Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 12d. 15:25

Artūras Zuokas Andriui Kubiliui pasiūlė susimažinti rezidenciją ir mažiau mokėti už šilumą

Vilniaus meras Artūras Zuokas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vilniaus meras Artūras Zuokas

Premjerui Andriui Kubiliui pareiškus, kad galbūt Vyriausybė ir Seimas galėtų kelti klausimą apie tiesioginio valdymo įvedimą tose savivaldybėse, kurios nesugeba tinkamai prižiūrėti šilumos ūkio, nors tai yra jų konstitucinė pareiga, Artūras Zuokas siūlo premjerui atvėsti ir susimažinti rezidenciją. Esą tada paties premjero šildymo sąskaita sumažės.

Apie tai, kad dėl praėjusių metų lapkritį itin išaugusių vilniečių sąskaitų už šilumą reikėtų kaltinti ne pabrangusias dujas, o Vilniaus valdžią, nes esą netinkamai tvarkomas sostinės šilumos ūkis, A.Kubilius pareiškė interviu Žinių radijui.

Pasiūlė pačiam prisiminti Konstituciją

Sąskaitos išaugo visų pirma dėl išaugusio vartojimo, įsitikinęs premjeras. Tačiau Vilniaus meras A.Zuokas pasiūlė Vyriausybės vadovui visų pirma atvėsti, o tada imtis tų dalykų, kurie jam pridera pagal Konstituciją.

„Pirmiausia reikia pasiekti, kaip buvo žadėta, kad Lietuvai būtų sumažintos dujų kainos ir mes nemokėtume brangiausiai iš visų kaimyninių valstybių. Antra, aš siūlau premjerui daugiau dėmesio skirti vykdyti vieną iš Vyriausybės programos dalių – padidinti biokuro naudojimą ir sumažinti nuo 80 iki 40 proc. dujų naudojimą. Jeigu premjeras skirs energijos ir dėmesio šioms dviem temoms, tai aš neabejoju, kad visos Lietuvos gyventojai, šilumos vartotojai, bus labai dėkingi“, – pareiškė A.Zuokas.

Vilniaus meras taip pat priminė, kad jo vadovaujamos miesto tarybos kadencija prasidėjo vos kiek daugiau nei prieš pusmetį, o iki jo sostinei vadovavo konservatorių merai, be to, pati Vyriausybė jau dirba daugiau nei trejus metus.

Siūlymų neklausoma

A.Zuokas tvirtina, kad miestas pateikė ne vieną pasiūlymą, kaip būtų galima sumažinti šilumos kainą, tačiau Vyriausybė ir Energetikos ministerija jų neskuba įgyvendinti. „Rugpjūtį pasiūlėme būdą, kaip šilumos kainą visoje Lietuvoje sumažinti 17 proc., bet Vyriausybė ir Arvydas Sekmokas taip viską suvėlė, kad nieko nesugebėjo padaryti“, – sakė A.Zuokas, primindamas siūlymą perskirstyti elektros energijos kvotas ir supirkti daugiau elektros energijos iš termofikacinių elektrinių.

Taip pat esą dar gegužę pateiktas siūlymas Vyriausybei centralizuotai pirkti tiek dujas, tiek biokurą ir tokiu būdu sumažinti jų kainas, tačiau į tai Vilniaus savivaldybei Energetikos ministerija net nesugebėjo atsakyti.

„Tai, kas priklauso mums pagal mūsų kompetenciją, mes padarysime, bet norėtųsi, kad Vyriausybė lygiai taip pat dirbtų savo darbą. O jeigu premjerą labai kankina šilumos kainos, matyt, reikėtų susimažinti rezidencijos plotą ir tuomet mažiau reikėtų mokėti už šildymą“, – ironijos neslėpė Vilniaus vadovas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min