Gedimino prospektu – leidimas žygiuoti išduotas ir Žmogaus teisių stebėjimo institutui (ŽTSI) bei Lygių galimybių plėtros centrui. Tačiau susidurti eisenos neturėtų – skustagaliviai rinktis Gedimino prospekte raginami nuo 13 iki 14.30 val., žmogaus teisių gynėjams – 16-18 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min