Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artūras Zuokas beria pažadus verslininkams

Vilniaus miesto savivaldybės pastatas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Pirmiausia bus skatinamos investicijos centrinėje miesto dalyje koncentruojant jas dešiniajame Neries krante, kad būtų pabaigta šios miesto dalies plėtra.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus meras Artūras Zuokas, administracijos direktorius Valdas Klimantavičius ir savivaldybės departamentų vadovai verslo pusryčiuose su Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) atstovais aptarė savivaldybės prioritetus, miesto plėtros planus ir investicijų skatinimo gaires artimiausiems ketveriems metams. Meras negaili pažadų gerinti verslo aplinką sostinėje.

„Darome ir darysime viską, kad savivaldybė taptų pagalbininke norintiems investuoti ir kurti darbo vietas Vilniuje. Todėl pertvarkome administracijos struktūrą, kad investuotojai galėtų tiesiogiai dirbti su atsakingu struktūriniu daliniu, nustatome aiškius ir konkrečius miesto prioritetus“, – sau būdingu stiliumi pažadus bėrė Vilniaus meras A.Zuokas.

Mero teigimu, pirmiausia bus skatinamos investicijos centrinėje miesto dalyje koncentruojant jas dešiniajame Neries krante, kad būtų pabaigta šios miesto dalies plėtra. Jau rengiamas detalus projektas dešiniojo Neries kranto teritorijai, Kalvarijų gatvės atnaujinimo planas.

Be to, pasak A.Zuoko, daug dėmesio bus skiriama miesto viešojo transporto sistemai, automobilių stovėjimo aikštelių įrengimui, tarptautinio susisiekimo su Vilniumi gerinimui. Bus baigiami anksčiau pradėti darbai ir projektai, pavyzdžiui, renovuojamos mokyklos ir darželiai.

Susitikime buvo aptarta ir savivaldybės finansinė padėtis bei priežastys, kodėl ji tokia komplikuota. Sostinės vadovas pabrėžė, kad nors Vilnius yra bene vienintelis Lietuvos miestas, išlaikantis stabilų gyventojų skaičių, planuojant nacionalinį biudžetą sostinei kasmet skiriama nepakankamai lėšų įgyvendinti numatytas funkcijas. Pavyzdžiui, vien dėl klaidingos Gyventojų pajamų mokesčių perskirstymo tvarkos, miesto biudžetas per pastaruosius ketverius metus negavo apie 260 mln. Lt.

Su LNTPA atstovais aptarti nekilnojamojo turto mokesčio tarifai bei pasiūlymas didinti nekilnojamojo turto mokestį už apleistus ir ne pagal paskirtį naudojamus statinius, taip pat sutarta, kad bus pateiktos detalios socialinės infrastruktūros mokesčio panaudojimo ataskaitos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min