Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artūras Zuokas: prezidentė yra klaidinama

Artūras Zuokas
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Artūras Zuokas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus meras Artūras Zuokas pareiškė, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė yra suklaidinta. Esą tik taip galima paaiškinti jos teiginius, kad 300 megavatų biokuro katilinę galima pastatyti už 300 mln. Lt, tai yra 40 proc. pigiau, negu siūlo sostinės šilumos ūkį išsinuomojęs Prancūzijos koncernas „Dalkia“.

„Kaip tik norėjau apie tai parašyti į prezidentės profilį „Facebook“ savo komentarą. Pirmiausia, prezidentę yra turbūt suklaidinę patarėjai, nes patarėjai turbūt neskiria biokuro katilo instaliavimo kainos nuo biokuro kogeneracinės elektrinės statybos kainos. Tai du skirtingi dalykai“, – tvirtino meras.

A.Zuoko teigimu, egzistuoja sąvoka, kad vieno biokuro katilo megavato instaliacijos kaina yra apie 1 mln. Lt. O kalbant apie biokuro kogeneracinę elektrinę, kaina už vieno megavato galios instaliaciją siektų jau 2,5-2,7 mln. Lt.

„Tai, kas pasakyta iš prezidentės lūpų, yra klaidinimas ir labai netiksli informacija. Juo labiau mes galime palyginti – Kaune ketinama statyti 50 megavatų biokuro kogeneracinę elektrinę, į kurią planuojama investuoti 250 mln. Lt. Vilniuje „Dalkia“ yra paskelbusi, kad norėtų statyti 300 megavatų galingumo elektrinę už pusę milijardo litų. Tai palyginkime Kauno ir Vilniaus variantus. Atrodo, kad Kaune iš viso kosminis projektas“, – aiškino A.Zuokas.

Vilniaus vadovas tvirtino pritariantis prezidentės nuomonei, kad geriau, jeigu tokios investicijos į biokurą ateitų į sostinės savivaldybės įmonę, o nebūtų statoma atskirai elektrinė.

Paklaustas, ar nejaučia neigiamo prezidentės nusiteikimo bendrovės „Dalkia“ atžvilgiu, meras pareiškė manąs, jog taip yra pažeidžiamas vienas esminių priesaikos principų – būti visiems vienodai teisingu.

„Mes nesuprantame tokio dalyko, bet mes už dialogą, norą diskutuoti, nes tik diskusijų metu galime pasiekti geriausius sprendimus. Šiuo atveju teikti informaciją, kuri yra klaidinanti, nereikėtų. Gal patarėjai suklaidino prezidentę“, – kalbėjo A.Zuokas.

Apie tai, kad biokuro elektrinė Vilniuje galėtų būti pastatyta gerokai pigiau, prezidentė D.Grybauskaitė pareiškė šios savaitės pradžioje lankydamasi bendrovėje „Grigiškės“. „Lietuvoje biokuro katilinės statomos lėtai. Tam dabar Vyriausybė skiria ir skirs daugiau dėmesio. Tai gerai. Bet pasirodo, kad biokuro katilų statyba taip pat siūloma vykdyti be konkursų ir be konkurencijos, kaip padarė „Vilniaus energija“ (antrinė „Dalkia“ įmonė – red.past.) su „Dalkia“ pavyzdžiu. Buvo pasiūlyta 300 megavatų galingumo katilinė už 500 mln. Lt, o rinkoje, norėčiau pasakyti, jeigu būtų skelbiamas konkursas, tai kainuotų apie 300 mln. Lt“, – tuomet kalbėjo šalies vadovė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min