Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arvydas Avulis: „Lietuviai – ne ispanai, kad galėtų daug ilsėtis“

Arvydas Avulis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Arvydas Avulis
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

„Hanner“ vadovas Arvydas Avulis mano, kad lietuviai turi ir taip per daug šventinių darbo dienų, tad klausimas – ar reiktų įteisinti kalėdines atostogas, svarstytinas ir kaži, ar įgyvendinamas. „Turime nuspręsti, kokia valstybe norime būti – pietietiška, kur visi „atsipūtę“, ar šiaurietiška“, – Žinių radijo laidoje „Prie pietų stalo“ sakė verslininkas.

Kalėdines atostogas A.Avulis prisipažino praleidęs lietuvių jau pamėgtoje Ispanijos saloje Tenerifėje. Darbas, pašnekovo teigimu, švenčių metu buvo „sustojęs“ ir neefektyvus. „Hanner“ vadovo nuomone, Lietuvai tikrai nereikia dar daugiau šventinių dienų.

„Mes jau turime tris nedarbo dienas per Kalėdas, anksčiau buvo tik dvi. Jeigu įvertinsime, kad darbo savaitė turi 5 darbo dienas, trys iš jų – nedarbo, tai iš principo visa savaitė nedarbinga“, – teigė verslininkas.

Pašnekovo teigimu, Lietuva yra viena iš tų šalių, kuri turi daugiausia nedarbo dienų valstybėje. A.Avulio nuomone, reikia pasiskaičiuoti darbo ir nedarbo dienas, palyginti su vokiečiais, šveicarais ar skandinavais, tada bus lengviau priimti sprendimą – reikia  ar nereikia papildomų laisvadienių.

„Mes iš tikrųjų turime labai daug švenčių. Jeigu mes jų skaičių dar didinsime, nemanau, kad tai bus naudinga“, – nuomonę išsakė pašnekovas.

A.Avulis mano, kad lietuviams reiktų nuspręsti, ar  norima orientuotis  į Pietus ar į Šiaurę. Verslininkas dalijosi patirtimi ir pasakojo, kad  Pietuose žmonės labiau „atsipūtę“, bet tai matosi ir jų  ekonominėje būklėje.

„Mums reikėtų susidėlioti prioritetus, ko mes norime. Ar mes norime būti labiau pietietiška šalis kaip Ispanija, nors esame Šiaurėje, ar mums reikėtų daugiau orientuotis į Skandinaviją? Matau, kaip gyvena ispanai – žmonės ten atsipūtę. Matome, kokia šiandien yra ekonominė būklė Ispanijoje, tai visiškai natūralu, sakyčiau. Jeigu žmonės neturi noro dirbti, tai ir rezultatas atitinkamas“, – argumentavo A.Avulis.

Verslininkas tikino, kad 2013 m. Tenerifę aplankė 5 mln. turistų, ir jie ten paliko milijardus eurų.

Kol Lietuva negalės pasigirti tokiu masiniu turizmu, tol dirbti reikės daugiau.

„Pinigai tiesiog iš niekur, pastangų reikia labai mažai, nes jie turi Dievo dovaną – klimatą Iš to jie gali sukurti daug pridėtinės vertės. Mums, kad sukurtume pridėtinę vertę, reikia labai stipriai konkuruoti, nes aplink mus yra daugybė valstybių, kurios gali teikti tokias pačias paslaugas“, – apie ispanų privalumus kalbėjo verslininkas.

„Mums teks susitaikyti su tuo, kad teks dirbti šiek tiek kitaip nei dirba ispanai arba tiesiog mums tos svajonės apie geresnį ir gražesnį gyvenimą gali būti labai tolimos. Gali būti, kad dar ilgokai teks palaukti to gražaus gyvenimo“, – Žinių radijo laidoje teigė A.Avulis.
 

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min