Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 liepos 30d. 15:30

Artūras Zuokas: nuo šiol su pažeidėjais kovosime štai taip

Meras Artūras Zuokas meta iššūkį neleistinose vietoje automobilius statantiems žmonėms
Artūro Zuoko nuotr. / Meras Artūras Zuokas meta iššūkį neleistinose vietoje automobilius statantiems žmonėms
Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas paskelbė karą neleistinose vietose sostinėje savo automobilius statantiems vairuotojams. Politikas įspėja: Kelių eismo taisyklių pažeidimai nebus toleruojami.

„Šiandien ryte, pamatę ne vietoje stovintį „Mercedes-Benz“ automobilį, nusprendėme, kad būtina parodyti, jog yra tam tikros ribos, kurių negalima peržengti, – 15min.lt sakė Vilniaus miesto meras. – Šįsyk į pagalbą teko pasitelkti ne Kelių eismo taisykles, ne policininkus, bet tanką (tanketę - red. past.), ir pervažiuoti neleistinoje vietoje pastatytą automobilį. Ši nuotrauka bus kaip pavyzdys, kad Vilniaus mieste automobilius geriau statyti laikantis taisyklių.“

Tarytum tas, kuris turi daugiau pinigų ir didesnį automobilį, turi ir daugiau teisių mieste.Pasak A.Zuoko, seniai pastebėta tendencija: kuo automobilis didesnis ir brangesnis, tuo mažiau jo vairuotojas paiso Kelių eismo taisyklių ir stato savo transporto priemonę, kur papuola – ant dviračių takų, pėsčiųjų perėjų, šaligatvių. „Tarytum tas, kuris turi daugiau pinigų ir didesnį automobilį, turi ir daugiau teisių mieste“, – stebėjosi Vilniaus miesto vadovas.

Praėjusią savaitę Gedimino prospekte, neleistinoje vietoje, buvo pastatytas ne vienas prabangus automobilis. Tarp jų: „Ferrari“ su baltarusiškais numeriais, „Roll Royce“ su lietuviškais numeriais. A.Zuokas taip pat apgailestavo, kad nereitai Kelių eismo taisyklių pažeidėjais tampa ir oficialioms institucijoms, kaip antai Vyriausybei, ambasadoms ir pan., priklausantys automobiliai.

Vilniaus meras neslepia, kad vienas tokios akcijos įkvėpėjų buvo 15min.lt inicijuotas projektas www.fotopolicija.lt.

Skirs daug dėmesio

Neleistinose vietose statomų automobilių problema kamuoja ne tik sostinės centrą ir senamiestį, bet visą miestą. „Ši problema yra daug kur, tačiau centre, galbūt, labiausiai matoma. Ypač dažnai taisyklės pažeidžiamos Gedimino prospekte, Pilies gatvėje. Čia automobiliai važiuoja dviračių takais, pastatomi ant pėsčiųjų perėjų, šaligatvių, po draudžiamaisiais ženklais ir pan.“, – apgailestavo A.Zuokas.

Šią savaitę Vilniaus miesto meras buvo susitikęs su policijos komisaru. Susitikime dėmesys skirtas būtent tokiems pažeidimams. „Policija gana operatyviai sureagavo į ne vietoje pastatytą „Ferrari“ automobilį iš Baltarusijos ir taip parodė, kad Vilniaus mieste yra taisyklės ir kad jos galioja visiems, nesvarbu, koks brangus automobilis bebūtų, ar kiek jo vairuotojas kišenėje pinigų beturėtų“, – akcentavo meras.

Vilniaus miesto vadovas atkreipė dėmesį, kad policija ir viešosios tvarkos specialistai nuo šiol skirs daugiau dėmesio tam, kad mieste automobiliai būtų statomi tvarkingai ir pagal taisykles.

Ne pirma panaši iniciatyva

Neseniai vilniečius pralinksmino kita, kaip manoma, A.Zuoko iniciatyva, kai priešais prabangią verslininko Mariaus Gelažniko drabužių parduotuvę sostinės senamiestyje, buvo pastatyti du biotualetai.

„Žvaigždžių draugu“ tituluojamas verslininkas jau kurį laiką teisiasi su Vilniaus savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriumi dėl savavališkai įsirengtų naujų parduotuvės vitrinų.

Neoficialiais duomenimis, biotualetai priešais A.Gelažniko parduotuvės langus išdygo Vilniaus mero iniciatyva. A.Zuokas yra sakęs, kad M.Gelažnikui teks atsakyti už Vilniaus miestui ir jo senamiesčiui daromą žalą. O gal net išsikraustyti iš turimų patalpų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min