Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arvydas Anušauskas: Algis Čaplikas neturėtų įžeidinėti kariškių dėl sraigtasparnių

Arvydas Anušauskas ir Algis Čaplikas
BFL nuotr. / Arvydas Anušauskas ir Algis Čaplikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vis nerimstant aistroms dėl sprendimo už 138 mln. litų pirkti tris sraigtasparnius iš renovacijai skirtų lėšų, Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas teigia, kad Algis Čaplikas tiesiog nedrįsta pripažinti fakto, kad renovacija nepavyko taip, kaip buvo planuota.

Liberalų ir centro sąjungos  pirmininkas Algis Čaplikas šią savaitę teigė, kad „valdančiosios koalicijos partneriams labiau rūpi brangūs žaislai nei realios valstybės ir jos žmonių problemos“. Jis abejojo krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės argumentais, kad baigiasi karinių oro pajėgų sraigtasparnių resursai, o jie reikalingi gelbėjimo ir paieškos funkcijai vykdyti, pervežti donorų organus, gelbėti žmones nelaimių metu.

„Priminsiu gerbiamai ministrei, jog visas šias funkcijas atliko ir iki šiol puikiai atlieka Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, tuo tarpu angaruose stovintys krašto apsaugos ministerijos sraigtasparnių resursai baigiasi ne nuo darbo, o tiesiog nuo stovėjimo, nes per dešimt metų jų prireikė vos kelis kartus“, – pabrėžė A. Čaplikas.

A. Anušausko nuomone, kolega „A. Čaplikas neturėtų įžeidinėti kariškių ir skleisti netiesą“.

„2011 metais Karinės oro pajėgos gabeno transplantacijai reikalingus audinius ir organus, vieną kartą – replantacijai reikalingus pacientus, keturis kartus padėjo ieškoti dingusių asmenų, tris kartus evakavo sužeistuosius, taip pat buvo nuolat pasirengę padėti valstybės ir savivaldybių institucijoms stichinių ir pramoninių nelaimių atvejais“, – pranešime spaudai cituojamas A. Anušauskas.

Jo teigimu, pagal gautus iškvietimus buvo suorganizuotos paieškos ir gelbėjimo operacijos, kurių metu išgelbėti 103 asmenys.

„Vyriausybei pakako išminties išgelbėti dalį nepanaudotų ir ateityje nenaudojamų pinigų (laiku pagal paskirtį nepanaudotos lėšos Lietuvai būtų prarastos) bei skirti iš ES lėšų 40 mln. eurų gelbėjimo ir paieškos darbams pritaikytų sraigtasparnių įsigijimui 2013–2016 metais“, – teigia komiteto pirmininkas.

Tokios nuomonės laikosi ir premjeras Andrius Kubilius, kuris teigia, kad priimtas racionalus sprendimas, o koalicijos partnerių elgesį lemia artėjantys Seimo rinkimai.

Lietuvos kariuomenės perkamų trijų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnių įsigijimą Aplinkos ministerija siūlo iš dalies finansuoti iš stringančios daugiabučių renovavimo programos lėšų – tam siūloma skirti 138 mln. litų (40 mln. eurų). Aplinkos ministerijos Europos Sąjungos paramos administravimo departamento direktorius Inesis Kiškis BNS sakė, kad šiuo metu renovuoti tik 6 namai ir panaudota tik 8,7 mln. litų „Jessica“ programos lėšų (iš jų 0,69 mln. litų – valstybės paramos dalis). Iš viso iki 2015 metų daugiabučių renovacijai turėtų būti įsisavinta apie 514 mln. litų, tačiau Europos investicijų bankas (EIB) paskaičiavo, kad Lietuvai pavyks įsisavinti tik apie 376 mln. litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min