Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 6d. 21:02 , Atnaujinta: 2013 sausio 6d. 22:49

Artūro Račo ir Algio Ramanausko akistata televizijos studijoje

Artūras Račas ir Algis Ramanauskas TV studijoje
Artūras Račas ir Algis Ramanauskas TV studijoje

Sekmadienio vakarą „Lietuvos ryto“ televizijos studijoje akis į akį susitiko internetinėje erdvėje sukonfliktavę TV laidų vedėjas Algis Ramanauskas ir BNS naujienų agentūros direktorius Artūras Račas. Susipykusiems visuomenės veikėjams akivaizdžiai nepatogu sėdėti vienam greta kito. „Šitam žmogui rankos nepaduočiau, bet nėra problemos sėdėti šalia“, – sakė apie tai paklaustas A.Račas.

Laidos vedėjas Edmundas Jakilaitis sakė ieškantis atsakymo, kodėl žurnalistas A.Račas kolegas viešai vadina prostitutėmis, o televizijos laidų vedėjas A.Ramanauskas premjerą Algirdą Butkevičių vadina idiotu ir nesirinkdamas žodžių dergia A.Račą.

Televizijos studijoje A.Ramanauskas sakė nemėgstantis A.Račo: „Kaip aš tai suprantu, tai yra senas karas su A.Raču, mano santykis su juo – seni karai. Kare kaip kare. Mes nemėgstam vienas kito. Jo metodai, jo stilius, švelniai tariant, nepatinka ir dėl to aš jo nemėgstu."

BNS vadovas aiškino nežinantis, su kuo kariauja A.Ramanauskas. „Aš nežinau, su kuo jis kariauja, neturiu jokių santykių su juo“, – pridūrė jis.

A.Ramanauskas atmetė prielaidą, kad jo išsišokimai susiję su priklausymu Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams. „Aš žinau, kad daug kas mano, jog man moka partija ir panašiai. Taip nėra, jeigu taip būtų, būtų nesunku išsiaiškinti... Aš neteisinu savęs. Aš esu chuliganas, taip, bet kokioje nors Vakarų demokratijos valstybėje į tai tiesiog niekas nekreiptų dėmesio“, – sakė jis ir pridūrė, kad premjeras Algirdas Butkevičius – vieša figūra, todėl turi atlaikyti smūgius. Tai, kad A.Butkevičiui skyrė „Metų idioto“ titulą, anot A.Ramanausko, yra politinė satyra.

A.Račas tikino, kad negali būti taip, kad interneto erdvėje visi rašo ką tik nori. „Yra dalykai, kurių negali daryti. Ir tai, ką daro ponas A.Ramanauskas, yra ne truputėlį, o toli už ribos. Atsiprašau Lietuvių kalbos komisijos, bet kai žmogus rašo tokį dalyką: „Račai, sup... šunie, tu gali nesunkiai gaut mano telefoną, priimk visus mano spyrius tau į snukį, sup... baily, skambyk, driachlas šūdo gabale", – tai aš manau, kad šiaip normalus žmogus, sveiko proto, jis sau negali tokių dalykų leisti niekur, ne tik viešoje erdvėje, bet apskritai niekur, net prie stalo", – kalbėjo A.Račas.

E.Jakilaitis BNS vadovui priminė, kad jis pats savo tinklaraštyje kolegas vadino „apsišlapinusiomis, prasigėrusiomis prostitutėmis", „sienlaikraščio kekšiuku". Už tokį įrašą Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija jį pripažino pažeidusiu etikos kodeksą.

A.Račas aiškino žinantis, kad žurnalistas Audrius Bačiulis šoko ant stalo šlapiu klynu ir jeigu prireiks, jis tai gali įrodyti teisme. „Visi tie mano apibūdinimai – prasigėręs, propagandistas, parsidavęs, – jie yra labai lengvai įrodomi ir aš tą darysiu teisme, jeigu man reikės", – teigė jis.

A.Račas pridūrė, kad, komisijos sprendimu, etika buvo pažeista, nes jis neva asmeninius santykius aiškinosi žiniasklaidos priemonėje. „Aš nesiaiškinau. Aš pasakiau, ką aš galvoju apie šiuos žmones ir aš teisme ginsiu savo nuomonę dėl etikos komisijos sprendimo", – pridūrė jis.

BNS vadovas sakė beveik neabejojantis, kad visa ši istorija parodys, ką galima ir ko negalima daryti viešoje erdvėje. „Nei vienas žmogus negali jaustis laisvas įžeidinėti bet ką ir bet kaip", – sakė jis, bet nesutiko su E.Jakilaičio replika, kad ir pats taip elgiasi.

„Manau, kad tai pernelyg sureikšminama. Politinės satyros lauke galima daryti daug ką. Galima daryti daugiau. Kalbant apie apdovanojimus, mano nuomone, buvau arti ribos, bet jos neperžengiau“, – tikino A.Ramanauskas.

Jo nuomone, „Facebook“ tinklo turinį derėtų pripažinti žiniasklaida. „Manau, kad tai yra tokia pat žiniasklaida kaip tinklaraštis, kaip laikraštis. Tai teisininkų nagrinėjimo laukas, nesu čia labai stipriai besijaučiantis“, – pridūrė TV laidų vedėjas.

Susipyko kaip maži vaikai

Konfliktas tarp A.Račo ir A.Ramanausko įsiplieskė šiam paskelbus apdovanojimus, kuriuose jis įvardijo „ryškiausias 2012 metų beždžiones“. Premjerui A.Butkevičiui TV laidų vedėjas skyrė „Metų idioto“ titulą, trims Darbo partijos atstovams – „metų šūdinosios trejybės“.

A.Ramanauskas paskelbė ir daugiau nominacijų, tačiau daugiausia dėmesio skyrė A.Račui, kurį titulavo „Metų durniumi“.

„Yra tiesiog durnius, be jokio humoro jausmo, be abstraktaus mąstymo, be jokio skonio, bet užtat su pasiutusiai šaunia bekalniere Juliaus Janonio fūfaike ir apvaflinto tarantulo neapykanta“, – rašė A.Ramanauskas.

BNS naujienų agentūros direktorių televizijos laidų vedėjas išvadino bailiu, nes jis iš savo tinklaraščio ištrynė įrašą „Ekskursas į istoriją: kodėl prostitutai bačiuliai ir matoniai nepasigauna ŽIV“, už kurį Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija jį pripažino pažeidusiu etikos kodeksą.

Šaipėsi, kad jis reguliariai kritikuoja Andrių Užkalnį, Audrių Bačiulį, Audrių Matonį, Mantą Adomėną ar jį patį: „Ir netveria niršuliu, kad mums tai sukelia emocijas, panašias į tas, kurias patiria vaikai, pakeliui į mokyklą apmėtę kriaušėm seną piktą kaimynų brisių ir šitaip aktyvavę jo papuvusius žabtus eiliniam pakimusiam skalijimui. Račai, tapai viso lietuviško ineto pajuoka, kažkokia Blogosferos giltine, tu visiškai išsibalansavai, pikčiurna tu amsinti.“

„Pats būdamas viso labo tik driachlas išsigimėlis atspardyto arklio snukiu ir išpuvusiais kreivais dantim, drįsta kibti prie fizinių kitų žmonių savybių. Nu aišku, kad Andrius Užkalnis toli gražu ne Bowie, bet ne paskutinės stadijos sifilitiniam kriugeriui aiškint apie žmonių išvaizdą“, – rašė A.Ramanauskas.

Šie užgauliojimai, žinoma, neliko nepastebėti paties A.Račo. BNS vadovas savo tinklaraštyje paskelbė sąrašą žmonių, kurie „Facebook“ tinkle paspaudė „mėgti“ arba pasidalijo šiuo įrašu. Juos pavadino srutų duobės gyventojais ir atmatomis.

Šiuo metu sąraše yra 740 pavardžių. A.Račas pareiškė, kad iš sąrašo žmones išbrauks tik tuo atveju, jeigu šie atsiprašys.

„A.Ramanausko įrašą įsipareigoju nusiųsti Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijai ir Lietuvos žurnalistų etikos inspektoriui, nes, nors ir žinau, kad FB įrašų jie nevertina, labai noriu pamatyti, kokiais veidais jie man aiškins, kad mano tinklaraštyje kelias valandas buvęs ir panaikintas įrašas yra labiau žiniasklaida nei A.Ramanausko paskelbtas ir žurnalistais save vadinančių „pašierintas“ fekalijų srautas“, – rašė A.Račas.

Dėl A.Ramanausko socialdemokratų partija kreipėsi į Žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją (ŽLEK), Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą ir TV3 televizijos vadovybę. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min