Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arūnas Valinskas teigia sulaukęs premjero atsiprašymo dėl Dainiaus Kreivio rašto

Arūnas Valinskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Arūnas Valinskas
Šaltinis: BNS
0
A A

Valdančiajai koalicijai priklausančios Tautos prisikėlimo partijos (TPP) pirmininkas Arūnas Valinskas teigia penktadienio rytą susitikęs su premjeru Andriumi Kubiliumi ir sulaukęs jo žodinio atsiprašymo dėl ūkio ministro Dainiaus Kreivio rašto.

 „Išgirdome žodinį premjero paaiškinimą ir tas interpretacijas, išgirdome žodinį premjero atsiprašymą už faktus, kurie buvo labiau interpretacijos. Apsvarstėme frakcijoje išplatintą Vyriausybės paaiškinimą, kas ir kaip buvo daroma, ir mus tai tenkina“, – penktadienį po Jungtinės (Liberalų ir centro sąjungos bei Tautos prisikėlimo partijos) frakcijos posėdžio žurnalistams sakė A.Valinskas.

Ketvirtadienį TPP lyderis žiniasklaidai buvo užsiminęs apie galimybę partijai trauktis iš valdančiosios koalicijos, tačiau penktadienį šia tema nebekalbėjo.

„Mes tikrai laikysimės, kad Vyriausybė dirbtų stabiliai. Bet situacija Vyriausybėje, kai vieni ministrai šmeižia kitus, rodo, kad pono Kreivio problema egzistuoja, ir mes laikomės nuomonės, kad ją turi išspręsti jį delegavusi partija“, – sakė A.Valinskas.

Jis teigė apie daugiabučių renovavimo programos viešinimo konkursą, kuris minimas ūkio ministro rašte apie patirtą spaudimą ir siūlytus kyšius, pats kalbėjęs su A.Kubiliumi.

„Su A.Kubiliumi ir pats esu kalbėjęs asmeniškai per koalicijos pusryčius. Mes iš tiesų kalbėjome ne apie spaudimą, o apie to proceso greitinimą. Kadangi galėdama blokuoti šį procesą Viešųjų pirkimų tarnyba iš tiesų tai ir darė, kalba buvo ne apie tai, kad konkursą turi laimėti viena ar kita įmonė ar firma, o kad tas konkursas nebūtų blokuojamas. Juoba kad Viešųjų pirkimo tarnybos sprendimą stabdyti konkursą teismas panaikino, tai rodo, kad jie klydo tai darydami“, – penktadienį dėstė A.Valinskas.

Jis pabrėžė, kad D.Kreivio elgesys nedaro garbės jį delegavusiems Tėvynės sąjungai–Lietuvos krikščionims demokratams ir vylėsi, kad sprendimas dėl ministro likimo bus priimtas kitą savaitę po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadų.

„Dabar konservatoriai atrodo kaip meška, kuri ateina vogti medaus, o bitės pradeda gelti. Tada jau įsiutusi besigindama varto visus avilius, nežiūri kuris avilys koalicijos partnerių, kuris – opozicijos“, – koalicijos partnerių elgesį A.Valinskas vadino beatodairišku.

Jis teigė, kad tai sukėlė jiems nerimą, bet penktadienio rytą susitikimas su A.Kubiliumi ir Vyriausybės pranešimas įtampą esą išsklaidė.

„Ateityje tikimės, kad konservatoriai elgsis atsakingai ir savo daržą ravės patys, o ne mes piktžoles į kitus“, – kalbėjo TPP vadovas.

Anot jo, daugiabučių renovavimo viešinimo konkursas į D.Kreivio raštą įtrauktas siekiant sumenkinti paties ūkio ministro skandalą.

„Viešųjų ryšių abėcėlė – kuo daugiau skandale minima įvairių ministerijų pareigūnų, tuo mažiau tikros atsakomybės prisiima tikrasis skandalo kaltininkas“, – aiškino A.Valinskas.
Penktadienį Jungtinė frakcija surengė posėdį, kad aptartų savo veiksmus dėl ūkio ministro D.Kreivio rašte išdėstytų teiginių.

Ketvirtadienį viešai paskelbtas pažyma pavadintas D.Kreivio raštas, kuriame nurodoma kada ir kokiu būdu jam arba Viešųjų pirkimų tarnybos vadovui Žydrūnui Plytnikui politikai, verslininkai mėgino daryti spaudimą dėl bendrovių „Vilniaus vandenys“, Ignalinos atominės elektrinės, Valdovų rūmų viešųjų pirkimų, Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos finansavimo, lėšų skyrimo „FL Technics“, Vilniaus šilumos tinklų nuomos pratęsimo.   Viešųjų ryšių abėcėlė – kuo daugiau skandale minima įvairių ministerijų pareigūnų, tuo mažiau tikros atsakomybės prisiima tikrasis skandalo kaltininkas.

Tarp projektų, dėl kurių ūkio ministras esą patyrė spaudimą, paminėtas ir daugiabučių namų renovavimo programos viešinimas. Konkursą dėl viešinimo paslaugų buvo paskelbusi Aplinkos ministerijai pavaldi Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra (BUPA).

Anot rašto, Viešųjų pirkimų tarnyba konkurso sąlygose įžvelgė daug pažeidimų. Iškart po to Ž.Plytnikas buvo iškviestas į Aplinkos ministeriją, kuriai vadovauja Tautos prisikėlimo partijos deleguotas Gediminas Kazlauskas.

D.Kreivio teigimu, praėjusių metų lapkritį Aplinkos ministerija inicijavo dar vieną susitikimą, kuris įvyko Vyriausybės rūmuose. „Susitikime VPT pasiūlyta ieškoti sprendimų, kad nebūtų stabdomas viešojo pirkimo konkursas“, – teigiama rašte.

Vėliau dėl šio konkurso Ž.Plytnikui kelis kartus skambino aplinkos ministro patarėjas.

Penktadienį Ministro pirmininko tarnyba išplatino pranešimą, kad buvusių Viešųjų pirkimų tarnybos Žydrūno Plytniko kontaktų su Aplinkos ministerijos pareigūnais dėl daugiabučių namų renovavimo programos viešinimo nereikėtų laikyti spaudimu, tai buvo „kietos darbinės diskusijos“.

Šią vadinamąją pažymą ūkio ministras yra įteikęs prezidentei Daliai Grybauskaitei, premjerui Andriui Kubiliui ir Specialiųjų tyrimui tarnybai.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min