Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2014 11 19, 16:55

Artūras Račas pašokdino Socialdemokratų partiją, Loretą Graužinienę ir visą Seimą

Antradienį Seimas nebalsavo dėl naujos žurnalistų etiką prižiūrėsiančios asociacijos suformavimo – balsavimas dėl daug aistrų sukėlusio klausimo buvo išbrauktas iš posėdžio darbotvarkės, nors buvo likęs tik paskutinis balsavimas dėl įstatymo priėmimo. 15min.lt sužinojo, kad iš darbotvarkės jį pasiūlė išbraukti tinklaraštininko Artūro Račo laišką Seimo nariams perskaitę socialdemokratai.
Artūras Račas
Artūras Račas / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Tinklaraštininkas A.Račas įrodė, kaip lengva pasiekti, kad Seimas nebalsuotų dėl nepatinkančio įstatymo projekto.

Jis visiems parlamentarams išsiuntė laišką, kuriame išdėstė, kodėl, jo nuomone, įstatymas, dėl kurio vargais negalais parlamentarai pasiekė sutarimą, yra blogas.

Daugiausia diskusijų – dėl katalikų vyskupų dalyvavimo

Į dvi skirtingas stovyklas pasidaliję parlamentarai po ilgų ginčų praėjusią savaitę sutarė, kad žurnalistų etika – pačių žurnalistų reikalas, ir atmetė konservatorių stumtas pataisas, kuriomis į žurnalistų etiką prižiūrėsiančią asociaciją buvo siūloma įtraukti ir Lietuvos katalikų bažnyčios vyskupų konferencijos, Lietuvos žmogaus teisių centro, Lietuvos psichiatrų asociacijos atstovus.

Praėjusį ketvirtadienį parlamentarai balsavo, kad Visuomenės informavimo etikos asociaciją steigtų Lietuvos žurnalistų sąjunga, Lietuvos žurnalistų draugija, Interneto žiniasklaidos asociacija, Lietuvos radijo ir televizijos asociacija, Regioninių televizijų asociacija, Lietuvos kabelinės televizijos asociacija, Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija.

Visuomenės informavimo įstatymo pataisos turėjo būti priimtos ketvirtadienio vakariniame posėdyje, tačiau atėjus balsavimo laikui paaiškėjo, kad plenarinių posėdžių salėje yra per mažai parlamentarų, todėl jas nuspręsta priimti antradienį.

Visuomenės informavimo įstatymo pataisos turėjo būti priimtos ketvirtadienio vakariniame posėdyje, tačiau atėjus balsavimo laikui paaiškėjo, kad plenarinių posėdžių salėje yra per mažai parlamentarų, todėl jas nuspręsta priimti antradienį.

Projektas yra praėjęs visas reikalingas procedūras Seime – savo nuomonę apie jį Seimo nariai yra išsakę, beliko tik galutinis balsavimas.

Tačiau atėjus antradieniui paaiškėjo, kad išvakarėse darbotvarkėje dar buvęs klausimas iš jos buvo netikėtai išbrauktas.

Pataisų priėmimui priešinęsi konservatoriai 15min.lt sakė, kad tai buvo padaryta ne jų prašymu.

Socialdemokratas, Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas 15min.lt pripažino, kad išbraukti iš darbotvarkės Visuomenės informavimo įstatymo pataisas rytiniame pasitarime pas Seimo pirmininkę Loretą Graužinienė pasiūlė Seimo Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė. Su ja 15min.lt susisiekti nepavyko.

„Paprasčiausiai kai kurie Seimo nariai paskaitė A.Račo laišką ir paprašė pasižiūrėti dar kartą. Rytoj, manau, šis klausimas bus išspręstas. Čia toks laikinas pasimetimas, jeigu galima taip sakyti“, – kalbėjo A.Sysas.

Ketvirtadienio Seimo posėdžio darbotvarkėje minėtas klausimas yra įtrauktas.

BFL nuotr./Algirdas Sysas
BFL nuotr./Algirdas Sysas

A.Račui pataisos nepatinka

Ilgą laišką Seimo nariams A.Račas yra paskelbęs savo tinklaraštyje. Jame teigiama, kad pataisomis bus sujaukta dabartinė sistema, atsiras nauja, iš esmės biudžeto lėšomis finansuojama biurokratinė ir niekam nereikalinga organizacija, o viltys apie etišką žiniasklaidą Lietuvoje bus palaidotos tikriausiai jau negrįžtamai.

Tinklaraštininkas įsitikinęs, kad siūlomomis pataisomis žiniasklaidos etikos reguliavimas bus iš esmės perduotas į žiniasklaidos savininkų ir leidėjų rankas.

„Vėl galbūt nustebsit, tačiau aš jau geriau sutikčiau su konservatoriais J.Razma ir V.Stundžiu ir, nors ir esu ateistas, pritarčiau, kad etika geriau rūpintųsi vyskupai ir psichiatrai, nei A.Žilinskienė (Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos narė, – red.)“, – rašo A.Račas.

Tinklaraštininkas įsitikinęs, kad siūlomomis pataisomis žiniasklaidos etikos reguliavimas bus iš esmės perduotas į žiniasklaidos savininkų ir leidėjų rankas.

„Tiek vyskupų, tiek psichiatrų, teisininkų ar reklamos asociacijos atstovai į Etikos komisiją buvo deleguoti tam, kad neleistų žiniasklaidos savininkams daryti, ką jie nori. Tam tikra prasme tie, su žiniasklaida nesusiję atstovai buvo žiniasklaidos etikos sarginiai šunys gerąja prasme. Žinoma, daug kas priklauso nuo konkrečių žmonių, tačiau pati logika buvo teisinga“, – teigiama laiške.

Anot A.Račo, Naujoji asociacija yra kuriama siekiant pakeisti dabar galiojantį Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą, perkeliant jame didesnę atsakomybės dalį nuo leidėjų ant žurnalistų, siekiant sumažinti žurnalistų įtaką sprendžiant etikos klausimus ir visiškai panaikinti bet kokią visuomenės įtaką žiniasklaidos veiklai bei jos etikai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min