Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 11d. 10:36

Artūras Melianas: reikia pakartotinai spręsti dėl prieglobsčio suteikimo baltarusiui kariui

Artūras Melianas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Artūras Melianas

Sprendimą dėl pabėgusiam baltarusiui kariui nesuteikto prieglobsčio Migracijos departamentas galėtų iš naujo atsakingai peržiūrėti ir įvertinti, atsižvelgdamas į žmogiškumo faktorių – tokį kelią sprendžiant šio asmens bylą mato vidaus reikalų ministras Artūras Melianas.

„Teismas šioje byloje priims sprendimą, tačiau kreipiausi į Migracijos departamentą ir dar kartą jo paprašiau įvertinti ir pasverti aplinkybių visumą“, – teigia ministras A. Melianas.

Pasak jo, prieglobsčio prašančio žmogaus istorija negali būti vertinama atsižvelgiant tik į formalias procedūras ar kriterijus, atvirkščiai – turi būti įvertintos visos aplinkybės, įdėmiai peržiūrėtos visos galimos politinės aplikacijos, kurios kyla ne tik pabėgus iš kaimyninės šalies, bet ir baiminantis į ją grįžti dėl aiškių pasekmių.

Be to, sprendžiant tokio pobūdžio klausimus, būtina tartis ir su Užsienio reikalų ministerija bei kitomis šalies institucijomis, nes pastaruoju metu sprendimai dėl politinio prieglobsčio kaimyninės šalies piliečiams perauga Migracijos departamento kompetencijos ribas ir tampa aukštesnės politikos objektu.

„Negalime kartoti tokių skandalingų klaidų, kokias pernai vasarą padarė Teisingumo ministerija, kai, nepasitarusi su Užsienio reikalų ministerija, Baltarusijai įdavė žinomo opozicionieriaus Alesio Beliackio bankų sąskaitų duomenis.

Tokiu būdu buvo pasikėsinta ne tik į žmogų, bet ir į Lietuvos kaip valstybės patikimumą“, – sako ministras A. Melianas.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min