Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 1d. 16:31

Arūnas Valinskas prieglaudą suteikusiems liberalcentristams pažadėjo prie rinkimų agitacijos prisidėti dainomis

A.Valinskas.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Arūnas Valinskas

Prie Liberalų ir centrų sąjungos (LiCS) besijungiančios Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderis Arūnas Valinskas žadėjo liberalcentristų gretas papildyti 1,5 tūkst. žmonių, o prie rinkimų kampanijos prisidėti bent dainomis.

Šeštadienį LiCS tarybos posėdyje Vilniuje dalyvavęs A.Valinskas siūlė būsimiems bendražygiams nebijoti ir jau dabar kreiptis į TPP, kad jos nariai atvyktų koncertuoti rinkėjams.

„Visi (LiCS – BNS) skyriai turi nebijodami kreiptis paprašyti atvažiuoti ne tik partinę vadovybę, bet ir tuos žmones, kurie būdami bendroje partijoje, jie tikrai patraukia daugiau dėmesio ir suteikia ne tik politinių diskusijų atspalvį. Vienas iš gražiausių pavyzdžių ne pirmą kartą buvo vakar, kai Artūras Melianas, be visų kitų žmonių, padainuoti savo rinkėjams savo apygardoje pakvietė Ingą Valinskienę, kuri mielai tai padarė. Ir mes tai darysime visi“, – tvirtino iš pramogų verslo atėjęs politikas.

„Tikiu, kad kartais tuos rimtus politinius postulatus, teiginius kaip tik laikas atšviežinti dalykais, kuriais mes tikrai pasižymime“, – kalbėjo A.Valinskas.

Jis teigė, kad tai būtų „prisikėlėlių“ indėlis į jų būsimą bendrą partiją su liberalcentristais.

„Šioje vietoje atiduodame visas savo turimas galimybes ne jums, mes dedame tai į bendrą katilą, ir tik bendras darbas galės padaryti taip, kad mes kalbėsime, ne kaip pereiti penkis procentus, o kaip nesurinkti mažiau dešimties“, – dėstė parlamentaras.

Pagal Seimo rinkimų įstatymą, kad gautų vietų parlamente, partija per rinkimus turi surinkti ne mažiau kaip 5 proc. rinkėjų balsų.

Kaip vieną iš jo atėjimo į LiCS privalumų A.Valinskas minėjo ir savo drąsą kritikuoti aukščiausius šalies pareigūnus.

„Ne visos partijos, ypač liberalų, šiuo metu gali pasigirti savo gretose turėsiantys žmogų, ne vieną, gal porą, kurie nebijo sakyti teisybės, kokia ji skaudi bebūtų ir kokio aukšto lygio politikus ji beliestų“, – sakė TPP pirmininkas.

Tikiu, kad kartais tuos rimtus politinius postulatus, teiginius kaip tik laikas atšviežinti dalykais, kuriais mes tikrai pasižymime, – kalbėjo Arūnas Valinskas.

Itin didelio rezonanso sulaukė jo pernai pavasarį pasakyta frazė apie prezidentę Dalią Grybauskaitę. Šiai pareiškus, kad A.Valinskas kaip Seimo pirmininkas neteko visuomenės pasitikėjimo, šis valstybės vadovę pavadino įžeista boba.

Šeštadienį per LiCS tarybos posėdį „prisikėlėlių“ vadovas teigė, kad į partiją su juo turėtų ateiti apie 1,5 tūkst. naujų narių.

„Tie, kas liko iš tų deklaruotų 4 tūkstančių, liko tie, kurie net spardomi ir koneveikiami, liko tikrai idėjiškai palaikantys ir norintys dirbti. Jie prisidės savo galimybėmis“, – tikino A.Valinskas.

Pasak jo, TPP silpniausia vieta buvo ir tebėra partinės struktūros, administraciniai resursai. Būtent liberalcentristų resursais naujokai ir ketina pasinaudoti.

A.Valinskas apgailestavo, kad iš trijų liberalių partijų – LiCS, TPP ir Liberalų sąjūdžio – ketinimų sukurti vieną stiprią liberalią partiją įgyvendinamas tik planas minumum. Nepaisant to, esą liberalcentristų ir „prisikėlėlių“ jungimasis sukėlė didelį susidomėjimą visuomenėje.

„Kiek buvo pranešimų apie Viktoro Uspaskicho ir Artūro Paulausko susijungimą? Labai mažai, palyginti su tuo, kiek dabar kalbama apie mus. Skiriamos atskiros laidos televizijose, diskusijose, savaičių apžvalgose“, – teigė jis.

Liberalcentristai per Seimo rinkimus rinkėjus vilios pasukti „trečiu keliu“

LiCS pirmininkas Algis Čaplikas ir TPP lyderis A.Valinskas rugsėjo 22 dieną pasirašė deklaraciją dėl partijų jungimosi. Ja sutarta siekti įgyvendinti „Trečiojo kelio“ idėją. Deklaracijoje numatyta, kad susijungusi partija vadinsis LiCS.

LiCS Vyriausiajai rinkimų komisijai deklaravo, kad praėjusių metų pabaigoje turėjo 4 458 narius, TPP – 1 155. A.Čapliko skaičiavimu, prieš ateinančius Seimo rinkimus susijungusi partija turėtų vienyti apie 7 000 žmonių.

Šeštadienį per LiCS tarybos posėdį pritarta idėjai rengti rinkimų programą, kuri vadinsis „Trečiasis kelias“. Tokį sprendimą LiCS pirmininkas parlamentaras A.Čaplikas grindė šiemet vasarą atliktos visuomenės nuomonės apklausos rezultatais.

Anot jo, į klausimą, ar užtenka Lietuvai dviejų partijų, didžioji dalis respondentų atsakė dvipartinę sistemą laikantys ydinga ir nepriimtina. Už tai, kad Lietuvoje užtenka dešiniosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir kairiosios Lietuvos socialdemokratų partijos buvo 20 proc. apklausos dalyvių. Kad reikia trečios politinės jėgos, nurodė 54 proc. apklaustųjų.

A.Čaplikas teigė, kad sulaukus Liberalų sąjūdžio atsakymo, jog dalyvauti parlamento rinkimuose jie ketina dalyvauti vieni, liberalcentristams viduje pasidarė ramu.

LiCS Vyriausiajai rinkimų komisijai deklaravo, kad praėjusių metų pabaigoje turėjo 4 458 narius, TPP – 1 155.

„Išgirdome Liberalų sąjūdžio atsakymą dėl bendro darbo, nebereikia kankintis, įkalbinėti, kviesti, – dėstė partijos vadovas. – Jie nori žaisti vieni. Po pusės metų priversime juos galvoti truputį kitaip, negu jie apie save galvoja.“

Šeštadienį LiCS taryba partijos rinkimų štabo vadovu paskyrė savo lyderį A.Čapliką. Verslininkas Donatas Stonys tapo štabo administratoriumi.

Partijos viduje šiuo metu vyksta vienmandačių rinkimų apygardų dalybos tarp galimų kandidatų.

Pirmininiais duomenimis, A.Čaplikas kandidatuos Žirmūnų rinkimų apylinkėje, sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys – Fabijoniškių, parlamentaras Artūras Melianas – Naujosios Vilnios, Sveikatos apsaugos ministerijos kancleris Rimantas Remeika – Justiniškių, buvęs sostinės vicemeras Gintautas Babravičius – Antakalnio, sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis – Plungės-Rietavo, Seimo narys Jonas Liesys – Trakų-Elektrėnų, vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis – Pajūrio, buvusi Alytaus vicemerė Nijolė Makštutienė – Alytaus.

Su LiCS besijungiančios TPP pirmininkas Arūnas Valinskas svarsto galimybę dėl Seimo nario mandato varžytis Šilutėje, jo bendražygiai Dainius Budrys – Kretingoje, Antanas Nedzinskas – Alytaus rajone, Arūnė Stirblytė – Panevėžyje, Andrius Burba – Klaipėdoje.

Gruodžio 10 dieną LiCS planuoja rengti suvažiavimą, per kurį ketinama užbaigti jungimosi su TPP procesą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min