TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Artūras Zuokas savo pasiekė – jis bus meru? (papildyta 11.23 val.)

Artūras Zuokas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Artūras Zuokas
Šaltinis: 15min
0
A A

Artūro Zuoko ir Vilniaus koalicija, Darbo partija, Lietuvos socialdemokratų partija ir Rusų aljanso atstovai sutarė bendradarbiauti Vilniaus miesto savivaldybės taryboje, sudarant valdančiąją daugumą. Tokį pranešimą išplatino A.Zuoko vadovaujamas judėjimas „Taip“. Teigiama, kad partneriai koaliciją pavadino „4+”, tuo simbolizuojant ne tik keturių politinių jėgų sąjungą, bet ir atvirumą kitiems. Tačiau vieni iš minimų partnerių neigia kur nors dėję savo parašus.

„Vienijamės, nes jaučiame atsakomybę savo rinkėjams ir norime pažadinti Vilnių iš sąstingio, kuriame jis dabar yra“, – pranešime cituojamas A.Zuokas. Pridedamos ir kitų koalicijos narių mintys apie būsimą koaliciją ir darbus miesto taryboje.

„Įgyvendinsime savo įsipareigojimus vilniečiams ir užtikrinsime efektyvų ir skaidrų Vilniaus miesto savivaldybės darbą“, – tvirtina Jonas Pinskus. Romo Adomavičiaus teigimu, koalicija sieks neatidėliotinų permainų mieste, kurios padės miestiečiams gyventi patogiau, saugiau, ekonomiškiau: „Esame pradėję ne vieną svarbų miestui darbą, kuriuos tikimės įgyvendinti šioje Taryboje su patyrusiais koalicijos partneriais“.

„Vilnius – išskirtinis savo daugiatautiškumu, todėl tautinių mažumų integracija bus vienas iš prioritetinių darbų. Vilnių kuria ne konfliktuojantys, o bendradarbiaujantys miestiečiai“, – sako Olga Gorškova.

Pasak A.Zuoko, valdančioji koalicija yra atvira: „Kviečiame ir kitas partijas Vilniaus miesto savivaldybės taryboje prisijungti prie šio susitarimo ir dirbti bendrai“.

Koalicijos partnerių suburta darbo grupė parengė bendrą darbų programą. Koalicija „4+” pagrindiniais savo tikslais įvardino: bedarbystės sostinėje mažinimą, ekonomikos skatinimą ir gyventojų pajamų didinimą, smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą, šilumos kainų mažinimą bei konkurencijos būsto administravimo srityje didinimą, ypatingą dėmesį švietimui ir kultūrai bei tautinėms bendrijoms.

„4+“ koalicija į Vilniaus merus siūlys judėjimo „Taip!” lyderį A.Zuoką, į vicemerus – Darbo partijos atstovą J.Pinskų ir socialdemokratą R.Adomavičių. Pirmasis posėdis, kuriame bus renkamas meras bei vicemerai, vyks balandžio 19 d.

(Papildyta 11.23 val.)

Tvirtai įsitikinęs – tik pats A.Zuokas

A.Zuokas tvirtina, kad koalicijos sutartis jau pasirašyta. Esą ji buvo patvirtinta ketvirtadienio vakarą. „Mes jau turime susitarimą nuo kovo 10 dienos. Visos keturios politinės jėgos tai patvirtino. Priešingu atveju neskelbtume“, – teigė koalicijos „4+“ lyderis ir kandidatas į merus.

Paklaustas, kodėl tuomet Darbo partijos vedlys Viktoras Uspaskichas kol kas neigia tokią sutartį esant A.Zuokas kiek sudvejojo, tačiau tuoj pat užtikrino, kad susitarimas yra.

Pats V.Uspaskichas, paklaustas, ar jau pasirašė koalicijos sutartį su A.Zuoko šalininkais, socialdemokratais ir Rusų aljansu, paskubėjo tai paneigti: „Kol kas ne. Derybos eina į pabaigą, bet dar nepasirašyta. Šiandien susitinkame su konservatoriais, kalbėsimės.“

Anot V.Uspaskicho, A.Zuoko vadovaujamas judėjimas „Taip“ paskubėjo pranešti apie pasirašytą koalicijos sutartį. „Be reikalo tai paskelbė. Bet tai nereiškia, kad mes pasirinksime kitą pusę. Mes kalbamės, vakar buvome susitikę su A.Zuoku, gražiai bendravome su visais tarybos nariais. Tačiau galutinio sprendimo dar nėra“, – teigė Darbo partijos lyderis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Vilniaus taryboje lyderis, dabartinis meras Raimundas Alekna taip pat teigė netikintis, kad koalicija jau sudaryta. „Mes šiandien (penktadienį – red.past.) ir su „Tvarka ir teisingumu“, ir Darbo partija susitiksime“, – planais pasidalino R.Alekna.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis, atvedęs bendrame koalicijos sąraše į miesto tarybą ir du Rusų aljanso atstovus, kurie neva perbėga į A.Zuoko pusę, išdavyste jų kaltinti neskubėjo. „Aš nieko negirdėjau. O jūs tikėkite kuo norite. Mūsų tinklalapyje parašyta, kad mes įkūrėme bendrą frakciją, kurios vadovė bus Vanda Kravčionok, o vienas iš pavaduotojų – Viktoras Balakinas“, – tvirtino V.Tomaševskis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min