Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artūras Zuokas įkūrė naują partiją „Sąjunga Taip“ ir buvo išrinktas jos pirmininku

„Taip sąjungos“ steigiamasis suvažiavimas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Taip sąjungos“ steigiamasis suvažiavimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienio rytą Trakuose esančiame viešbutyje „Trasalis“ sostinės meras Artūras Zuokas judėjimo „Taip“ pagrindu įkūrė naują politinę jėgą, kuri vadinasi „Sąjunga Taip“ (Tėvynės Atgimimas ir Perspektyva). Anot A.Zuoko, nauja partija dalyvaus kitąmet vyksiančiuose Seimo rinkimuose ir rinkėjus vilios žadėdama sumažinti parlamentarų skaičių, prailginti Seimo kadencijos laiką iki penkerių metų ir neleisti politikui Seimo nariu būti daugiau nei dvi kadencijas iš eilės.

„Ačiū už siūlymą, jis yra labai netikėtas“, – šmaikštavo steigiamajam suvažiavimui pirmininkaujantis parlamentaras Žilvinas Šilgalis, išgirdęs, kad vadovauti naujai partijai siūlomas A.Zuokas. Po slapto balsavimo buvo pranešta, kad jis išrinktas partijos pirmininku. Už jį balsavo apie pusantro tūkstančio delegatų.

„Sąjunga Taip“ pirmininką išsirinko iš vieno kandidato, nes niekas nepanoro sudaryti konkurencijos A.Zuokui.

Prieš prasidedant steigiamajam suvažiavimui A.Zuokas žurnalistams teigė, kad ves naują partiją į Seimo rinkimus, tačiau pats parlamentaro mandato nesieks. Meras neatsakė, su kuriomis partijomis mato galimybę bendradarbiauti po parlamento rinkimų.

A.Zuoko partijos kūrime neapsilankė nė vienas kitų partijų atstovas. Anot mero, niekas neatvyko, nes niekas nebuvo kviestas. „Šis posėdis yra darbinis“, – paaiškino jis. Steigiamajame suvažiavime buvo perskaitytas kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus sveikinimas, kuriame jis paragino jungtis visas liberalias jėgas.

Vėliau A.Zuokas žada pristatyti specialią partijos programą, kurioje bus numatyta keisti Konstituciją ir Seimo statutą. „Mes nenorime dalyvauti rinkimuose į tokį Seimą, kokį mato visuomenė“, – aiškino meras.

Kalbėdamas apie būsimus pasiūlymus, kuriais bus viliojami rinkėjai, A.Zuokas paminėjo Seimo narių skaičiaus sumažinimą iki 101. „Taip pat žadame parengti įstatymų projektus, kad naujai išrinktas Seimas balsuotų už draudimą politikui būti Seimo nariu daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Po dviejų kadencijų jam tektų grįžti į darbo rinką, gyventi pagal tas tvarkas, kurias priiminėjo Seime. Būtų tikslinga prailginti Seimo nario kadenciją iki penkerių metų, nes šiandien Seimo dauguma pradeda reformas, tačiau ketverių metų ciklas per trumpas, kad pajaustume reformų rezultatus, ir kad politikai prisiimtų atsakomybę“, – kalbėjo jis.

Steigiamajame naujos partijos suvažiavime dalyvauja apie 400 žmonių. Partijos atstovai teigia, kad susirinkimo delegatai atstovauja daugiau kaip 2 tūkst. žmonių, pareiškusiems norą tapti „Sąjungos Taip“ steigėjais. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min