Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arvydas Anušauskas: Ukrainos scenarijus Lietuvoje nėra tik teorinė galimybė

Arvydas Anušauskas
LRT nuotr. / Arvydas Anušauskas
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys, buvęs šio komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas mano, kad Ukrainos įvykiai neturėtų būti svetimi Lietuvai. Tam pritaria ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka, kuris įsitikinęs, kad Lietuvoje politinis režimas primena Viktoro Janukovyčiaus diktatūrą.

Šalies destabilizavimas – pirmas žingsnis įgyvendinti agresijos planus. Kada šalis destabilizuota, ji nėra pajėgi  gintis. Kariuomenę veikia visa tai, kas vyksta mūsų šalyje, mūsų visuomenėje, - sakė A.Anušauskas.

A.Anušauskas pasakojo, kad Ukrainoje Rusijos agresija prasidėjo, naudojant specialiuosius dalinius, ir taip siekiant įsitvirtinti tam tikrose teritorijose. Vėliau bus siekiama įsitvirtinti ir politikoje, demonstruojant, kad vyksta separatizmo pasireiškimai.

Saugumo eksperto nuomone, okupantu būti niekas nenori, o štai gynėju – nori: „Šalies destabilizavimas – pirmas žingsnis įgyvendinti agresijos planus. Kada šalis destabilizuota, ji nėra pajėgi  gintis. Kariuomenę veikia visa tai, kas vyksta mūsų šalyje, mūsų visuomenėje.“

„Jie neturi teisės politikuoti bet juos vienodai veikia ir ekonominės krizės, politiniai nesutarimai ir ta situacija, kuri susiklosto šalyje. Tokie scenarijai tikrai neatmestini. Žarijos žarstomos, kaip matome iš pavyzdžių, svetimomis rankomis. Kažkas padarys tuos darbus Lietuvoje“, – Žinių radijo laidoje „Ryto espresso“ sakė A.Anušauskas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Prie Seimo
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Prie Seimo

Kodėl Ukrainoje įvyko Maidanas? Nes žmonėms trūko kantrybė. Žmonės suprato, kad toliau taip gyventi jie nebegali. Jie susirinko į aikštę, savo tvirtybe, savo kūnais pakeitė valdžią, nuvertė prezidentą, susikompromitavusius asmenis. Lietuvoje šiuo metu labai panašus scenarijus, - teigė J.Panka.

Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas J.Panka taip pat mano, kad Rusija bando susigrąžinti Sovietų Sąjungos turėtas žemės. Pašnekovas priminė, kad V.Putinas dar prieš 10 metų Sovietų Sąjungos žlugimą prilygino katastrofai.

„Mes savo kariuomenės finansavimui neskiriame nei 1 proc.  ir tai neramina. Neramina tai, kad mes patys tikriausiai nenorime gintis, kai aplink tokia situacija“, – sakė J.Panka.

„Kodėl Ukrainoje įvyko Maidanas? Nes žmonėms trūko kantrybė. Žmonės suprato, kad toliau taip gyventi jie nebegali. Jie susirinko į aikštę, savo tvirtybe, savo kūnais pakeitė valdžią, nuvertė prezidentą, susikompromitavusius asmenis. Lietuvoje šiuo metu labai panašus scenarijus“, – teigė J.Panka.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Eitynės Vasario 16-osios proga Kaune
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Eitynės Vasario 16-osios proga Kaune

Pašnekovo nuomonė tokia, kad Lietuva seka V.Janukovyčiaus diktatūriniu scenarijumi: korupcijos mąstai Lietuvoje yra didžiuliai,  susirinkimo įstatymas drakoniškas, J.Panka ragino nepamiršti ir klausimo dėl referendumo „tempimo“.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min