Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 12d. 14:09

Žaliojoje energetikoje įklimpęs Artūras Skardžius reguliuos aplinkos politiką

Artūras Skardžius
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Artūras Skardžius

Po gerokai užsitęsusių batalijų Seime, socdemų atskalūnas Artūras Skardžius pasiekė savo. Aktyviai ir atvirai palaikant „valstiečiams“, jis tapo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nariu.

Opozicijai antradienį vėl pavyko pristabdyti valdančiųjų bandymus perkelti A.Skardžių į Aplinkos apsaugos komitetą, bet tik trumpam. Į šį komitetą savo kėdę Ekonomikos komitete atlaisvinęs A.Skardžius keliamas dėl parlamentinio tyrimo, atlikto 15min publikacijų pagrindu.

A.Skardžius Aplinkos komiteto nariu tapo valdančiųjų balsais. Galutiniame balsavime už A.Skardžiaus perkėlimą į Aplinkos apsaugos komitetą balsavo 70 Seimo narių, prieš – 32, susilaikė 13.

Už balsavo visi A.Skardžiaus bendražygiai socdarbiečių frakcijoje. Seimo „valstiečių“ gretose – 42 balsai už. A.Skardžiaus perkėlimą palaikė ir „tvarkiečių“ bei Lenkų rinkimų akcijos frakcijos.

Prieš balsavo 5 „valstiečiai“, dar du susilaikė. Premjeras Saulius Skvernelis balsavo prieš, kaip ir Aplinkos komiteto narė Virginija Vingrienė, Antikorupcijos komisijos nariai Vytautas Bakas, Darius Kaminskas ir Naglis Puteikis. Robertas Šarknickas ir Arvydas Nekrošius susilaikė. Ramūnas Karbauskis buvo tų „valstiečių“ gretose, kurios palaikė A.Skardžiaus perkėlimą į Aplinkos komitetą.

A.Skardžiaus perkėlimą garsiai kritikavusio Aplinkos komiteto pirmininko Kęstučio Mažeikos salėje nebuvo.

Kaip balsavo kiekvienas Seimo narys, galite pažiūrėti čia.

Paskutinė pertrauka

Parlamentinis tyrimas nustatė, kad A.Skardžiaus žmonos iš dalies valdomas verslas Baltarusijoje finansuojamas „Gazprom“ banko, bei patvirtino, jog politikas susisaistęs su aibe skirtingų interesų žaliojoje energetikoje. Būtent dėl pastarojo fakto opozicija priešinosi bandymams A.Skardžių kelti į Aplinkos apsaugos komitetą. Kelis kartus šis sprendimas sustabdytas, o pastaruoju metu A.Skardžius buvo apskritai be komiteto – Seimas pritarė jo išbraukimui iš Ekonomikos komiteto sudėties, bet Aplinkos komiteto perdėliojimas įstrigo.

Pristatant siūlymą kelti A.Skardžių į Aplinkos apsaugos komitetą, Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė sulaukė kritikos dėl A.Skardžiaus interesų žaliojoje energetikoje. Tokiais motyvais A.Skardžiaus kėlimui į Aplinkos apsaugos komitetą oponavo liberalas Simonas Gentvilas.

R.Baškienė replikavo, esą tokia socdarbiečių frakcijos valia, o jeigu komitetai būtų skirstomi pagal kritiką, kurios sulaukia A.Skardžius, tokiu atveju, pvz., Seimo medikai negalėtų dirbti Sveikatos reikalų komitete.

Čia ją sukritikavo buvęs A.Skardžiaus bendražygis – su Gintauto Palucko socdemais pasilikęs Juozas Olekas. Jis R.Baškienei priminė, jog A.Skardžius sulaukė parlamentinio tyrimo išvadų ir nėra tiesiog politikas su ryšiais ar interesais.

Konservatoriai vėl paprašė pertraukos šiuo klausimu – ir vėl sėkmingai. Tiesa, tai jau paskutinė galimybė daryti pertraukas šiuo klausimu – A.Skardžiaus klausimas turės būti išspręstas jau antradienį, Seimo vakariniame posėdyje.

Perkeltas su garsiu „valstiečių“ palaikymu

Po pertraukos į A.Skardžiaus gynybą stojo ir koalicijos partnerių atstovai – pavyzdžiui, „valstietis“ Jonas Jarutis, pareiškęs, kad jam „gėda prieš kolegą“ dėl taip užtrukusio A.Skardžiaus perkėlimo į Aplinkos apsaugos komitetą.

Po pateikimo, 66 Seimo nariai pasisakė už A.Skardžiaus perkėlimą į socdarbiečių pasirinktą komitetą. Tik du „valstiečių“ frakcijos nariai – Antikorupcijos komisijai priklausantys Darius Kaminskas ir Naglis Puteikis – pasisakė prieš.

A.Skardžiaus kėlimui į Aplinkos apsaugos komitetą ir toliau priešinosi konservatoriai bei liberalai. Pastarųjų lyderis Eugenijus Gentvilas priminė, kaip Seimas netenkino konservatorių iniciatyvos Vytautą Juozapaitį perkelti į Žemės ūkio komitetą – taip liberalas ginčijo „valstiečių“ pareiškimus, jog reikia paisyti socdarbiečių frakcijos valios. E.Gentvilas taip pat priminė, jog A.Skardžiaus perkėlimui viešai pasipriešino ir Aplinkos komiteto pirmininkas „valstietis“ Kęstutis Mažeika.

A.Skardžiaus perkėlimui į Aplinkos komitetą prieštaravo ir konservatorius Arvydas Anušauskas, primindamas A.Skardžiaus interesus energetikoje.

Jiems – jau tradiciškai – oponavo „tvarkietis“ Petras Gražulis, kurio frakcija taip pat palaikė A.Skardžiaus perkėlimą į Aplinkos apsaugos komitetą.

Po apsišaudymo žodžiais pereita prie pasiūlymų svarstymo. Pirmiausiai – konservatorių iniciatyvos A.Skardžių sodinti ne Aplinkos apsaugos, o Teisės ir teisėtvarkos komitete. Pasiūlymas valdančiųjų balsais atmestas.

Analogiškai atmestas ir siūlymas Aplinkos komitete įdarbinti kitą socdarbietį Andrių Palionį.

Atsikirsdamas konservatorių pasiūlymams, A.Skardžiaus gynėjas Petras Gražulis pateikė savo variantą – jis pasiūlė iškelti Gabrielių Landsbergį iš Ekonomikos komiteto į Aplinkos apsaugos komitetą, sukeičiant jį vietomis su partiete Radvile Morkūnaite-Mikulėniene. P.Gražulio pasiūlymas taip pat atmestas.

Po svarstymo A.Skardžiaus migraciją palaikė 67 Seimo nariai, prie6 balsavo 32, susilaikė 16.

Priėmimo stadijoje opozicija dar bandė šį sprendimą sustabdyti, nors jėgų nelygumas jau iš esmės nekėlė abejonių.

„Gėda už šitą instituciją, kurioje dirbu“, – sakė Arvydas Anušauskas.

O „valstiečiai“ jau aktyviai palaikė A.Skardžiaus kandidatūrą – tiesa, ne lyderiai, o kur kas mažiau matomi Seimo nariai. Vis dėlto tai buvo kova su vėjo malūnais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min