15min be reklamos
2011 11 23, 15:58

Artūras Zuokas: niekam negalime grąžinti skolų

Paklaustas, ar žada skolos negrąžinti tik „Snoro“ bankui, sostinės meras Artūras Zuokas teigė, kad dabartinė Vilniaus finansinė padėtis neleidžia pasiskolinti ir apmokėti jokių skolų.
Artūras Zuokas
Artūras Zuokas sako, kad skolų grąžinti savivaldybė kitąmet negalės niekam. / Audriaus Žygavičiaus nuotr.

Vilniaus meras teigė nenorįs išskirti tik skolų „Snorui“, kalbama apie visas Vilniaus miesto skolas, kuris savivaldybė privalėtų sumokėti kitąmet.

„Mes niekada nesakėme ir nesakome, kad negrąžinsime skolų. Mes sakome labai aiškiai, kad kitais metais pagal Vyriausybės Seimui pateiktą biudžeto projektą mes negalėsime vykdyti savo finansinių įsipareigojimų, tarp jų ir „Snorui“, – teigė A.Zuokas.

Meras piktinosi, kad Vyriausybė sumažino Vilniaus savivaldybės skolinimosi limitą nuo 40 proc. iki 35 proc., nors Finansų ministerijos ekspertai buvo pritarę didinti limitą iki 45 proc. Taip pat neliko siūlymo ir gyventojų pajamų mokesčio, kuris surenkamas sostinėje ir paliekamas Vilniui, dalį didinti nuo 40 iki 45 proc.

„Mums, Vilniaus miesto gyventojams, ši Vyriausybė kenkia, nesudaro galimybės persiskolinti skolų. Mes nekalbame, kad galėtume tas skolas grąžinti. Mes kalbame apie tai, kad pasiskolinsime dar pinigų ir padengsime senas skolas“, – emocingai aiškino meras.

Meras pasiryžęs keliauti į teismą ir ten įrodinėti savo tiesą.

„Per šios Vyriausybės valdymo laikotarpį, o Vilnių irgi valdė konservatorių atstovai, Vilniaus miesto skolos išaugo daugiau nei 500 mln. Lt. Tokią situaciją gavau gegužės mėnesį. Finansų ministerija supranta problemas, bet konkrečiai ministras pirmininkas Andrius Kubilius ir jo patarėjai, tarp jų ir buvęs meras Raimundas Alekna, to nesupranta“, – piktinosi A.Zuokas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min