Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Sacharukas ir L.Karalius neneigia nusižengimo, bet sako nesantys verti apkaltos

Linas Karalius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Linas Karalius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo Krikščionių partijos frakcijos nariai Linas Karalius ir Aleksandras Sacharukas pripažįsta pažeidę Seimo statutą, bet nesutinka su apkaltų komisijų išvadomis, kad galėjo nusižengti Konstitucijai ir sulaužyti priesaiką.

 „Aš neneigiu fakto, kad pasinaudojau svetima L.Karaliaus kortele, balsavau už jį per Seimo plenarinius posėdžius, tačiau esu įsitikinęs, jog šis mano padarytas pažeidimas neturėtų būti traktuojamas kaip Seimo nario priesaikos sulaužymas, šiurkštus Konstitucijos pažeidimas bei pakankamas pagrindas pradėti apkaltos procesą“, – rašoma A.Sacharuko komentaruose vadinamajai apkaltos komisijai.

Tą patį savo atsakyme komisijai teigia jo kolega L.Karalius. „Pati komisija savo išvadose nurodė, jog nedalyvavimo Seimo darbe be pateisinamų priežasčių atvejų parlamento praktikoje pasitaiko gana dažnai. Be to, tokiu būdu nusikaltę Seimo nariai praktiškai nebuvo baudžiami, jau nekalbant apie apkaltos inicijavimą“, – rašo L.Karalius. Ir jis, ir A.Sacharukas primena, kad jau kartą buvo nubausti už savo nusižengimus, o pagal įstatymus už tą patį nusikaltimą bausti dukart negalima.

A.Sacharukas savo ruožtu neigia melavęs, kai aiškino, kodėl balsavo už kolegą. „Visuose interviu aš nurodžiau, jog iš pradžių L.Karaliaus kortele pasinaudojau netyčia, o po to patikrinau, ar galima iš vienos vietos balsuoti abiem kortelėmis. Negaliu neigti, kad niekada anksčiau nesu balsavęs iš svetimos vietos, nes tiksliai nepamenu, tačiau galiu kategoriškai teigti, jog iki šiuo metu tiriamo pažeidimo padarymo aš nesu balsavęs iš vienos vietos dviem ar daugiau kortelių, todėl tai padariau iš smalsumo“, – tvirtina A.Sacharukas.Visuose interviu aš nurodžiau, jog iš pradžių L.Karaliaus kortele pasinaudojau netyčia, o po to patikrinau, ar galima iš vienos vietos balsuoti abiem kortelėmis.

L.Karalius komisijos išvadas vadina šališkomis, jos esą padarytos vertinant ne turimus įrodymus bei nustatytus faktus, o remiantis prielaidomis ir spėlionėmis.

Anot parlamentaro, neaišku, kuo remiantis tvirtinama, jog prieš išvykdamas atostogauti, jis sąmoningai paliko parlamentaro pažymėjimą. L.Karalius teigia pažymėjimą frakcijos patalpose palikęs netyčia.

Liudydamas vadinamajai apkaltos komisijai L.Karalius teigė, kad tuomet buvo „Kalėdų laikotarpis, kai baigėsi mūsų rudens sesija“. Jis pamena, kaip po posėdžio užėjo į Seimo frakciją ir, „būdamas pakylėtos nuotaikos, gal jau šiek tiek atsipalaidavęs, sveikino kolegas ir sekretoriatą su artėjančiomis šventėmis“. Tuo metu parlamentaras kažkaip netyčia sugebėjo su atsineštais popieriais palikti savo Seimo nario pažymėjimą.

A.Sacharukas savo ruožtu sakė, kad kolegos pažymėjimas pas jį pateko atsitiktinai. Jo teigimu, vakare sėdėjo frakcijos patalpose, vartė įstatymo projektus ir tarp jų radęs L.Karaliaus pažymėjimą įsidėjo jį į švarko kišenę, norėdamas grąžinti.

L.Karaliui taip pat neaišku, kodėl tyrėjai nusprendė, kad jis diskreditavo valstybę pasinaudodamas diplomatiniu pasu, nes pati komisija nustatė, jog tuo niekam nepadaryta jokios žalos.Kai po priesaikos buvo įteiktas diplomatinis pasas, aš buvau įsitikinęs, kad mano, kaip Seimo nario, veikla yra nenutrūkstama visus metus.

„Kai po priesaikos buvo įteiktas diplomatinis pasas, aš buvau įsitikinęs, kad mano, kaip Seimo nario, veikla yra nenutrūkstama visus metus, ir šis dokumentas yra patvirtinimas, jog aš esu Seimo narys net būdamas užsienyje. Į kelionę tą pasą vežiausi ne tam, kad gaučiau kokių nors privilegijų ar nuolaidų, nes tokių ir negavau, ir neturėjau gauti, bet buvau įsitikinęs, kad prireikus, skubiai grįžčiau į Lietuvą, man jis galėtų padėti galbūt išimties tvarka įsigyti bilietus arba greitai praeiti imigracijos procedūras“, – aiškino politikas.

Trečiadienį Seimo sudarytos specialiosios komisijos nutarė, kad yra pagrindas pradėti apkaltos procesus Seimo Krikščionių partijos frakcijos nariams L.Karaliams ir A.Sacharukui. Už apkaltą L.Karaliui balsavo 9 parlamentarai, 3 buvo prieš. Už A.Sacharuko apkaltą – 9 Seimo nariai, 2 – prieš ir 1 susilaikė.

Dėl komisijų parengtų išvadų balsuos Seimas. Jeigu dauguma parlamentarų nuspręs pritarti komisijų išvadoms, bus parengtas kreipimasis į Konstitucinį Teismą. Šis spręs, ar parlamentarai savo elgesiu nenusižengė Konstitucijai ir nesulaužė priesaikos.

Galutinį sprendimą dėl mandatų atėmimo priima Seimas. Pagal Seimo statutą nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip trys penktadaliai visų Seimo narių, arba 85 parlamentarai.

L.Karalius praleido visus sausio viduryje vykusios pratęstos rudens sesijos plenarinius ir komitetų posėdžius. Jis tuo metu buvo išvykęs į Aziją atostogauti. Tuo metu A.Sacharukas pasinaudojo kolegos balsavimo kortele.

Opozicinė Seimo Krikščionių partijos frakcija turi 12 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min