Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 11d. 14:33 , Atnaujinta: 2015 rugsėjo 11d. 14:54

Artūras Dūda: „Kario priesaiką daviau įgyvendindamas savo, kaip Lietuvos piliečio, pareigą“

Klaipėdoje prisiekė pirmieji savanoriai
Alfredo Pliadžio nuotr. / Klaipėdoje prisiekė pirmieji savanoriai

„Be išlygų prisiekiu ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai, negailėdamas jėgų ir gyvybės ginti Lietuvos valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę, sąžiningai vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją, įstatymus ir savo vadų įsakymus, saugoti visas man patikėtas paslaptis; pasižadu būti doras ir garbingas Lietuvos karys. Tepadeda man Dievas“, – šie žodžiai rugsėjo 11 d. aidėjo Klaipėdos universiteto miestelio aikštėje, kur priesaiką Lietuvos Respublikai ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionui davė pirmojo šaukimo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai.

 Iškilmingai rikiuotei stojo 495 kariai.

Iškilmingoje rikiuotėje priesaikos tekstą visų prisiekiančių karių vardu ir pagarbą Dragūnų bataliono kovinei vėliavai atiduoti buvo suteikta labiausiai per tris savaites tarnyboje pasižymėjusiam kariui jaunesniajam eiliniui Artūrui Dūdai.

„Studijuojant užsienyje stipriai pradėjo formuotis tautinė savimonė ir atsirado namų ilgesys. Stebėdamas besikeičiančią geopolitinę situaciją pajutau pareigą prisidėti prie Valstybės gerovės, prie jos saugumo, todėl ir nusprendžiau atlikti privalomąją karo tarnybą, įgyvendindamas savo, kaip Lietuvos piliečio, teises ir pareigą“, – po ceremonijos sakė j. eil. A. Dūda.

Iškilmingai rikiuotėje Klaipėdos universiteto aikštėje išsirikiavusius karius pasveikino krašto apsaugos ministras  Juozas Olekas, Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio Dragūnų bataliono vadas majoras Viktoras Bagdonas.

Iškilminga priesaikos ceremonija buvo surengta Klaipėdos universiteto erdvėje, kuri batalionui yra istoriškai svarbi vieta. Čia ilgą laiką buvo įsikūrusios kareivinės, nuo 1923 m. iki 1934 m. buvo dislokuotas 7-asis pėstininkų Žemaičių kunigaikščio Butigeidžio pulkas. Tuomet šioje vietoje taip pat skambėjo karinės komandos ir maršai, buvo duodamos karinės priesaikos.

Po priesaikos Dragūnų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai išleisti savaitgaliui namo.

495 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą Dragūnų batalione pradėjo rugpjūčio 24 dieną. Devynių mėnesių trukmės tarnybą Dragūnų batalione pradėję jaunuoliai į batalioną atvažiavo iš visos Lietuvos.

VIDEO: Pirmųjų šauktinių priesaika Dragūnų batalione

Visi jie ne tik savanoriškai užsirašė tarnybai, bet ir patys pasirinko tarnauti šiame Lietuvos kariuomenės dalinyje. Pasirinkę savanoriškai atlikti karinę tarnybą, jaunuoliai patys gali nuspręsti, kokiame kariniame dalinyje nori tarnauti.

Pagal mokymų planą, pirmąsias aštuonias savaites šauktiniai dalyvauja baziniame kario kurse, kurio metu kariai lanko teorines paskaitas, mokosi rikiuotės ir karinio statuto, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos, susipažįsta  su ginklais ir ryšio priemonėmis. Vėliau jie pradės bazinį kario kursą, bus rengiami kaip kariai specialistai. Kolektyvinio rengimo metu šauktiniai mokysis veikti savo padalinio sudėtyje, atlikti jiems paskirtas užduotis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min