Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artūras Zuokas ragina Generalinę prokuratūrą pradėti tyrimą dėl sraigtasparnių pirkimo konkurso

Artūras Zuokas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Artūras Zuokas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus meras Artūras Zuokas ragina Generalinę prokuratūrą pradėti tyrimą, kodėl Krašto apsaugos ministerija 2011 m. paskelbė sraigtasparnių pirkimo konkursą neturėdama finansavimo šaltinio, o dabar konkursas jau yra įvykęs, ir premjeras Andrius Kubilius ir Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pareiškia, kad sraigtasparniai bus perkami už būsto renovacijai skirtas lėšas iš JESSICA fondo.

„Premjero pasakymas, kad sraigtasparniai bet kuriuo atveju bus nupirkti, rodo visišką žmonių nuomonės nepaisymą ir Vyriausybė demonstruoja atvirą cinizmą. Panašu, kad tam buvo ruoštasi jau kelerius metus ir renovacijos programa buvo tyčia žlugdoma. Premjeras dar kartą pademonstravo, kad jam nerūpi, ką mano žmonės. JESSICA fondo lėšos turėjo būti būtinai skirtos energijos efektyvumo didinimui renovuojant būstą, o ne sraigtasparnių pirkimui.  Žmonės visą laiką buvo verčiami imti paskolas būsto renovavimui, o pasirodo, buvo galima programą pakeisti, kad nereikėtų skolintis iš banko investicijoms“, – teigia A.Zuokas.

A.Zuokas ragina Generalinę prokuratūrą atkreipti dėmesį į tai, kad sraigtasparnių pirkimas – priežastis, kodėl sužlugdyta būsto renovacijos programa.

„Vyriausybė savo veiklos strategijoje 2008-2012 metams buvo apsibrėžusi renovuoti apie 2 000 daugiabučių pastatų, tačiau realiai per šį laikotarpį renovuoti tik 6 namai. Būtų galima priimti įvairiausius programos pataisymus, kad tik renovacija pajudėtų, pavyzdžiui, prisidėti finansiškai, kad kiekvienas gyventojas galėtų pasikeisti langus iš paprastų į tuos, kurie taupo šilumą, arba galbūt sutvarkyti pastatų duris: žmogus perka, įsideda, o valdžia kompensuoja“, – sako A.Zuokas.

Per  2008-2012 metus panaudota tik 8,7 mln. litų „Jessica“ programos lėšų (iš jų 0,69 mln. litų – valstybės paramos dalis). Iš viso iki 2015 metų daugiabučių renovacijai turėtų būti įsisavinta apie 514 mln. litų.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min