Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arūnas Valinskas: prezidentė suprato, kad Irena Degutienė ir Andrius Kubilius dengia FNTT

Arūnas Valinskas
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Arūnas Valinskas
Šaltinis: BNS
0
A A

(LiCS) Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininko pavaduotojas parlamentaras Arūnas Valinskas teigia, kad Vitalijų Gailių ir Vytautą Giržadą į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovų postus „atvedė“ konservatoriai.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, anot A.Valinsko, suprato, kad konservatorių vadovai: premjeras Andrius Kubilius ir Irena Degutienė dengia FNTT ir todėl parėmė vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio sprendimą atleisti FNTT vadovus iš pareigų.

A.Valinskas anksčiau yra ne kartą aštriai kritikavęs prezidentę Dalią Grybauskaitę dėl jos esą priimamų neargumentuotų sprendimų. 2009 metais D.Grybauskaitė yra raginusi trauktis A.Valinską iš Seimo pirmininko pareigų po to, kai žiniasklaidoje pasirodė prielaidos apie A.Valinsko ryšius su nusikaltėliais. 2010 metais D.Grybauskaitė atsisakė skirti A.Valinską kultūros ministru, pareiškusi, jog šiuo atveju svarbu ne tik kvalifikacija, bet „ir žmonių pasitikėjimas, ir visuomeninis pripažinimas“.

Šeštadienį LiCS taryboje kalbėjusio A.Valinsko teigimu, kelio atgal nėra, ir atleistieji FNTT vadovai, netekę leidimų dirbti su slapta informacija, „tikrai nebus į tas pareigas grąžinti“.

„Viskas nukreipta prieš R.Palaitį. Visa tai, kas vyksta, vyksta, mano nuomone, dėl to, kad FNTT vadovai buvo deleguoti tuometinio Policijos generalinio komisaro Vizgirdo Telyčėno, skirti ministro (LiCS deleguoto ministro R.Palaičio – BNS), bet tai yra žmonės, kuriuos į šiuos postus atvedė būtent konservatorių politinė jėga. Ir jie buvo, jų interesų dengimo stogas, ir prezidentė visiškai teisingai pasakė, kad jei mes galėtume pasižiūrėti, kiek ir kurių partijų rėmėjų bylų buvo kelta, tai sakau atsakingai, konservatorių rėmėjų, jei ir buvo, tai tikrai buvo mažiausiai, nors jie rėmėjų turi daugiausia“, – kalbėjo A.Valinskas.

V.Gailius į FNTT vadovo postą buvo paskirtas 2010 m. Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio, po to, kai laimėjo konkursą, kuriame dalyvavo 9 kandidatai.

A.Valinskas šeštadienį vykusiame LiCS tarybos posėdyje kalbėjo, kad konservatoriai, iš pradžių pasisakę prieš laikinosios komisijos sudarymą dėl banko „Snoras“ bankroto, vėliau netikėtai savo poziciją pakeitė ir palaikė komisijos sudarymą, o tai esą galėjo lemti ir asmeniniai interesai.

„Dvi dienas prieš „Snorui“ galutinai subankrotinant, vis dėlto kai kurios įstaigos sugebėjo atsiimti indėlius, ne vieną milijoną prieš dvi dienas atsiėmė visa Santariškių sistema, tai sistemai priklauso ir I.Degutienės vyro vadovaujama Raudonojo Kryžiaus ligoninė, tai yra Santariškių komplekso dalis. Kas gali paneigti, kad šią informaciją turėdami negalėjo pasinaudoti ir kiti šeimos nariai“, – kalbėjo A.Valinskas.

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys šeštadienio posėdyje nedalyvavo, BNS šeštadienį su juo susisiekti nepavyko.

Seimo pirmininkės atstovas spaudai Juozas Ruzgys šeštadienį kategoriškai paneigė šiuos A.Valinsko teiginius.

„Tai yra visiškas absurdiškas ir akiplėšiškas melas. Jau prieš keletą dienų girdėjome, kad ši dezinformacija nešiojama per redakcijas ir siūloma žurnalistams jau turbūt apie savaitę. Tad aiškinomės ir galiu tvirtai pasakyti, kad Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės vyro Gedimino Degučio vadovaujama įstaiga, kuri turi ir atskirą buhalteriją, ir sąskaitą banke, niekuomet neturėjo sąskaitos banke „Snoras“ – tad tikrai negalėjo atsiimti iš šio banko kažkokių mistinių milijonų. Paklauskite tų asmenų, kurie tokias pasakas skleidžia – ar jie taip pat meluoja ir FNTT vadovų atžvilgiu?“ – teigė J.Ruzgys.

Savo keliamas versijas A.Valinskas vadino nuomone, o ne sąmokslais, tuo tarpu viešoje erdvėje svarstomas oponentų prielaidas apie galimą susidorojimą su FNTT vadovais, A.Valinskas vadino sąmokslais, iš kurių čia pat šaipėsi.

„Šitą audrą nujausdami pas partijos pirmininką A.Čapliką buvome susėdę trise – aš, jis ir jo padėjėjas Dainius Dabašinskas. Pamatėme, kad jau kyla banga prieš FNTT ir pajuokavom: „Dainiau, ruoškis generolo antpečius dėtis“. Pajuokavom ir pajuokavom. Bet niekam ne paslaptis, kad Seimo rūmai yra ne tik mūsų kalbančiųjų tame kambaryje esančių žinioje, girdi ir tie, kam reikia, ir  tie, kam nereikia... Ir, pasirodo, kad mes sukūrėme tokį genialų planą, sukompromitavom FNTT, nupirkom VSD, įpainiojom prezidentę...“ – kalbėjo A.Valinskas.

Jis čia pats aiškino ir prezidentės Dalios Grybauskaitės elgesio motyvus, kodėl šalies vadovė palaikė ministrą R.Palaitį, atleidusį FNTT vadovus.

„Opozicijoje esančioms partijos labiausiai netikėtas buvo būtent prezidentės pareiškimas, nes, pasakysiu tiesiai šviesiai – aišku, ji suprato, kad FNTT dengia I.Degutienė ir A.Kubilius. Nors kaip valstybės vadovai, visi trys per savaitę kartą arba du kartus turi gauti atnešamą į kabinetą ir pristatomą VSD informaciją, o tai, kad jie nežino, rodo, jog visais būdais stengiasi išsisukti, meluoja. Bet jokio kelio grįžti atgal nėra, nes žmonės, kurie negali dirbti su tokia informacija, tikrai nebus į tas pareigas grąžinti“, – svarstė A.Valinskas.

Anot jo, žiniasklaidoje pasirodanti kritika dėl ministro R.Palaičio veiksmų esą irgi nulemta konservatorių, kurie valdo 7 ministerijas ir geba „blokuoti“ VRM ir LiCS vadovybės teikiamą informaciją apie situaciją dėl FNTT.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min