Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arvydas Anušauskas siūlo detaliau tikrinti kandidatus į tam tikras pareigas

Arvydas Anušauskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Arvydas Anušauskas
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas siūlo Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) detaliau tikrinti į tam tikras pareigybes skiriamus asmenis.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovas A.Anušauskas Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo įstatymų pataisas, kuriomis siūlo išplėsti informacijos, pateikiamos apie tam tikrose pareigybėse įsidarbinti siekiančius asmenis, turinį.

Siūloma rinkti ir pateikti informaciją apie atliktus ar atliekamus mokestinius asmens patikrinimus, tyrimus ir jų rezultatus, asmens ir jo šeimos narių pateiktas turto ir pajamų deklaracijas bei  asmens padarytus administracinius teisės pažeidimus ir galiojančias administracines nuobaudas.

Taip pat minėtas pataisas dėl korupcijos prevencijos teikiantis parlamentinio komiteto pirmininkas siūlo, kad kandidatai į pareigas, numatytas Korupcijos prevencijos įstatyme, šias pareigas einantys ar jas baigę eiti asmenys ir jų šeimos nariai privalo deklaruoti turtą.

„Tokie įstatymų pakeitimai reikalingi, nes išsiaiškinus neteisėtai praturtėjusius valdininkus, jiems būtų uždarytos valstybės tarnybos ir karjeros joje durys. Tokios antikorupcinės priemonės gal ir minimalios, bet ne mažiau veiksmingos – jeigu šia informacija bus naudojamasi priimant sprendimus dėl paskyrimų“, – frakcijos išplatintame pranešime cituojamas Seimo narys.

Korupcijos prevencijos įstatymas numato, kad įsidarbinti siekiantį asmenį įstaigos vadovo ar valstybės politiko prašymu tikrina STT, o privalomai informacija teikiama apie asmenis, kurie siekia eiti pareigas valstybės ar savivaldybės įstaigoje, į kurias skiria Seimas, prezidentas, Seimo pirmininkas, Vyriausybė arba premjeras, taip pat valstybės ir savivaldybių įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų, viceministrų, ministerijų valstybės sekretorių, ministerijų sekretorių, skiriamų savivaldybių merų pavaduotojų, ministerijoms pavaldžių įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų pareigas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min