Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Asmeninio jubiliejaus proga profesorius universitetui padovanojo savo sukauptą periodiką

Vytauto Didžiojo universitetas
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Vytauto Didžiojo universitetas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Vytauto Didžiojo universitete (VDU) atidaryta nauja skaitykla, skirta XX a. antrosios pusės Lietuvos periodikos archyvams. Gausią spaudos rinkinių kolekciją universitetui padovanojo profesorius Leonas Gudaitis, šiemet švenčiantis 75-erių metų jubiliejų.

„Praėjusio amžiaus leidinius profesorius rinko ir saugojo su tikra bibliofilo aistra – šiam darbui paskirtas ne vienas dešimtmetis. Paties L.Gudaičio moksliniai interesai taip pat susiję su XX a. periodikos tyrimais: profesorius yra analizavęs 1904–1927 metų lietuvių literatūrinę spaudą“, – pasakojo VDU Lietuvių literatūros katedros vedėja doc. dr. Dalia Kuizinienė.

Prof. Leonas Fliorentas Gudaitis (g. 1935 m. birželio 20 d. Kaune) – Lietuvos literatūros tyrinėtojas, VDU Lietuvių literatūros katedros profesorius. 1958 m. Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas. Iš pradžių dirbęs laikraštyje „Kauno tiesa“, vėliau daugiau kaip du dešimtmečius paskyrė žurnalo „Nemunas“ redakcijai.

Nuo 1994 m. profesorius dėsto VDU, o 1995–2003 m. ėjo Lietuvių literatūros katedros vedėjo pareigas. 2002 m. jam suteiktas profesoriaus vardas. 1994 – 2006 m. L.Gudaitis buvo VDU leidinio „Darbai ir dienos“ mokslinis redaktorius. Profesorius yra išleidęs gausia ir nauja faktologija paremtų straipsnių rinkinių, parengęs literatūros ir žurnalistikos istorijai svarbių leidinių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min