Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arūnas Valinskas etikos sargams apskundė generalinį prokurorą Darių Valį

Pirmadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su kandidatu į generalinius prokurorus Akmenės rajono apylinkės vyriausiuoju prokuroru Dariumi Valiu.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pirmadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su kandidatu į generalinius prokurorus Akmenės rajono apylinkės vyriausiuoju prokuroru Dariumi Valiu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininkas Arūnas Valinskas raštu kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydamas ištirti, ar generalinis prokuroras Darius Valys nėra padaręs rimtesnių Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimų nei tik formalus, kurį šiuo metu tiria VTEK.

„Turimais duomenimis, generalinio prokuroro D.Valio pažeidimai atrodo daug rimtesni nei bandoma mums pateikti, todėl kreipiausi į VTEK įvertinimo ir atsakymų“, – sakė A.Valinskas.

VTEK yra pradėjusi tyrimą dėl D.Valio elgesio atitikties minėto įstatymo II skirsnio, nustatančio privačių interesų deklaravimo tvarką bei terminus, nuostatoms. Vertinama, ar D.Valys laiku ir tinkamai deklaravo vertybinių popierių pirkimo-pardavimo sandorius.

Tuo tarpu Seimo nariui abejonių sukėlė tai, kad D.Valys, dirbdamas generaliniu prokuroru, galėjo toliau valdyti akcijas įmonių, dėl kurių veiklos jam pavaldi institucija atlieka ikiteisminį tyrimą. Nors akcijų įsigijimo laikas ir nėra viešinimas, Seimo nario nuomone, interesų konflikto požymių vis vien esama – generalinis prokuroras arba turėjo nepirkti akcijų, o jei buvo įsigijęs anksčiau, dar eidamas Akmenės rajono apylinkės vyriausiojo prokuroro pareigas, tai, pradėjęs vadovauti Generalinei prokuratūrai, turėjo bendrovių akcijų nedelsdamas atsisakyti. Tačiau to nepadarė iki 2011 metų kovo mėnesio pabaigos.  

Rašte VTEK A.Valinskas taip pat pateikė turimus duomenis, iš kurių matyti, kad D.Valys deklaravimo terminų nesilaikė ir vadovaudamas Akmenės rajono prokuratūrai. Seimo nario nuomone, šie pažeidimai negali būti vertinami kaip formalūs, nes pats generalinis prokuroras D.Valys pradėdavo tyrimus dėl to, kad vienas ar kitas prokuroras pavėluodavo laiku deklaruoti privačius interesus, ir informaciją apie tai perduodavo VTEK.

Be to, A.Valinskas prašo VTEK iš naujo įvertinti, ar D.Valys nenusižengė tarnybinei etikai, prašydamas ar versdamas prokuratūros vairuotoją privačiu automobiliu vežti jį į darbą.

Prašoma įvertinti ir tai, ar D.Valys nenusižengė lygybės principams ir ar tinkamai atliko tarnybines pareigas, kai dėl prokurorų Algimanto Kliunkos ir Rolando Tilindžio su Specialiųjų tyrimų tarnyba pasirašytų autorinių sutarčių ir nesavalaikio šio fakto deklaravimo pradėjo tyrimus, o analogiškoje situacijoje atsidūrusių prokurorų Zenono Buroko ir Irmanto Mikelionio atžvilgiu nesiėmė jokių priemonių ir net paskyrė juos į aukštesnes pareigas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min